Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2014-09-25 21:45:36

W dniach 18-20 września br. nasza parafia przeżywała peregrynacje kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, który znajduje się w Bazylice Katedralnej Notre-Dame de Québec w Kanadzie. Niepokalana w sposób szczególny czczona jest przez Zakon Rycerzy Kolumba, którego lokalna rada znajduje się również przy naszej parafii.

Powitanie kopii obrazu nastąpiło w czwartek podczas wieczornej mszy św. o godz. 18.00, podczas której homilie wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz naszej parafii. Zwrócił On uwagę na wielką więź, jaka łączyła św. Maksymiliana z Niepokalaną, który zawierzył i całkowicie oddal swoje życie właśnie Niepokalanej.

W piątek, podczas drugiego dnia peregrynacji o godz. 17.30 odbyło się nabożeństwo różańcowe. Modlitwie przewodniczył ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, rezydent naszej parafii. Obecni byli Rycerze Kolumba jak i licznie zgromadzeni parafianie, którzy wspólnie zanosili modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej.

W sobotę podczas mszy św. o godz. 7.00 nastąpiło pożegnanie, kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.

Miejmy nadzieje, że kult Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, nie ograniczy się jedynie do tych trzech dni, podczas których gościliśmy, kopie obrazu w naszej parafii, ale na stałe wpisze się w nasze życie, jak to miało miejsce w życiu św. Maksymiliana.

Więcej na temat Zakonu Rycerzy Kolumba i Obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia

http://www.rycerzekolumba.com/Dodano: 2014-09-25 18:56:15

14 września Kościół katolicki przeżywa święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii stało się już tradycją, że tego dnia sprawowana jest Msza św. w kaplicy na cmentarzu, przy ul. Łaskiej. Za przebieg tej mszy (przewodniczący celebry, kaznodzieja) odpowiedzialni są wikariusze dekanatu zduńskowolskiego, którzy w dekanacie posługują najkrócej. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył ks. Michał Szczypek FDP wik. parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, a kazanie wygłosił ks. Maciej Pawlak wik. parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Aby młodzi księża nie czuli się osamotnieni msze koncelebrował  ks. Janusz Kęsicki wik. parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, jako najdłużej posługujący wikariusz w dekanacie. I tak przy ołtarzu mieliśmy połączenie najmłodszego z najstarszym pokoleniem księży wikariuszy w naszym dekanacie.

Kaznodzieja wskazał na wielkie znaczenie krzyża, jako znaku chrześcijaństwa i uświadomienia, że nie możemy go traktować jedynie, jako dekoracji mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów codziennego stroju. Z chwilą śmierci Chrystusa na krzyżu stał się on znakiem zwycięstwa nad szatanem i grzechem, znakiem zbawienia, chwały, chluby, mocy i nadziei. To, dlatego krzyżowi przysługuje szczególny kult.

Tegorocznym uroczystościom na cmentarzu sprzyjała bardzo ładna pogoda, co z pewnością przyczyniło się do tak licznej frekwencji wśród parafiach i gości. Nie mógł tego również nie zauważyć ks. prałat Dariusz Kaliński, dziekan dekanatu zduńskowolskiego, który dziękował wszystkim za tak liczne przybycie i równocześnie zaprosił wszystkich na święto Podwyższenia Krzyża Świętego na przyszły rok. Dodano: 2014-09-02 21:46:11

W niedzielę 31 sierpnia 2014 r., w naszej parafii odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony - Dożynki Diecezji Włocławskiej i Województwa Łódzkiego.

Całość uroczystości rozpoczęła Msza św. o godz. 12.00 sprawowana przez J.E. Ks. Bp. Wiesława A. Meringa przy współudziale przybyłych księży dziekanów, proboszczów jak i wikariuszy, z całej diecezji włocławskiej.

We Mszy św. uczestniczyli także licznie zgromadzeni przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych, przedstawiciele sołectw i poczty sztandarowe.

Gospodarzami dożynek, którzy serdecznie przywitali przybyłych gości, byli starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik oraz ks. prałat Dariusz Kaliński, proboszcz naszej parafii.

W wygłoszonej homilii Biskup Ordynariusz zwrócił uwagę na potrzebę wdzięczności. Jest ona piękna, ale i rzadka wśród ludzi. Wdzięczność winniśmy okazywać za to, co otrzymujemy od ludzi, ale przede wszystkim powinniśmy być wdzięczni za osoby, które okazują nam dobro. Rolnicy zasługują na wdzięczność całego społeczeństwa.

Po Mszy św. uczestnicy dożynek przeszli ulicami miasta w barwnym korowodzie na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości: prezentacja wieńców dożynkowych, obrzęd dzielenia chleba, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz występy artystyczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i zatroszczyli się o podniosły i uroczysty wymiar Eucharystii, podczas której dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony.  Dodano: 2014-08-22 12:17:10

Już po raz XXIV tradycyjnie we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, wyruszyła Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli na Jasną Górę.

O godz. 7.00 w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński – proboszcz i Kustosz Bazyliki, kazanie wygłosił ks. kan. Janusz Gozdalik – proboszcz parafii św. Anny w Korczewie. Kaznodzieja mówił o wyjściu z codzienności, aby przyjrzeć się swojemu życiu. Spojrzeć na swoje życie z perspektywy drogi, z perspektywy pielgrzymiego szlaku. Aby odkryć na nowo te wartości, które są w życiu najważniejsze, a które wypływają z Ewangelii. Pielgrzymka ma uczyć miłości do drugiego człowieka, dzięki tej bratniej miłości człowiek ma otwierać się na Boga.

W koncelebrze wziął udział cały zastęp kapłanów: ks. prał. Ryszard Kucharski – proboszcz par. św. Maksymiliana w Zdunskiej Woli, ks. kan. Piotr Czopiński – proboszcz par. św. Wojciecha w Sieradzu (Męka), ks. Krzysztof Miś FDP – proboszcz parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, ks. Jan Salamon - rektor Seminarium Duchownego w Pińsku (pochodzący z parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli), ks. Piotr Kowalski – wikariusz parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli (ojciec duchowny pielgrzymki), ks. Łukasz Ściślewski – wikariusz parafii sw. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, ks. Sławomir Wysocki – wikariusz parafii św. Wojciecha w Sieradzu (Męka), ks. Maciej Pawlak – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, oraz księża rezydenci i emeryci: ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, ks. prał. Bolesław Kawczyński, ks. kan. Józef Boniecki.

W tym roku kierownikiem pielgrzymki jest ks. Mariusz Danielewski - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli.

Swoją obecnością na Mszy św. zaszczycił również ks. Marek Molewski - diecezjalny dyrektor pieszej pielgrzymki na Jasna Górę.

Pielgrzymować będą również osoby przygotowujące się do kapłaństwa: ks. diakon Przemysław Dominiak – WSD Łódź, alumn Adam Perkowicz – WSD Włocławek oraz alumn Piotr Wolny – WSD Włocławek.

Po błogosławieństwie 270 pielgrzymów (zapisy trwają nadal) wyruszyło na Jasna Górę, przeżyć swoistego rodzaju rekolekcje w drodze.

Pielgrzymi nie pozostają osamotnieni podczas swojej drogi, każdego dnia w parafiach w Zduńskiej Woli wierni, którzy nie wybrali się na pielgrzymkę będą gromadzić się na Apelach Jasnogórskich, modląc się w intencji pielgrzymów, łącząc się z nimi duchowo.
24 sierpnia, wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, która przywita pieszych pielgrzymów w Częstochowie. Powrót do Zduńskiej Woli i powitanie w Bazylice wracających pielgrzymów, przewidziane jest na piątek 29 sierpnia, ok. godziny 17.30. 

 Dodano: 2014-08-22 11:23:43

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

„…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa,

świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą,

ogłaszamy, orzekamy i określamy, jako dogmat objawiony przez Boga:

że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica,

Po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej” (Papież Pius XII; 1950 r.)

 15 sierpnia 2014 r. w przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Tego dnia mieszkańcy naszej parafii, a także liczni goście spotkali się na wspólnej modlitwie w naszym kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, by uczestniczyć w głównych uroczystościach odpustowych. Punktem centralnym obchodów była Msza św. sprawowana o godz. 12: 00, której przewodniczył ks. prałat Grzegorz Karolak – diecezjalny referent do spraw ekumenizmu.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 644
Odwiedzin: 3616

Copyright © 2012 - 2024, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone