Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2022-02-26 14:24:54

Caritas podejmuje akcję zbiórki rzeczowej i finansowej dla Ukrainy. Parafie zduńskowolskie wspierać będą szczególnie mieszkańców Kołomyi. Wyznaczone są trzy miejsca zbiórki: 1 - punkt Caritas przy parafii św. Pawła, 2 – Powiatowy Ośrodek Sportu na ul. Dolnej i Inkubator Inicjatyw Społecznych na ul. Łaskiej 38. Szczegółowy wykaz produktów oraz numer konta bankowego dla tej zbiórki znajdziemy na plakatach. Prosimy, aby osoby chcące ofiarować pościel lub ubrania przekazywały jedynie nowe rzeczy.Dodano: 2022-01-22 08:11:14

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 16.00, zgodnie z rozporządzeniem księdza biskupa, w bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli jest sprawowana msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, czyli msza święta w tzw. rycie trydenckim.Dodano: 2021-12-08 08:43:07

W dniach od 22 listopada do 3 grudnia odbyła się tak długo wyczekiwana i odkłada z powodu ograniczeń pielgrzymka do Meksyku i Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. W pielgrzymce brało udział 25 osób pod opieka ks. prał. Dariusza Kalińskiego, naszego proboszcza. W czasie pobytu na ziemi meksykańskiej pątnicy nawiedzili Sanktuarium Maryjne, gdzie była sprawowana Eucharystia. Pątnicy wsłuchiwali się w historię objawień, oraz długo modlili się przed cudownym wizerunkiem, nie ręką uczynionym. Pielgrzymi zobaczyli również Katedrę Metropolitarną, muzeum antropologii i historii – City Tour, odwiedzili miasteczka Cholula z największą pod względem  objętości piramidą na świecie, oraz Pueble, ulubionego miejsca św. Jana Pawła II. Każdy pielgrzym mógł również zaopatrzyć się w pamiątki ze srebra w meksykańskiej „stolicy srebra”. Pielgrzymka zakończyła się w Acapulco, gdzie każdy mógł skorzystać z oceanicznych kąpieli.

 (fotorelacja w galerii)   
  Dodano: 2021-12-07 10:06:32

W sobotę 4 grudnia, dzięki łasce Bożej, dzieci i młodzież z Rycerstwa Niepokalanej uczestniczyły w dniu skupienia.

Tematem przewodnim było Nawiedzenie św. Elżbiety. Uczyliśmy się nieść miłość, radość i pokój innym ludziom wpatrując się w Maryję, niosącą Jezusa. Święta Elżbieta wskazywała nam jak  radośnie przyjąć Boga i Jego Matkę, a malutki Jan dał świadectwo, jak rozpoznać Boga w naszym życiu. W tym dniu szczególnie modliliśmy się zgodnie z rycerskim duchem o nawrócenie grzeszników (zaczynając od siebie) oraz o pokój w Polsce i na świecie. Uczestniczyliśmy we mszy świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwie różańcowej. Nie brakło również czasu na wspólny posiłek, rozmowy i zabawy. Szczególną wdzięczność kierujemy do naszego opiekuna Ks. Janusza Ogrodowczyka dziękując za posługę sakramentalną oraz modlitwę podczas adoracji i wspólną zabawę z dziećmi.

 (fotorelacja w galerii)   Dodano: 2021-11-15 20:16:04

 Wśród blasku świec, flag ojczyzny naszej i gałęzi brzóz 14 listopada o godzinie 19.00 w Bazylice odbył się koncert Zaduszkowo – Patriotyczny w wykonaniu artystki scen bydgoskich Karoliny Wojciechowskiej, przy akompaniamencie pana Łukasza Maca.

Słowa refleksji frunęły do serc przybyłych gości i do ludzi, których z nami już nie ma, a którym ten koncert został dedykowany.

Bardzo starannie przygotowane i wyśpiewane utwory przeplatane słowami refleksji, której dokonał ks. Sebastian Jankowski – wikariusz parafii – bardzo wzruszyły licznie zgromadzonych gości. Pierwszym z wykonywanych utworów był utwór Fryderyka Chopina  Nie ma czego trzeba. Następnie pani Karolina Wojciechowska zaprezentowała  bardzo liryczną, wyciszoną, pełną wysublimowanych uczuć pieśń, która powstała do tekstu Kazimierza Przerwy-Tetmajera, poety będącego ikoną poezji młodopolskiej Pamiętam Ciche jasne dnie – Mieczysława Karłowicza. Konferansjer w swych rozważaniach nawiązując do tekstów poszczególnych utworów poprosił, by artystka wykonała kolejne utwory w duchu poezji młodej Polski. Tym samym zostały wykonane kolejne dwa utwory Mieczysława Karłowicza Mów do mnie jeszcze oraz Na spokojnym ciemnym morzu. Następnie artystka wykonała po raz kolejny utwór Fryderyka Chopina pt. Żal. Potem ku zaskoczeniu widowni wybrzmiał przepiękny w swej istocie utwór irlandzko-norweskiego duetu Secret Garden. Na koncercie nie zabrakło zapowiadanego na plakacie utworu Wojciecha Kilara Wokaliza. Na koniec pani Karolina wykonała jak się okazało najbardziej wzruszający widownię utwór List do Matki z repertuaru Violetty Villas, po czym nastąpiły ogromne brawa i podziękowania.

Ksiądz prałat Dariusz Kaliński – proboszcz parafii – dziękując za koncert wypowiedział bardzo przejmujące słowa dotyczące naszej ojczyzny kierując również słowa uznania i podziękowania artystom przygotowanego koncertu – pani Karolinie Wojciechowskiej i panu Łukaszowi Macowi.

Ogromny bukiet biało czerwonych róż wręczony artystce bardzo mocno wkomponował się w scenografię koncertu. Przybyli goście pełni wzruszenia powstali z miejsc i po raz kolejny nagrodzili artystów gromkimi brawami prosząc na bis o jeszcze jeden utwór. Pani Karolina nie kryła wzruszenia, po czym wykonała z wielkim przejęciem utwór Seweryna Krajewskiego Kołysanka dla Okruszka.

Ten koncert bardzo mocno wpisał się w listopadową refleksję dotyczącą wspominania zmarłych oraz Święta Niepodległości. Jeden ze słuchaczy przybyłych na koncert dzieląc się przeżyciami stwierdził, że ten koncert był wielką duchową ucztą. Bogu niech będą dzięki!

                                             

  (fotorelacja w galerii)                                    

 

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 2620
Odwiedzin: 17398

Copyright © 2012 - 2022, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone