Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2018-09-21 22:29:53

21 września 2018 r w Ośrodku św. Maksymiliana przy parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, odbyła się konferencja i wstępne szkolenie liderów wspólnot Zduńskowolskich w ramach otwarcia na nowe zadania misyjne w zakresie Nowej Ewangelizacji. Spotkanie poprowadził ks. Rafał Krauze MIC z Lichenia, oraz Renata Pluskota, a bezpośrednim powodem spotkania była inicjatywa Ewangelizacji Zduńskiej Woli którą przedstawił ks. Artur Biernat – wikariusz tutejszej parafii w imieniu gospodarza tego miejsca ks. Prałata Dariusza Kalińskiego .
Uczestnicy wspólnie starali się szukać odpowiedzi na pytania: jak ewangelizować współcześnie, kto jest do tego powołany i jaki generalnie jest cel tego działania.
Ks. Rafał, który jest członkiem Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji utworzonym przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii, na początku spotkania podkreślił że ewangelizacja nie jest niczym nowym w Kościele. Wskazywał na to już papież Paweł VI, mówiąc że: „nakaz głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom jest pierwszorzędnym i naturalnym posłannictwem Kościoła” (Evangelii Nuntiandi nr 14). Jednak sam termin „Nowa Ewangelizacja” został sformułowany przez św. Jana Pawła II w Nowej Hucie 9 czerwca 1979. Rozwinął ten termin w Encyklikach: Redemptoris Missio i Veritatis Splendor pisząc, że Nowa Ewangelizacja nie ma być nową ewangelią, ale jej nowość ma polegać na: nowym zapale, nowych metodach i nowych środkach wyrazu.
Liderzy wspólnot zaproszeni na spotkanie integrujące i konsolidujące, mogli dowiedzieć się, że każdy człowiek ochrzczony jest powołany do ewangelizacji, nawet jeśli budzi się w nim lęk o jej słabą jakość, a także czasami może wiązać się z trudnymi konsekwencjami odrzucenia, i niezrozumienia które przecież przewidywał sam Chrystus w Ewangelii. Bardzo ważna jest więc wspólna modlitwa, która ukierunkowuje wspólnotę na Chrystusa będącego siłą odradzającą do nowego życia w Duchu Świętym, a także poznanie konkretnych metod ewangelizacyjnych, które pozwolą na unikanie wszelkich błędów natury duchowej lub psychicznej osłabiających Dobrą Nowinę.
Bardzo owocne spotkanie zakończone modlitwą jest dopiero początkiem cyklu spotkań przygotowujących liderów do dzieła ewangelizacji południowej części naszej diecezji pod kierunkiem członków Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji. Za tak odpowiedzialne dzieło modlą się niedawno powołana Wspólnota Adoracyjna utworzona przy Bazylice Zduńskowolskiej, oraz wspólnoty naszego regionu.

  Dodano: 2018-09-19 20:32:05

 

W niedzielę 16 września w godzinach popołudniowych w bazylice mniejszej odbyło się Zduńskowolskie Święto Młodych z całego dekanatu. Mszy świętej przewodniczył ks. Artur Biernat, a homilię wygłosił ks. Marcin Topolski, wikariusz parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli i rejonowy duszpasterz młodzieży. Po zakończonej uczcie dla ducha, młodzież wraz ze swoimi opiekunami przeszła do Auli św. Maksymiliana na dalszą cześć spotkania, czyli słodki poczęstunek i dyskotekę dyskotekę, którą poprowadził zaproszony na to spotkanie Michał Piekarski.

(fotorelacja w galerii) zdj. M.KaczmarekDodano: 2018-09-19 20:20:22

14 września 2018 roku, o godz. 18.00 w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na naszym parafialnym cmentarzu odbył się odpust. Eucharystii przewodniczył ks. Artur Biernat, a homilię wygłosił ks. Mariusz Budkiewicz. Uroczystość zgromadziła kapłanów z całego dekanatu, oraz wiernych świeckich, którzy przyszli uczcić Krzyż, na którym dokonało się Zbawienie świata.

(fotorelacja w galerii) zdj. M.KaczmarekDodano: 2018-09-05 23:45:05

W stulecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, w naszej Bazylice 2 września 2018 roku, o godzinie 19.00 rozpoczął się koncert patriotyczny. Była to inicjatywa Stowarzyszenia „Pamiętamy” ze Zduńskiej Woli, oraz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W czasie koncertu wykonano utwory Stanisława Moniuszki, oraz utwory patriotyczne takie jak: „Warszawianka 1831”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Hej, hej ułani”, oraz „Boże coś Polskę”. Artyści przyjechali z Bydgoszczy, a byli nimi: Mariola Kuniszewska – sopran; Krzysztof Zimny – tenor; Krystian Psujak – bas-baryton; Adam Rogala – fortepian, oraz nasza zduńskowolanka Millena Piotrowska – mezzosopran. Bazylika była wypełniona po brzegi.

 

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-09-05 23:32:15

 

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, ze Zduńskiej Woli wyruszyła na Jasna Górę Piesza Pielgrzymka. Wyjście pielgrzymki poprzedziła Eucharystia pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego, proboszcza parafii. We Mszy świętej uczestniczyli kapłani z całego dekanatu, oraz ks. Marek Molewski koordynator pieszych pielgrzymek z naszej diecezji, a także gościem był ksiądz Łukasz Matuszak student prawa kanonicznego w Wenecji z gośćmi z Włoch, którzy zaprezentowali, zaśpiewali dla naszych pielgrzymów pieśń: „Czarna Madonna” w języku włoskim. Bazylika była wypełniona przez pielgrzymów, oraz mieszkańców Zduńskiej Woli. Homilię wygłosił ks. Mariusz Budkiewicz, w której podkreślał wartość pielgrzymowania do tronu naszej Matki i Królowej. W tym roku w pieszej pielgrzymce brało udział 210 pątników.

 

fotorelacja na stronie http://www.pielgrzymka.bazylikawnmp.pl/

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 271
Odwiedzin: 2923

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone