Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2014-01-13 22:37:02

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli oraz Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w sobotę 11 stycznia 2014r. w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbe, działającym przy Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli odbyło się otwarte spotkanie z dr Wandą Półtawską. Ekspert w dziedzinie psychiatrii, członkini Papieskiej Akademii „Pro Vita”, a zarazem bliska przyjaciółka Błogosławionego Papieża Jana Pawła II przeprowadziła prelekcję na temat małżeństwa i rodziny, roli mężczyzny i kobiety, jak również miłości. Wypełniona po brzegi mieszkańcami miasta sala mogła usłyszeć o tym, że „małżeństwo jest najtrudniejszą miłością, bo ma to być miłość wyłączna, dozgonna”. Jednocześnie dr Półtawska przypomniała, że małżeństwo i rodzina jest powołaniem, które należy rozpatrywać w perspektywie planów Bożych, a nie własnych.Dodano: 2013-11-25 08:35:41

figuraW Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata parafia Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, w jedności z Kościołem diecezjalnym i powszechnym przeżywała zakończenie Roku Wiary. Po uroczystej Eucharystii w Bazylice, pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. prałata Dariusza Kalińskiego, na parkingu przed Bazyliką poświęcona została figura Najświętszego Serca Pana Jezusa. Figura stanęła w miejscu zniszczonej, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, starej figury Pana Jezusa. W przygotowanie cokołu z piaskowca, zakup figury, przygotowanie szklanej osłony oraz przygotowanie nasadzeń roślinnych i prac wokół figury włączyło się sześć firm, różnych branż ze Zduńskiej Woli, wykonując nieodpłatnie wszystkie prace, w darze dla Pana Jezusa. Swój dar przedstawiciele firm uzasadnili wezwaniem z Litanii do Serca Pana Jezusa: „Serce Jezusa odwieczne upragnienie świata”. Na cokole umieszczono tablicę granitową z napisem: „Zakończenie Roku Wiary, 24.11.2013, Jezusowi Chrystusowi za otrzymane łaski”.
(więcej zdjęć w galerii)Dodano: 2013-11-24 17:12:11

kaplicaUstanowiony Rok Wiary przez papieża Benedykta XVI stał się inspiracją do wielu działań duszpasterskich w naszej parafii. Poczynając od homilii, katechez dla dorosłych oraz pielgrzymki do Sokółki i Rzymu włącznie. Te duchowe praktyki prowadzą do materialnych znaków, trwałych symboli i pamiątek przeżywania tego naznaczonego Bożym Błogosławieństwem Roku. Jednym z nich jest miejsce gdzie człowiek staje się bliższy Bogu przez swe cierpienie - to szpital. Tu dokonuje się powierzenie – oddanie – Bogu w cierpieniu i złączenie się z Nim poprzez ofiarę ze swego życia. Trwałym symbolem zakończenia roku wiary stała się zakupiona Droga Krzyżowa i poświęcona w kaplicy szpitalnej pw. Św. Ojca Pio. Po odnowieniu kaplicy, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ks. Prałat Dariusz Kaliński poświęcił Drogę Krzyżową, a w homilii podkreślił znaczenie cierpienia w życiu człowieka. Cierpienie tylko wtedy ma właściwe – nadane przez Boga – znaczenie i sens gdy jest przeżywane w duchu wiary w Chrystusa, oddając się Jemu bez reszty. W uroczystość włączyło się: liczne grono chorych, lekarzy i pielęgniarek wraz z kapelanem szpitala ks. Krzysztofem Kowalem.
(więcej zdjęć w galerii)Dodano: 2013-11-23 21:42:24

kanonizacja W kwietniu 2014 roku organizowana jest pielgrzymka do Rzymu, na Mszę Świętą kanonizacyjną bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII w dniu 27 kwietnia 2014 r. Chętnych chcących wziąć udział w pielgrzymce w dniach 23 do 30 kwietnia 2014 r. prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
Więcej informacji można uzyskać klikając tutaj.Dodano: 2013-11-13 15:32:58

opłatek wigilijny Od niedzieli 10 listopada, w kiosku przy Bazylice, w kancelarii parafialnej oraz w kaplicy w Czechach, można już zaopatrzyć się w opłatek na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Przypominamy, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Przy nabywaniu opłatka dla swojego domu pamiętajmy również o tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, ze względu na zły stan zdrowia lub inne ważne przyczyny; prosimy, aby pomóc tym osobom w nabyciu opłatka.
Ofiary składane przy opłatku, przeznaczone są na utrzymanie Ośrodka św. Maksymiliana.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 671
Odwiedzin: 2748

Copyright © 2012 - 2022, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone