Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2015-03-09 11:18:44

Zachęcamy do rozważania Męki Pańskiej przez uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej: w Bazylice w piątki o godz. 17.15 i w kaplicy w Czechach o 17.00 oraz Gorzkich Żali, w niedzielę o godz. 17.00. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy zyskiwać łaskę odpustu zupełnego.Dodano: 2015-03-09 11:15:40

                                   Umacniajcie serca wasze (Jk 5, 8)

Wielki Post jest czasem odnowy dla Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych. Przede wszystkim jednak jest „czasem łaski” (por. 2 Kor 6, 2). Bóg nie prosi nas o nic, czego by nam wcześniej nie dał: „My miłujemy [Boga], ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował” (1 J 4, 19). Nie jesteśmy Mu obojętni. Zależy Mu na każdym z nas, zna nas po imieniu, troszczy się o nas i nas szuka, kiedy Go opuszczamy. Interesuje się każdym z nas; Jego miłość nie pozwala Mu być obojętnym na to, co nam się przydarza. Jednak bywa tak, że kiedy my mamy się dobrze i żyje się nam wygodnie, oczywiście zapominamy o innych (Bogu nie zdarza się to nigdy), nie obchodzą nas ich problemy, ich cierpienia i krzywdy, jakich zaznają..., wtedy nasze serce popada w obojętność – gdy ja mam się względnie dobrze i żyję wygodnie, zapominam o ludziach, którzy nie mają się dobrze. Ta egoistyczna postawa obojętności przybrała dziś rozmiary światowe, tak iż możemy mówić o globalizacji obojętności. Jest to problem, któremu jako chrześcijanie musimy stawić czoło.
                                                                        (fragment Orędzia Ojca Świętego na Wielki Post 2015)

Cały tekst Orędzia Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2015 r.Dodano: 2015-02-10 19:38:37

W sobotę 31 stycznia 2015 roku, w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana z inicjatywy wspólnoty Małych Rycerzy Niepokalanej odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli najmłodsi parafianie, a w szczególności  asysta, ministranci i mali rycerze Niepokalanej. Zabawa rozpoczęła się modlitwą różańcową, a zakończyła uwielbieniem Boga poprzez taniec. Dla uczestników przygotowano słodycze i napoje oraz różne zabawy i tańce integracyjne. Karnawałowy charakter zabawy podkreśliły niepowtarzalne przebrania naszych najmłodszych parafian.

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2015-01-11 20:02:28

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz pierwszy w naszym mieście obył się Orszak Trzech Króli. Przy współudziale parafii: św. Antoniego, św. Maksymiliana, św. Pawła, jak również naszej parafii Wniebowzięcia NMP, powstało wspaniale dzieło, w którym wzięło udział ok. 5 tysięcy osób. Całość przemarszu stanowiły poszczególne orszaki: czerwony-europejski króla Kacpra z parafii św. Antoniego, orszak niebieski-afrykański króla Baltazara z parafii św. Pawła i orszak zielony-azjatycki króla Melchiora z parafii św. Maksymiliana jak również nasz orszak biało-złoty Gwiazdy Betlejemskiej. Na Placu Wolności przy Ratuszu, amatorski teatr Cultus przedstawił scenę ze spotkania Heroda z Mędrcami, a następnie całość wyruszyła do naszej Bazyliki, gdzie na schodach odbyła się scena złożenia darów przez Mędrców Jezusowi. W Bazylice odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą szopkę oraz koncert kolęd w wykonaniu zespołu Jordan. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło Orszaku Trzech Króli, a także wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Obecność kilku tysięcy osób, ubranych w korony i różne stroje w kolorach poszczególnych parafii, z radością śpiewających kolędy na cześć narodzonego Zbawiciela, podczas przemarszu przez ulice naszego miasta, była pięknym znakiem naszej wiary.

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2015-01-05 13:56:44

Zachęcamy wszystkich do włączenia się 6 stycznia w Orszak Trzech Króli. Z trzech parafii: św. Antoniego, św. Pawła i św. Maksymiliana wyruszą niezależnie orszaki poszczególnych królów. Nasza parafia tworzy Orszak Gwiazdy Betlejemskiej. Gromadzimy się o godz. 14.00, na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Piwnej,w oczekiwaniu na trzech Króli, skąd razem wyruszymy do Pałacu Heroda na Placu Wolności a następnie do Bazyliki, gdzie odbędzie się koncert kolęd, w wykonaniu zespołu „Jordan” oraz rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych. Prosimy o przygotowanie strojów dla uczestników naszego orszaku w kolorze złotym i białym oraz koron. Zapraszamy wszystkich do uczczenia Jezusa, któremu z trzema Królami oddamy hołd i uwielbienie oraz do wspólnej zabawy.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 17
Odwiedzin: 47

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone