Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2021-01-16 08:23:33

II Niedziela zwykła - „B”

17 stycznia 2021

Ogłoszenia parafialne

  1. Od poniedziałku 18 stycznia zapraszamy na mszę świętą z błogosławieństwem kolędowym w intencji każdej rodziny, którą będziemy sprawować w Bazylice o godz. 9.00 oraz o godz. 18.00. Godzinę mszy świętej w danym dniu wybieramy dowolnie, według możliwości każdej rodziny, przynosząc ze sobą naczynie, w którym zabierzemy wodę poświęcaną, przeznaczoną do pokropienia wszystkich członków rodziny i domu, w którym mieszkamy. Każda rodzina otrzyma także podczas mszy świętej pamiątkę kolędową wraz z modlitwą, którą wspólnie należy pomodlić się w domu, wypraszając błogosławieństwa Bożego, udzielonego wcześniej przez kapłana podczas mszy świętej. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy słowami Litanii do św. Józefa, ponieważ bieżący rok jest poświęcony pod opiekę św. Józefowi. Będziemy wdzięczni za ofiary kolędowe, które przeznaczamy na utrzymanie parafii, szczególnie Bazyliki i kaplic, ponieważ będzie bardzo trudno w tym roku utrzymać funkcjonowanie świątyni parafialnej, kaplic i całej parafii. Prosimy o składanie ofiar z podpisem ofiarodawców, abyśmy mogli je odnotować w kartotekach rodzin.
  2. Plan spotkań kolędowych w Bazylice dostępny jest na stronie parafii. W tym tygodniu na spotkanie zapraszamy mieszkańców następujących części parafii: poniedziałek 18 stycznia - Czechy i ul. Leśna; wtorek 19 stycznia - ul. Ogrodowa domki, kamienice i bloki, ul. Juliusza, Fabryczna, Szadkowska, Skłodowskiej; środa 20 stycznia - ul. Kościelna, Targowa, Złotnickiego, Kolbego, Złota, Mickiewicza, Tkacka, Prusa, Jasna, KEN, Wolska, Dworcowa, Słowiańska; czwartek 21 stycznia - ul. Getta Żydowskiego bloki; piątek 22 stycznia - Plac Wolności, ul. Sieradzka kamienice, Wileńska, Lniana, Zakopiańska, Wodna, Wiejska, Kaczeńcowa; sobota 23 stycznia - ul. Opiesińska, Agrestowa, Klonowa, Malinowa, Tymienicka, Stawowa, Przytorze, Torowa, Kacza, Krótka, Krzywa, Piwna, Główna, Dolna, Prosta.
  3. W środę 20 stycznia imieniny obchodzi ks. Sebastian Jankowski. Księdza Sebastiana i wszystkich solenizantów oraz jubilatów polecamy opiece Matki Najświętszej i świętych Patronów.
  4. Zdalne nauczanie zarządzone w szkołach, ze względu na pandemię, wprowadziło przeszkody w przygotowaniu dzieci do pierwszej Komunii świętej oraz młodzieży do sakramentu Bierzmowania, w ramach katechezy parafialnej. Kończy się czas ferii w szkołach, dlatego, aby wypełnić przynajmniej podstawowy poziom obowiązkowego przygotowania do sakramentów i umożliwić dzieciom i młodzieży ich przyjęcie bez przesuwania na kolejny rok, rozpoczynamy cykl spotkań katechezy parafialnej, która będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone niedziele, podczas dodatkowej mszy świętej o godz. 16.30. Dlatego w przyszłą niedzielę 24 stycznia, na mszę świętą o godz. 16.30, zapraszamy do Bazyliki rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej wraz z katechetami. Natomiast w niedzielę 31 stycznia zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania wraz z katechetami. Prosimy, aby ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w tej mszy świętej o godz. 16.30 nie uczestniczyli inni wierni.
  5. Poruszeni tragedią osób doświadczonych trzęsieniem ziemi w Chorwacji włączamy się w akcję niesienia pomocy naszym braciom Chorwatom, dlatego w niedzielę 24 stycznia organizujemy zbiórkę ofiar do puszek, które przekażemy poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.
  6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy” polecając artykuły: o znaczeniu imienia Józef; o księdze Pisma świętego i mądrości judaizmu; o podziałach w Kościele i ruchu ekumenicznym; o szczepionce na covid.
  7. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli śp. Teresa Staniucha, Romualda Biała. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
  8. Spotykamy dziś Jezusa powołującego uczniów. Życzymy wszystkim, aby powołanie Boże, które odczytujemy w życiu, było źródłem radości i błogosławieństwa. Szczęść Boże.
Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 3

Unikalnych wizyt: 1328
Odwiedzin: 6452

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone