Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2018-01-06 20:54:00

W dniu 5 stycznia br. grupa Rycerzy Kolumba z  naszej Rady wraz z x. Proboszczem Dariuszem Kalińskim wyjechała do Krakowa Łagiewnik po relikwie św. Siostry Faustyny. Po przybyciu na miejsce i załatwieniu spraw proceduralnych wzięliśmy udział w Mszy św. której przewodniczył x. Kaliński. W jej trakcie przekazane nam zostały relikwie I stopnia ex ossibus w przepięknym relikwiarzu. Przekazane zostały na ręce Rycerzy Kolumba którzy zostali  Strażnikami Relikwi.  Po  ceremonii został odczytany akt zawierzenia parafii, miasta i dekanatu opiece św.Siostrze Faustynie, wraz z obietnicą dalszego głoszenia prawdy o Bożej Miłości przez rozwijanie nabożeństwa Bożego Miłosierdzia i szerzenie kultu św. Siostry Faustyny.  Pełni radości  zwiadziliśmy Sanktuarium oraz udaliśmy się  ze słowami  modlitwy do centrum św. Jana Pawła II. 

 

 

W specjalnie uroczysty sposób relikwie św. Siostry Faustyny zostaną intronizowane w bazylice dnia 7 stycznia podczas Mszy św. o godz. 12.oo

Zdjęcia z tego wydarzenia  znajdziemy w galerii oraz na stronie   rady na facebookuDodano: 2018-01-05 19:05:52

W dniu 5 stycznia br. grupa rycerzy Kolumba z  naszej Rady wraz z x. Proboszczem Dariuszem Kalińskim wyjechała do Krakowa Łagiewnik po relikwie św. Siostry Faustyny. Po przybyciu na miejsce i załatwieniu spraw proceduralnych wzięliśmy udział w Mszy św. której przewodniczył x. Kaliński. W jej trakcie przekazane nam zostały relikwie I stopnia ex ossibus w przepięknym relikwiarzu. Przekazane zostały na ręce Rycerzy Kolumba którzy zostali  Strażnikami Relikwi.  Po  ceremonii został odczytany akt zawierzenia parafii, miasta i dekanatu opiece św.siostrze Faustynie, wraz z obietnicą dalszego głoszenia prawdy o Bożej Miłości przez rozwijanie nabożeństwa Bożego Miłosierdzia i szerzenie kultu św. Siostry Faustyny.  Pełni radości  zwiadziliśmy Sanktuarium oraz udaliśmy się  ze słowami  modlitwy do centrum św. Jana Pawła II. 

W specjalnie uroczysty sposób relikwie św. Siostry faustyny zostaną intronizowane w bazylice dnia 7 stycznia podczas Mszy św. o godz. 12.oo

.  Dodano: 2017-11-20 21:04:13

Kolejny raz już, przedstawiciele nasze rady Lokalnej wzięli udział wraz z małżonkami w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rycerzy Kolumba na Jasnej Gorze. Program pobytu to Msza św.  Koncelebrowana pod przewodnictwem  arcybiskupa Wacława Depo - Kapelana Stanowego Rycerzy, w trakcie  odczytano akt zawierzenia zakonu Mace Bożej. Po śniadaniu odbyła się konferencja ogólna,  w której wzięły udział siostry Albertynki, oraz starszy zakonu albertynów, Wystąpienia były przeplatane  sesjami wręczania nagród Rady Najwyższej dla różnych Rad. Mamy  kolejny raz  zaszczyt otrzymania takiej nagrody. Myślimy że jest to wspaniały przyczynek do  rozszerzenia  naszego działania w kolejnym roku bratnim.  Po niewielkiej przerwie odprawiona została na wałach rycerska Droga Krzyżowa. Widok kilkuset pielgrzymów  był iście imponujący i podnoszący na duchu. na zakończenie odbyła się ceremonia przyjęć. Z naszej rady  I stopień w drodze do pełni rycerstwa przyjął x. Artur Biernat. zacnemu księdzu życzymy  spełnienia na tej obranej drodze.

Zdjęcia na stronie naszej rady na  facebooku i w galerii

Br. Waldek KofC IVDodano: 2017-08-12 17:13:26

Od dzisiaj kaplica MB z ikoną Matki Bożej Częstochowskiej jest dostępna dla wiernych. Rycerze Kolumba zakończyli  przed uroczystościami Maksymilianowymi i odpustowymi  remont kaplicy. Nie tylko  wymalowali ściany i sklepienie, dodając złocenia, ale również kratę i  insygnia królewskie  nad wejściem. Dodatkowo ikona została oświetlona  dodatkowym światłem aby była lepiej widoczna. Wszystkim braciom kierowanym przez br. Waldka serdecznie dziękuję za  to działanie na chwałę Naszej Pani.

br. Kacper - WRDodano: 2017-07-03 10:11:52

 Dnia 2 lipca br.  w Bazylice WNMP zostali zaprzysiężeni i wprowadzeni na urząd nowi funcjonariusze naszej Rady. Ceremoni dokonali Delegat Rejonowy  Piotr Mec, Kustosz Rejonowy Piotr Jaworski   w obecności Sekretarza Stanowego Krzysztofa Zuby który wieczorem wziął udział w  spotkaniu rejonu 15 w Sali Rycerskiej.

 

Funkcjonariusze Rady 16015 za Rok Bratni 2017/2018:

 

 Wielki Rycerz - Kacper Paczesny - jest równocześnie  Kustpszem rejonu 15

 Kapelan - ks. Dariusz Kaliński

 Zastępca Wielkiego Rycerza - Michał Owczarek

 Kanclerz - Waldemar Choiński

 Kronikarz - Jan Starczewski

 Skarbnik - Dariusz Kubiak

 Adwokat - Waldemar Wasiak

 Lektor - Marian Kamiński

 Kustosz - Janusz Królikowski

 Strażnik Wnętrz - Wiesław Kulda

 Strażnik Bram - Roman Gaik

 Sekretarz d/s finansów - Tadeusz Witaszczyk

Rada Powierników:

 Powiernik 1 rok - Grzegorz Nowak

 Powiernik 2 lata - Grzegorz Sapiejka

 Powiernik 3 lata - Arkadiusz Idzikowski

 


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 701
Odwiedzin: 2765

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone