Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2015-04-27 14:50:22

V Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce, która odbywała się w dniach 24-25 Kwietnia 2015 roku w Łodzi zakończyła się. Spotkanie przebiegało pod  hasłem: "Rodzina żyjąca w pełni". W Konwencji uczestniczyli m.in. JE Ks. Abp Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, JE Ks. Bp Jan Piotrowski z Kielc, JE Ks. Bp Henryk Tomasik z Radomia. Organizatorzy przygotowali spotkanie na ok. 300 uczestników.

Sesja robocza poświęcona była posumowaniu działalności Rycerzy Kolumba w Polsce za ostatni rok bratni. Wyznaczone zostały kierunki działalności na najbliższe lata (w tym: zaangażowanie w Światowe Dni Młodzeży w Krakowie i obchody 1050-rocznicy Chrztu Polski). Podjęte zostały rezolucje zgłoszone przez Rycerzy z całej Polski, m.in. w obronie Kościoła i dotyczące propagowania naprotechnologii. Dokonano także wyboru nowych funkcjonariuszy Rady Stanowej. 

W czasie sesji popołudniowych zostały wręczone Nagrody Stanowe za najlepsze dzieła wykonane w minionym roku w obszarze działań na rzecz: Kościoła, Rodziny, Młodzieży, Społeczności Lokalnej, Rady i Kultury Życia.

W Konwencji uczesniczyli Delegaci z 76 Rad Lokalnych, Kapelani, Małżonki Delegatów, przedstawiciele Rady Najwyższej ze Stanów  Zjednoczonych, przedstawiciele Rycerzy Kolumba z Ukrainy i Litwy. Obecny był też Korpus Honorowy Rycerzy Stopnia Patriotycznego. Uczesniczyli również delegaci z Rady 16015 im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w składzie: x. Kapelan Dariusz Kaliński, x. Mariusz Danielewski, Z-ca Wielkiego Rycerza Michał Owczarek i Kanclerz Kacer Paczesny.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją świeckich katolików, liczącą ponad 1,8 mln mężczyzn, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, a także m.in. w Kanadzie, na Filipinach i w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Od kilku lat są obecni również w Polsce. W ubiegłym roku na cele charytatywne organizacja ofiarowała ponad 170 mln dolarów i 70 mln godzin pracy społecznej.

W Polsce jest ponad 3,8 tyś. Rycerzy Kolumba skupionych w 76 Radach Lokalnych. Ta katolicka organizacja zrzesza mężczyzn, którzy pracą i modlitwą włączają się w działalność Kościoła na szczeblu parafii.Dodano: 2015-02-06 14:42:47

Rycerze naszej Rady aktywnie włączyli się 6 stycznia w Orszak Trzech Króli. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziemy w galerii. 

A także w Niedzielę urodzin i chrztu świętego Maksymiliana - patrona naszej Rady. Większość naszych członków wystąpiła wspólnie w czasie Mszy św. celebrowanej przez bpa. W. Meringa.

W Niedzielę 18 stycznia bracia Zakonu Rycerze wraz z żonami wzieli udział we wpólnym spotkaniu połaczonym z opłatkiem. Był to czas życzeń i wzmocnienia wzajemnych więzi. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziemy w galerii.

W pierwszą Niedzielę lutego najpierw braliśmy udział w comiesięcznej Mszy św. o godzinie 18.00, a następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu Rycerzy. Tam przy współpracy z Duchem Św. dokonaliśmy wyboru kolejnych funkcjonariuszy: Sekretarza d/s finansów, Rady Powierników i Lektora. Wybranych na urząd wprowdził Kapelan Rady - Ks. Kaliński. Od tego miesiąca posługujemy się dodatkowym znakiem - herbem Rady 16015.

Zostały też położone podwaliny pod powstającą bibliotekę - której zaczątkiem są 52 tomy wielkiej Encyklopedii Jana Pawła II. O zasadach i terminie funkcjonowania biblioteki zdecydujemy w późniejszym terminie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w pierwszą Niedzielę miesiąca marca.

Brat Kacper Paczesny - KanclerzDodano: 2015-01-04 22:19:56

W najbliższych dniach tzn 6 stycznia Rycerze Kolumba będą współuczestnikami dworu Heroda w Orszaku Trzech Króli oraz włączą się w obchody chrztu św. Makszymiliana 11 stycznia. Osobnym wydarzeniem będzie Niedziela Rycerska w dniu 18 stycznia połączona z opłatkiem, uczestniczyć w niej będą Rycerze wraz z rodzinami.

Brat Kacper - kanclerz radyDodano: 2014-12-11 10:53:11

Dnia 06 grudnia 2014 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Łodzi w obecności Delegata Stanowego brata Andrzeja Anasiaka, miały miejsce ceremonie nadania II i III stopnia rycerskiego.

Do ceremonii II stopnia przystąpiło 60 Rycerzy - z czego 10 z naszej Rady, a do ceremonii III stopnia, która wprowadza w pełnię rycerstwa, przystąpiło 40 braci. W tej grupie był ks. Kapelan naszej Rady.

O godzine 12 została odprawiona msza święta pod przewodnictwem Kapelana Rady 15279 ks kanonika Wiesława Kamińskiego w koncelebrze z innymi kapelanami. Eucharystia sprawowana była w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin.

Po mszy świętej głos zabrał Delegat Stanowy brat Andrzej Anasiak, który skierował braterskie pozdrowienie do kandydatów oraz przypomniał o ciągłym rozwoju każdego Rycerza z osobna, jak i każdej Rady lokalnej.

Brat Andrzej przypomniał również, że w przyszłym roku w kwietniu w Łodzi odbędzie się V Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce, zapraszając wszystkich do udziału w tym najważniejszym spotkaniu Rycerzy w roku bratnim.

Brat Kacper - KanclerzDodano: 2014-12-11 10:22:10

Dnia 23 listopada w naszej Radzie Rycerzy Kolumba odbyła się inicjacja I stopnia, przyjętych zostało 10 nowych rycerzy, w tym 8 ze Zduńskiej Woli. W szeregi naszego zakonu wstąpili także księża: x. Mariusz i x. Maciej. Nowo przyjętym braciom życzymy wszelkiej pomyślności i zadowolenia z podjętej decyzji.

br. Kacper - Kanclerz


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 2625
Odwiedzin: 17477

Copyright © 2012 - 2022, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone