Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2018-10-19 16:02:49

XXIX Niedziela zwykła – „B”

Ogłoszenia parafialne

21 października 2018 roku

1.         Rozpoczynamy Tydzień modlitwy w intencji misji i zachęcamy, by wspierać różne dzieła misyjne. Ofiary zbierane dziś w świątyni, w całości przeznaczamy na rzecz misji. Po prawej stronie głównego wyjścia z Bazyliki znajdziemy puszkę, gdzie także można składać ofiary na rzecz dzieł misyjnych.

2.         Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej zapraszamy dziś z rodzicami na katechezę, po mszy świętej o godz. 12.00.

3.         Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w poniedziałek 22 października. po mszy świętej o godz. 18.00, na czuwanie modlitewne z okazji 101 rocznicy założenia Rycerstwa oraz 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II. Koło Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w niedzielę 28 października o godz. 16.30.

4.         W minionym tygodniu, podpisaniem aktu notarialnego, zakończył się ostatecznie proces zakupu działki od spółki PKS w Zduńskiej Woli, na której znajduje się kaplica cmentarna. Na zakup tej działki przeznaczone były ofiary składane podczas ostatniej kolędy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

5.         Kończymy prace przy naprawie muru wspierającego podjazd dla wózków, który ostatecznie trzeba było zbudować od podstaw. Wciąż trwają prace przy renowacji kaplicy św. Józefa na ul. Kościelnej, która znajdowała się w fatalnym stanie technicznym. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom a szczególnie czcicielom św. Józefa, za ofiary, dzięki którym możliwe jest kontynuowanie prac.

6.         W niedzielę 28 października, zakończymy tegoroczne dni św. Maksymiliana. Po mszy świętej wieczornej, w Bazylice, zapraszamy do udziału w koncercie, w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli.

7.         W przyszłą niedzielę gościć będziemy z posługą słowa ks. proboszcza Andrzeja Jaworskiego. Po każdej mszy świętej ks. Andrzej będzie prosił o wsparcie budowy kościoła św. Pawła. W przyszłą niedzielę gościć będziemy również przedstawicieli Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie diecezji włocławskiej, którzy będą zachęcać do modlitwy w intencji małżeństw przeżywających trudności.

8.         Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Modlitwy wypominkowe można zamawiać w kancelarii parafialnej. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza święta w Bazylice będzie sprawowana o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, w kaplicy w Czechach o godz. 8.00, na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00 i 12.00, natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 11.00. Wszystkie ofiary zbierane w uroczystość Wszystkich Świętych, w świątyniach i na cmentarzu, przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Msza święta w Dzień Zaduszny będzie sprawowana w Bazylice o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00,z wypominkami i procesją.

9.         Po wielu monitach ze strony parafii, Starostwo Powiatowe rozpoczyna budowę nowego przejścia dla pieszych i bezpiecznego przejazdu dla rowerzystów oraz progów zwalniających prędkość na ulicy Kościelnej przy Bazylice. Fundusz na wykonanie tych prac pochodzi ze specjalnego programu, który wymaga wypełnienia anonimowej ankiety ilustrującej potrzebę takiej inwestycji. Wszystkich popierających ten projekt prosimy o wypełnienie ankiety, w kiosku przy Bazylice, bez punktu 6 i 8.

10.     Polecamy lekturę czasopisma „Idziemy”, szczególnie teksty o: nawróceniu perkusisty Jana Budziaszka i głoszeniu przez niego orędzia różańcowego na całym świecie; o miejscu religii w tzw. społeczeństwie otwartym i apostolskości Kościoła; o geniuszu Fryderyka Chopina; o misyjnych programach edukacyjnych. W kiosku dostępne są kalendarze na 2019 rok a także Kalendarz Rolników.

11.     W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończył: śp. Ireneusz Darol. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny …

12.     Przez dar i moc modlitwy różańcowej, życzymy wszystkim parafianom i gościom umiejętności podejmowania służby, w imię Jezusa, wobec każdego człowieka. Szczęść Boże.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 271
Odwiedzin: 2954

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone