Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2018-12-10 10:14:57

W ostatnią środę miesiąca 28 listopada 2018 roku, po wieczornej Eucharystii dokonano poświęcenia odnowionej kaplicy świętego Józefa. W obecności wiernych i czcicieli świętego patrona ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia odnowionej kaplicy świętego Józefa przy ulicy Kościelnej 20. Remont kaplicy trwał bardzo długo, gdyż kaplica wymagała dużych nakładów pracy. Dzięki środkom parafii i wiernym udało się dokonać tego pięknego dzieła. Odnowiono całą elewację zewnętrzną, wylano nowe schody, odmalowano wnętrze i oczyszczono kraty kaplicy. W kaplicy zamontowano światło, co spowodowało, że wiele osób, które przechodzą obok kaplicy zatrzymuje się, aby pomodlić się przez wstawiennictwo świętego Józefa.   

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-11-27 11:12:49

W niedzielę 25 listopada 2018 roku, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w auli Ośrodka św. Maksymiliana  odbyło się przedstawienie patriotyczno – religijne, wystawione przez amatorski teatr „Cultus” ze Zduńskiej Woli. Przedstawienie pt. „Obrona Jasnej Góry”, przybliżyło wszystkim uczestnikom wydarzenia, które miały miejsce na Jasnej Górze. Widownia, która przybyła, aby zobaczyć to widowisko była zachwycona, gdyż to wydarzenie wpisało się 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedstawienie towarzyszyła nie tylko muzyka, śpiew, historia tamtych dni, ale przede wszystkim atmosfera modlitwy i dziękczynienia. Na zakończenie przedstawienia wszyscy zgromadzeni, wraz z aktorami w postawie stojącej zaśpiewali hymn: „Ciebie Boga wysławiamy…”. Cała inscenizacja trwała dwie godziny. 

  

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-11-27 11:08:2823 listopada 2018 roku w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w auli Ośrodka św Maksymiliana z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotycznego i Rycerzy Kolumba odbył się koncert w wykonaniu Norberta Smolińskiego „Smoły”, z akompaniamentem zespołu „Contra Mundum”.  Aula ośrodka zgromadziła tych, którzy poprzez śpiew i wyświetlane filmy pragnęli uczcić naszą wolną Ojczyznę. Artysta ukazał wszystkim uczestnikom koncertu historię naszego narodu w piosenkach patriotycznych, napisanych przez Niego samego lub innych autorów. Aula była wypełniona ludźmi w różnym wieku. Na koniec ogromnymi oklaskami publiczność podziękowała wszystkim artystom za piękny czas wspólnego śpiewania, oraz przypomnienia piosenek, których już nikt nie pamięta.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-11-13 16:50:02

11 listopada 2018 roku przejdzie do historii jako wyjątkowa chwila dla wszystkich uczestników Dnia Niepodległości. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego proboszcza i dziekana rozpoczęła się o godzinie 10.30 w naszej Bazylice. W tej podniosłej uroczystości Mszy świętej uczestniczyli proboszczowie zduńskowolskich parafii, władze miasta, gminy, powiatu i starostwa. Bazylika została wypełniona przez wiernych, którzy pragnęli podziękować Bogu za dar wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. Homilie wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński, który podkreślał wartość wspólnoty i pracy dla całego narodu. Przypominał o sumiennej i uczciwej służbie dla drugiego człowieka. Wołał, aby 100 rocznica odzyskania Niepodległości przypomniała nam wszystkim o historii naszego narodu i chrześcijańskiej tożsamości, ze nie tylko jest mieć, ale być odpowiedzialnym za losy narodu. Po zakończeniu Eucharystii uroczysta procesja ze sztandarami, udała się na Plac Wolności pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego, aby tam, o godzinie 12.00 jak w całym kraju zaśpiewać hymn naszej Ojczyzny. Po czym przy pomniku Marszałka delegacje złożyły kwiaty.


 

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-11-13 16:46:48

W sobotę 10 listopada o godzinie 11.00 w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, wokół Chrystusowego ołtarza spotkali się na wspólnej Eucharystii wszyscy kapłani dekanatu zduńskowolskiego oraz wierni, aby modlić się za zmarłych kapłanów. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ksiądz Andrzej Jaworski. Homilię wygłosił ks. Ryszard Kucharski proboszcz parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Kaznodzieja podkreślał rolę modlitwy za zmarłych, iż każdy z nas zobowiązany jest do daru z siebie dla drugiego człowieka.

 

(fotorelacja w galerii) zdj. M. Kaczmarek

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 1098
Odwiedzin: 4900

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone