Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2014-06-19 23:00:37

Ulicami Zduńskiej Woli 19 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), mogliśmy spacerować wraz z Jezusem. Po Mszy Świętej, która odprawiana była o godz. 11:00 w parafii św. Antoniego, udaliśmy się wraz z Najświętszym Sakramentem skrytym w monstrancji ulicą Łaską, poprzez cztery ołtarze, symbolizujące 4 Ewangelie, aż do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny. W procesji eucharystycznej wzięli udział ministranci, asysta, bielanki, orkiestra, chór, członkowie Zakonu Rycerzy Kolumba oraz mieszkańcy naszego miasta. Ołtarze przygotowane zostały przez parafię św. Antoniego, św. Pawła, rzemiosło zduńskowolskie oraz straż pożarną. Na procesji jednak uwielbienie Boga się nie skończyło - wieczorem, o godz. 20:00 miała miejsce adoracja, prowadzona przez ks. Mariusza Danielewskiego, wraz z animacją muzyczną parafialnego młodzieżowego zespołu Siloe. Niesamowita okazja, aby nie tylko spotkać, ale wręcz DOTKNĄĆ BOGA...

fotorelacja w galeriiDodano: 2014-06-15 15:16:24

„Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu! Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen” Te słowa, wybrane przez młodego Człowieka, stały się klamrę spinającą Jego 60 lat posługi kapłańskiej. Ks. Prałat Karol Napiórkowski, Kapelan Sióstr Wspólnej Pracy w Zduńskiej Woli, bo o nim mowa, celebrował Mszę Świętą Jubileuszową w Bazylice WNMP w Zduńskiej Woli 15 czerwca o godz. 12:00. Homilię podczas uroczystości wygłosił Ksiądz Prałat Dariusz Kaliński. W swoim słowie przypomniał teologię sakramentu święceń w odniesieniu do jedynego pośrednictwa i Kapłaństwa Jezusa Chrystusa. Nadmienił o trudnych czasach początków kapłańskiej drogi Dostojnego Jubilata, które przypadały na okres po roku 1954. Jako wolny prezbiter posługiwał w krótkich odstępach czasu w różnych parafiach, niekiedy zmuszony opuszczać placówkę w pośpiechu, aby już następnego dnia pełnić obowiązki duszpasterskie w innym miejscu. Jednocześnie te trudności, jak zasugerował w homilii Ksiądz Prałat, pomogły oszlifować diament życia Księdza Kapelana Karola tak, aby mógł lśnić pokorą. Pomoc i posługa Księdza Jubilata dla Bazyliki i parafian są znaczne, choć ciche, pozbawione oczekiwania na wyrazy wdzięczności. Tych jednak nie zabrakło pod koniec uroczystości. Oprócz licznych przedstawicieli parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli – ministrantów, asysty, scholii, rodzin, działających wspólnot – wzruszającym akcentem były podziękowania parafian z Kramska, w którym to swego czasu Ks. Karol Napiórkowski pełnił posługę proboszcza. Na koniec Eucharystii podziękowania wyraził Dostojny Jubilat, zaznaczając, iż wielką radości płynącą z tego Jubileuszu byłyby dla niego liczne powołania – zarówno spośród chłopców, jak i dziewcząt. Ksiądz Prałat Kapelan podzielił się również swoją mądrością i zawołaniem, które prowadziło go przez kapłańskie życie, a które również umieścił na jubileuszowym obrazku – „Z Maryją zwycięstwo!”

fotorelacja w galeriiDodano: 2014-05-25 14:11:42

Maj oprócz śpiewu Litanii do Matki Bożej kojarzy się również z uroczystościami pierwszych Komunii Świętych oraz ich rocznicami. Właśnie taką Rocznicę obchodziliśmy w naszej Bazylice w niedzielę 25 maja, na Mszy Świętej o godz. 12:00. Oczyszczone przez sobotnią spowiedź świętą serduszka dzieci mogły wspominać wydarzenia sprzed roku. Nie chodziło jednak o prezenty, ale o Najważniejszego Gościa - Jezusa, którego w Najświętszym Sakramencie przyjęły po raz pierwszy.

Właśnie do tych wspomnień odwołał się przewodniczący Mszy Świętej ks. Mariusz Danielewski w kazaniu - dialogu z dziećmi. "Rok temu przyjęliśmy pokarm, który wprowadza nas do Nieba." Warto o tym pamiętać i jak najczęściej, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii, Go przyjmować, będą w stanie łaski. Ksiądz Mariusz przypomniał również, że karmimy sie nie tylko samym opłatkiem, ale samym Bogiem - Panem Jezusem. Warto o tym pamiętać i właśnie takiego nazewnictwa uczyć dzieci.

Wspomnienia mają wielką moc. Może przy tej okazji warto przywołać na myśl nasze pierwsze Komunie Święte i zastanowić się, ile dziecięcej, czystej, szczerej wiary pozostało w nasz do dnia dzisiejszego?

fotorelacja w galeriiDodano: 2014-05-24 23:34:10

Wielki Post zakończyliśmy ponad miesiąc temu, jednak sprzed naszych oczu nawet w okresie Wielkanocnym nie znika Tajemnica i Znak Krzyża. W sobotę, 24 maja, w kaplicy na cmentarzu parafialnym Ksiądz Prałat Dariusz Kaliński przewodniczył Mszy Świętej w intencji zmarłych, na zakończenie której został poświęcony nowy Krzyż cmentarny.

Krzyż jest znakiem nienawiści, który został przemieniony w symbol wielkiej miłości Boga do człowieka. Od tego stwierdzenia rozpoczął homilię Ksiądz Proboszcz. Następnie zaznaczył, że wszystko, czego dotyka Bóg, staje się lepsze, błogosławione. Dotyk Boga ma działanie uzdrawiające. Właśnie takie działanie Najwyższego jest przyczyną procesji eucharystycznych, czy też obrzędów błogosławieństwa. Dopóki na świecie żyją ludzie, których serca oświecane są wiarą, dopóty będą w przestrzeni publicznej krzyże. Kaznodzieja przypomniał również wydarzenia z ostatnich tygodni i dni - kanonizację Wielkich Papieży oraz nawiedzenie Zduńskiej Woli przez symbole Światowych Dni Młodzieży; Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej "Salus Populi Romani".

Znaki Bożej miłości i tajemnicy cierpienia pojawiają sie niekiedy na ciele wiernych - są to stygmaty. Jednym z najbardziej znanych stygmatyków był św. Franciszek, którego duchowe córki i synowie zrzeszeni są m.in. we wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świecki, działającego przy Bazylice. Po homilii został do niej włączony nowy współbrat.

Na zakończenie Eucharystii uformowana została procesja, w której wszyscy zgromadzeni udali się do stóp nowego cmentarnego Krzyża. Tam wierni złączyli się w modlitwie wypominkowej za zmarłych, po czym nastapił moment finalny - błogosławieństwo pomnika wiary i zachęta Księdza Proboszcza, aby lampki stawiane pod krzyżem były znakiem pamięci o wszystkich zmarłych, szcególnie tych, którzy zginęli w wypadkach i nie mają grobów. Niczym echo w uszach brzmią słowa: "Witaj, Krzyżu Zwycięski... "

fotorelacja w galeriiDodano: 2014-05-23 12:23:59

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY KONKURSU PLASTYCZNEGO, KTÓREGO FINAŁ ODBYŁ SIĘ PODCZAS IMPREZY „NOC MUZEÓW” 17.05.2014 ROKU, W MUZEUM – DOMU URODZIN ŚW. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Kolbego 9 w ZDUŃSKIEJ WOLI.

Jury w składzie : przewodniczący :    Marzena Sroczyńska – Gudajczyk ( artysta plastyk)

                                                          Marta Cieślak ( organizator konkursu)

                                                          Monika Sowińska ( organizator konkursu)

Jury przyznało w dwóch grupach wiekowych: przedszkolaki i szkoła podstawowa, 6 nagród, czyli od I do III miejsca w kategorii pierwszej oraz dwa wyróżnienia i takie same nagrody w drugiej kategorii.

Uczniom ZSSS im. Marii Grzegorzewskiej przyznano jedną wspólną nagrodę pocieszenia.

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA:    
I NAGRODA: Magdalena Przesmycka lat 11
SP w   Wojsławicach, opiekun p. Goleczko i p. Posak

II NAGRODA: Adrianna Śpiewak lat 12
SP W Czechach, opiekun Barbara Chwiałkowska

III NAGRODA: Marta Jurzyk lat 9
Zespół Szkół Nr 1 w Zduńskiej Woli, opiekun: Małgorzata Kamińska

Wyróżnienie:  Oliwia Dobroń lat 11
SP w Wojsławicach, opiekun: p. Goleczko i p. Posak

Wyróżnienie:  Zuzanna Sadowska lat 8
SP w Wojsławicach, opiekun: p. Goleczko i p. Posak

Kategoria PRZEDSZKOLA:

I NAGRODA: Maria Stolecka lat 5
Przedszkole Publiczne Nr 5 w Zduńskiej Woli, opiekun: R. Józefczyk, A. Kulesza

II NAGRODA: Anna Zawadzka lat 6
Przedszkole Publiczne Nr 5 w Zduńskiej Woli, opiekun: R. Józefczyk, A. Kulesza

III NAGRODA: Natalia  Wojtynek lat 5
Przedszkole Publiczne Nr 5 w Zduńskiej Woli, opiekun: R. Józefczyk, A. Kulesza

Wyróżnienie:  Kacper Bartosik lat 5
Przedszkole Publiczne Nr 9, opiekun: J. Gwardecka

Wyróżnienie: Michalina Strzemlińska lat 6
Przedszkole Publiczne Nr 11, opiekun: A Minias

Wszystkie prace, które brały udział w konkursie są wystawione w Muzeum – Domu Urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego, przy ul. Kolbego 9 w Zduńskiej Woli. Serdecznie zapraszam.

Kierownik Ośrodka
Pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego
Marta Cieślak

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 166
Odwiedzin: 382

Copyright © 2012 - 2022, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone