Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2020-07-03 17:19:47

XIV Niedziela zwykła - „A”

Ogłoszenia parafialne

5 lipca 2020 roku

  1. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza dziś wszystkich członków, na spotkanie modlitewno-formacyjne, o godz. 16.00, do Ośrodka św. Maksymiliana.
  2. Od środy 1 lipca posługę w naszej parafii rozpoczęli nowi księża wikariusze: ks. mgr Krzysztof Kurant i ks. mgr Sebastian Jankowski a także kolejny ksiądz rezydent ks. mgr Marek Wawrzyniak, dotychczasowy proboszcz parafii Kamionacz, który w naszej parafii będzie przeżywał czas swojej emerytury. Nowych kapłanów witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i obejmujemy modlitwą polecając opiece naszej patronki Bogarodzicy Maryi Wniebowziętej i św. Maksymiliana.
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Czechach, zaprasza mieszkańców miejscowości Czechy oraz mieszkańców Zduńskiej Woli, na uroczystość uczczenia stulecia zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Uroczystość będzie miała miejsce w środę 8 lipca i rozpocznie się mszą świętą w kaplicy w Czechach o godz. 17.00. Po mszy świętej planowany jest przemarsz pod obelisk poświęcony poległym obrońcom Ojczyzny z 1920 roku, pochodzących z miejscowości Czechy i ze Zduńskiej Woli. W uroczystości wezmą udział żołnierze z jednostki wojskowej w Sieradzu. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.
  4. W niedzielę 12 lipca będziemy obchodzić dzień trwałości sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do udziału we mszy świętej o godz. 18.00, podczas której będzie możliwość uroczystego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Podczas tej mszy świętej odbędzie się także uroczystość błogosławieństwa na nową kadencję funkcyjnych Rady Rycerzy Kolumba w naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane w świątyni, z racji drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczamy na prace remontowe i konserwatorskie w parafii. Cały czas trwają trudne prace przy pionowaniu zabytkowego parkanu cmentarza parafialnego od strony ulicy Łaskiej. Kolejny etap prac będzie dotyczył piaskowania cegieł i uzupełniania wypełnień zaprawy. Trwają także prace przy remontowaniu i odnawianiu dwóch mieszkań dla nowych księży wikariuszy.
  6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”, który w cenie 5 zł znajdziemy na stoliku, przy wyjściu ze świątyni. W bieżącym numerze polecamy artykuły: o tajemnicach masonerii i rządzeniu światem; o drugim etapie uwięzienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w Stoczku na Warmii; o posłudze kapłańskiej św. Maksymiliana i innych kapłanów uwięzionych w obozach koncentracyjnych.
  7. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli śp. Bogumiła Kaczmarek, Bogdan Hennig, Helena Kmin, Stefania Wyszyńska, Stanisław Guć. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
  8. Jezus zaprasza byśmy przychodzili do Niego z wszelkimi problemami. Życzymy wszystkim, aby zjednoczenie z Chrystusem, było źródłem wewnętrznego pokoju. Szczęść Boże.
Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 109
Odwiedzin: 310

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone