Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2019-04-20 13:35:01

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – „C”

Ogłoszenia parafialne

21 kwietnia 2019 roku

1.         Przeżywamy radość Zmartwychwstania Zbawiciela. Nasze serdeczne życzenia wielkanocne dołączamy do życzeń Księdza Biskupa, wypraszając dla wszystkich parafian i gości błogosławieństwo zmartwychwstałego Pana.

2.         Jutro, w drugim dniu świąt wielkanocnych, msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w świątyni w Poniedziałek Wielkanocny, przeznaczamy na renowację Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, w Świnicach Warckich.

3.         Dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 7, zapraszamy na spotkanie z panią katechetką, przygotowujące do I Komunii świętej, w najbliższą środę 24 kwietnia o godz. 17.00, do Ośrodka św. Maksymiliana.

4.         W ostatnią środę miesiąca 24 kwietnia, zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 i nabożeństwo w intencji rodzin. Podczas mszy świętej odprawiony będzie obrzęd egzorcyzmowania wody i soli.

5.         W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego oraz odpust w kaplicy w Czechach. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię w kaplicy o godz. 14.00, natomiast nie będzie sprawowana msza święta o godz. 8.00. Przeżywanie tej uroczystości w stanie łaski uświęcającej jest źródłem szczególnych łask Bożych, które możemy otrzymać jedynie w tym dniu. Na uroczystość odpustową i procesję, Rycerze Kolumba przywiozą do kaplicy relikwie św. Faustyny, jako ich strażnicy. Przygotowując się do tej uroczystości, w tym tygodniu, odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego na początku mszy świętej o godz. 18.00.

6.         W przyszłą niedzielę będziemy gościć z posługą słowa księdza proboszcza Andrzeja Jaworskiego, który po każdej mszy świętej będzie zbierał przed świątynią ofiary na budowę kościoła św. Pawła. Ksiądz Andrzej będzie także przewodniczył uroczystości odpustowej w Czechach.

7.         Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę w świątyni przeznaczamy na cele charytatywne.

8.         Koło Różańcowe zaprasza na spotkanie w niedzielę 28 kwietnia o godz. 16.30.

9.         Kiosk będzie otwarty dopiero w drugie święto wielkanocne. Polecamy lekturę czasopisma „Idziemy”, szczególnie teksty o promocji książki autorstwa ks. Damiana Sochackiego O historii świątyni w jego rodzinnej parafii Borysławice, o promocji książki autorstwa ks. Mariusza Budkiewicza o świętym Maksymilianie, o rozumieniu prawdy wiary, że Jezus zstąpił do piekieł, o spotkaniu młodych diecezji włocławskiej, w którym brała udział młodzież ze Zduńskiej Woli, o rozumieniu tajemnicy zmartwychwstania.

10.     W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli: śp. Czesław Pacała, Ewa Starczyk, Józef Pol, Elżbieta Jachowicz. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

11.     Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wiele łask zmartwychwstałego Chrystusa oraz radości przeżywanej w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 356
Odwiedzin: 1302

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone