Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2019-10-11 17:56:42

Tradycją lat ubiegłych w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana patrona naszego miasta i powiatu, w czwartek 10 października, o godz. 12.00 był sprawowana Eucharystia dziękczynna za dar Ojca Maksymiliana, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla miasta i jego mieszkańców. Liturgia zgromadziła włodarzy miasta Zduńskiej Woli, prezydenta Pana Konrada Pokorę, wraz z samorządowcami, Panią starostę Hennę Iwaniuk, poczty sztandarowe i mieszkańców naszego miasta. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. parł. Dariusz Kaliński proboszcz i kustosz parafii.  Jak podkreślał, że potrzeba dużo sił fizycznych i duchowych w prowadzeniu miasta. Dziękował wszystkim za to, że pamiętamy o tej wyjątkowej osobie jaką jest św. Maksymilian, który 125 lat temu w Bazylice Mniejszej przyjął Sakrament Chrztu Świętego. Po zakończonej Liturgii wszyscy zgromadzili się przed pomnikiem ojca Maksymiliana, gdzie delegacje złożyły kwiaty.

(fotorelacja w galerii)

     Dodano: 2019-10-09 13:41:46
plakat pdfDodano: 2019-10-09 13:30:28

W sobotę 5 października 2019 roku, o godzinie 5.30 z naszej parafii pod opieką ks. Damiana Sochackiego – wikariusza parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Gniezna, Pakości – Sanktuarium Męki Pańskiej, oraz do Skulska, aby pokłonić się Matce Bożej Bolesnej. Grupa liczyła 52 osoby, pielgrzymi nawiedzili Katedrę Gnieźnieńską, wraz z podziemiami świątyni, a także podziwiali sztukę sakralną w Archidiecezjalnym Muzeum. Kolejnym punktem była Eucharystia w Sanktuarium Męki Pańskiej w Pakości, nawiedzenie tego wyjątkowego miejsca, wraz z dróżkami kalwaryjskimi. Po modlitwie, zwiedzaniu kalwarii i ucałowaniu relikwii Krzyża Świętego, pątnicy udali się do Skulska. Dla naszej diecezji jest to szczególne miejsce, ponieważ tę Pietę Matki Bożej koronował św. Jan Paweł II w dniu 3 czerwca 1997 r. w prymasowskiej bazylice archidiecezjalnej. Pielgrzymi wrócili do Zduńskiej Woli w godzinach wieczornych.

(fotorelacja w galerii)


     Dodano: 2019-10-08 11:13:50

„Wystawa obrazów Matki Bożej ubranej w Japońskie wzory”, taki tytuł nosi ekspozycja obrazów, które można podziwiać od 6 października br. w naszej Bazylice Mniejszej. Dzięki staraniom stowarzyszenia „Civitas Christiana” możemy podziwiać piękno wzorów, jak i uczcić Maryję w kulturze japońskiej. To właśnie Japonia jako piąty kraj na świecie 6 marca 1919 roku uznaje niepodległość Polski. I od tamtego momentu te dwa kraje łączy most dobrej woli i przyjaźni. Dlatego też ta wystawa ma nam wszystkim uzmysłowić dzieje naszych narodów, zwłaszcza osobę św. Maksymiliana, który założył Japoński Niepokalanów.  Autorką wizerunków Matki Bożej wraz z Dzieciątkiem Jezus jest siostra Gemma Yamamoto z zakonu karmelitanek, która tworzy święte wizerunki od roku 1960. Swoją artystyczną twórczość nazywa Litanią do Matki Bożej. Warto więc zobaczyć wizerunki Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus w tradycyjnym ubraniu japońskich kobiet.

(fotorelacja w
galerii)


     Dodano: 2019-10-08 11:05:11

We wspomnienie św. Franciszka z Asyżu odbyła się w naszej Bazylice niecodzienna uroczystość. O godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Liturgia Mszy świętej podczas której wierni świeccy złożyli Profesję zakonną do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Eucharystię poprzedziło nabożeństwo różańcowe, podczas którego modlono się o potrzebne dary dla składających profesję. Liturgii przewodniczył ks. parał. Dariusz Kaliński proboszcz, a zarazem opiekun franciszkańskiej wspólnoty. Homilię wygłosił ks. Artur Biernat wikariusz parafii, który w słowie przypomniał osobę św. Franciszka, który oddal wszystko dla Jezusa i braci, których spotykał na swojej drodze, jak także wszystkich jego naśladowców w Zakonach Franciszkańskich. Po homilii, na ręce przełożonego brata Sylwestra Klimowicza nastąpiło złożenie Profesji – czyli przyrzeczeń życia Ewangelicznego. W tym roku po raz pierwszy czasową Profesję złożyli: s. Anna Sobczak, s. Barbara Skworzec, s. Monika Owczarek, a na kolejny rok złożył br. Zbigniew Tomaszewski. Potwierdzenia złożonych przyrzeczeń w imieniu Kościoła dokonał ks. prał. Dariusz Kaliński, po której nastąpiła procesja z darami, w której uczestniczyli nowo przyjęci. Na zakończenie eucharystii ksiądz proboszcz podziękował wszystkim świeckim franciszkanom  za ich posługę, którą ofiarują dla naszej parafii, jak również zachęcił do tego, aby inni chętnie włączali się do tej wspólnoty. Druga część świętowania odbyła się na uroczystej agapie, w Ośrodku św. Maksymiliana.

(fotorelacja w galerii)

   

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 1209
Odwiedzin: 6467

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone