Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2015-02-10 19:38:37

W sobotę 31 stycznia 2015 roku, w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana z inicjatywy wspólnoty Małych Rycerzy Niepokalanej odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli najmłodsi parafianie, a w szczególności  asysta, ministranci i mali rycerze Niepokalanej. Zabawa rozpoczęła się modlitwą różańcową, a zakończyła uwielbieniem Boga poprzez taniec. Dla uczestników przygotowano słodycze i napoje oraz różne zabawy i tańce integracyjne. Karnawałowy charakter zabawy podkreśliły niepowtarzalne przebrania naszych najmłodszych parafian.

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2015-01-11 20:02:28

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz pierwszy w naszym mieście obył się Orszak Trzech Króli. Przy współudziale parafii: św. Antoniego, św. Maksymiliana, św. Pawła, jak również naszej parafii Wniebowzięcia NMP, powstało wspaniale dzieło, w którym wzięło udział ok. 5 tysięcy osób. Całość przemarszu stanowiły poszczególne orszaki: czerwony-europejski króla Kacpra z parafii św. Antoniego, orszak niebieski-afrykański króla Baltazara z parafii św. Pawła i orszak zielony-azjatycki króla Melchiora z parafii św. Maksymiliana jak również nasz orszak biało-złoty Gwiazdy Betlejemskiej. Na Placu Wolności przy Ratuszu, amatorski teatr Cultus przedstawił scenę ze spotkania Heroda z Mędrcami, a następnie całość wyruszyła do naszej Bazyliki, gdzie na schodach odbyła się scena złożenia darów przez Mędrców Jezusowi. W Bazylice odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą szopkę oraz koncert kolęd w wykonaniu zespołu Jordan. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło Orszaku Trzech Króli, a także wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Obecność kilku tysięcy osób, ubranych w korony i różne stroje w kolorach poszczególnych parafii, z radością śpiewających kolędy na cześć narodzonego Zbawiciela, podczas przemarszu przez ulice naszego miasta, była pięknym znakiem naszej wiary.

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2015-01-05 13:56:44

Zachęcamy wszystkich do włączenia się 6 stycznia w Orszak Trzech Króli. Z trzech parafii: św. Antoniego, św. Pawła i św. Maksymiliana wyruszą niezależnie orszaki poszczególnych królów. Nasza parafia tworzy Orszak Gwiazdy Betlejemskiej. Gromadzimy się o godz. 14.00, na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Piwnej,w oczekiwaniu na trzech Króli, skąd razem wyruszymy do Pałacu Heroda na Placu Wolności a następnie do Bazyliki, gdzie odbędzie się koncert kolęd, w wykonaniu zespołu „Jordan” oraz rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych. Prosimy o przygotowanie strojów dla uczestników naszego orszaku w kolorze złotym i białym oraz koron. Zapraszamy wszystkich do uczczenia Jezusa, któremu z trzema Królami oddamy hołd i uwielbienie oraz do wspólnej zabawy.Dodano: 2014-12-25 19:37:35

            „Gdy się Chrystus rodzi […] ciemna noc w światłościach brodzi”, tak śpiewamy w jednej z pięknych polskich kolęd. Mówi ona o zmianie, jaka dokonuje się w świecie wszędzie tam, gdzie obecny jest Bóg Wcielony – Jezus Chrystus. Noc jaśniejąca światłem jest czymś niespotykanym, niezwykłym, ale Bóg nigdy nie przychodzi w ciemnościach. Nawet jeśli Jego przyjście do nas, przed wiekami w Betlejem, było zakryte przez człowieczeństwo i blask Jego chwały skrywało ludzkie ciało, które przyjął, to i tak jasność towarzyszyła Jego narodzeniu, bo całe niebo z Aniołami przybyło adorować Boga, w Dziecinie, do groty betlejemskiej.

            Aniołowie śpieszyli z nowiną i ze światłością do wszystkich ludzi dobrej woli, aby oznajmić wielką radość, że narodził się Zbawiciel świata. To Oni, nasi niebiańscy Przyjaciele przyprowadzili pasterzy do żłóbka i czuwali nad bezpieczną drogą Trzech Króli, śpieszących oddać hołd Królowi całego stworzenia.

            Drodzy Siostry i Bracia - Przyjaciele Boga, Bóg również i dziś, w święta Bożego Narodzenia 2014 roku, pragnie dotrzeć do każdego z nas ze swoim światłem. Dziś już niezwykłe niebiańskie światło nie rozświeca mroków nocy w sposób nadzwyczajny, bo dziś Bóg przynosi nam inne, bardziej wartościowe światło, a jest nim światło łaski i zbawienia, które Bóg nam ofiaruje. Dziś nasz Zbawiciel chce świecić w naszych duszach, aby uczynić nas szczęśliwymi ludźmi już tu na ziemi. Kto żyje w świetle Boga, już teraz i tutaj, mimo przeróżnych trudności i kłopotów, które dotykają nas na co dzień, potrafi być szczęśliwy i przeżywa poczucie spełnienia, które uzdalnia, aby dzielić się z innymi ludźmi dobrem i miłością Bożą.

            Drodzy Siostry i Bracia – Przyjaciele Boga, niech przeżycie tych kolejnych świąt w naszym życiu sprawi, aby w naszych sercach pojawiło się poczucie sensu życia, który daje pewność, że warto żyć, a szczególnie, że warto żyć dla Boga i każdego człowieka, szczególnie dla najbliższych. Niech dzięki Bożemu Narodzeniu, które w tajemnicy tych świąt przeżywamy, przede wszystkim w świętej liturgii eucharystycznej, nie zabraknie w naszych sercach pragnienia dzielenia się wartościami, radością z poczucia sensu życia, a szczególnie Bożą miłością, którą wyraża dzielenie się wigilijnym opłatkiem.

                                                                                              Ks. Dariusz Kaliński - proboszczDodano: 2014-12-12 20:40:24

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
"Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą"
"Pasowanie na Rycerzy i Giermków Niepokalanej"

(fotorelacja w galerii)

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 282
Odwiedzin: 1207

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone