Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2014-12-12 20:14:53

W dniach od 5 do 7 grudnia 2014 w naszej parafii odbywały się rekolekcje adwentowe, głosił je ks. Piotr Ochotny – student filozofii przyrody UKSW w Warszawie.  Rekolekcjonista podjął temat naszej kondycji duchowej pytając się o stan naszej wiary. Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na pytanie: na którym miejscu w naszym życiu znajduje się Bóg. Nieustannie wzywani jesteśmy do nawrócenia, nie możemy rozpamiętywać przeszłości, planować przyszłości lecz skupić się na teraźniejszości – dniu dzisiejszym. Nie możemy uwikłać się w struktury grzechu, gdyż wtedy tracimy relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Jedynym uzdrowieniem są sakramenty: spowiedź i Eucharystia stanowiąca centrum naszego życia duchowego. Starajmy się ją przeżywać tak jakby była pierwszą, jedyną i ostatnią Eucharystią w naszym życiu.

W sobotę, ku zaskoczeniu wszystkich, nawiedził nas niespodziewany gość, był nim sam św. Mikołaj – biskup.

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2014-11-22 21:51:10

 

 W sobotę 22 listopada w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach odbył się Miedzyparafialny Turniej Piłki Halowej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział sześć drużyn reprezentujących parafie rejonu sieradzkiego naszej diecezji. Obecna była również drużyna z naszej parafii w składzie: Maria Bilska, Karolina Janicka, Natalia Kolasa, Monika Lesiak, Patrycja Malinowska, Karolina Piękna, Magdalena Skoczylas.

 Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, widać było ogromne zaangażowanie i wole walki w każdej z drużyn. Nasze reprezentantki rozpoczęły turniej od dwóch spotkań grupowych wygrywając kolejno z reprezentacjami Szadku (4-0), a następnie z drużyną z par. św. Maksymiliana (4-1). Dwa zwycięstwa w fazie grupowej dały naszej drużynie komplet punktów i awans z pierwszego miejsca do kolejnej fazy turnieju. Spotkanie w kolejnej fazie, było zarazem meczem półfinałowym, zakończonym zwycięstwem naszej drużyny nad par. z Sieradza  (7-1).

W finale, po bardzo wyrównanym meczu wygrała reprezentacja par. Janiszewice pokonując naszą parafie 4-2.

Gratulujemy młodzieży bardzo dobrego drugiego miejsca, choć pewnie pozostał mały niedosyt gdyż finał mógł się zakończyć na naszą korzyść gdybyśmy wykorzystali te kilka dogodnych sytuacji, które mieliśmy szczególnie w końcówce spotkania.

 Cieszmy się razem z naszymi piłkarkami z tego jakże wspaniałego drugiego miejsca, wiedząc, iż nie jedna drużyna biorąca udział w dzisiejszym turnieju chciałaby być na naszym miejscu.

Dzisiejszy turniej po raz kolejny pokazał, że warto organizować takie spotkania, angażować młodzież i poprzez sport i zabawę uczyć i wychowywać młode pokolenie. Oby jak najwięcej takich inicjatyw dla naszej ,kochanej” młodzieży. Dodano: 2014-09-25 21:45:36

W dniach 18-20 września br. nasza parafia przeżywała peregrynacje kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, który znajduje się w Bazylice Katedralnej Notre-Dame de Québec w Kanadzie. Niepokalana w sposób szczególny czczona jest przez Zakon Rycerzy Kolumba, którego lokalna rada znajduje się również przy naszej parafii.

Powitanie kopii obrazu nastąpiło w czwartek podczas wieczornej mszy św. o godz. 18.00, podczas której homilie wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz naszej parafii. Zwrócił On uwagę na wielką więź, jaka łączyła św. Maksymiliana z Niepokalaną, który zawierzył i całkowicie oddal swoje życie właśnie Niepokalanej.

W piątek, podczas drugiego dnia peregrynacji o godz. 17.30 odbyło się nabożeństwo różańcowe. Modlitwie przewodniczył ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, rezydent naszej parafii. Obecni byli Rycerze Kolumba jak i licznie zgromadzeni parafianie, którzy wspólnie zanosili modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej.

W sobotę podczas mszy św. o godz. 7.00 nastąpiło pożegnanie, kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.

Miejmy nadzieje, że kult Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, nie ograniczy się jedynie do tych trzech dni, podczas których gościliśmy, kopie obrazu w naszej parafii, ale na stałe wpisze się w nasze życie, jak to miało miejsce w życiu św. Maksymiliana.

Więcej na temat Zakonu Rycerzy Kolumba i Obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia

http://www.rycerzekolumba.com/Dodano: 2014-09-25 18:56:15

14 września Kościół katolicki przeżywa święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii stało się już tradycją, że tego dnia sprawowana jest Msza św. w kaplicy na cmentarzu, przy ul. Łaskiej. Za przebieg tej mszy (przewodniczący celebry, kaznodzieja) odpowiedzialni są wikariusze dekanatu zduńskowolskiego, którzy w dekanacie posługują najkrócej. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył ks. Michał Szczypek FDP wik. parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, a kazanie wygłosił ks. Maciej Pawlak wik. parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Aby młodzi księża nie czuli się osamotnieni msze koncelebrował  ks. Janusz Kęsicki wik. parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, jako najdłużej posługujący wikariusz w dekanacie. I tak przy ołtarzu mieliśmy połączenie najmłodszego z najstarszym pokoleniem księży wikariuszy w naszym dekanacie.

Kaznodzieja wskazał na wielkie znaczenie krzyża, jako znaku chrześcijaństwa i uświadomienia, że nie możemy go traktować jedynie, jako dekoracji mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów codziennego stroju. Z chwilą śmierci Chrystusa na krzyżu stał się on znakiem zwycięstwa nad szatanem i grzechem, znakiem zbawienia, chwały, chluby, mocy i nadziei. To, dlatego krzyżowi przysługuje szczególny kult.

Tegorocznym uroczystościom na cmentarzu sprzyjała bardzo ładna pogoda, co z pewnością przyczyniło się do tak licznej frekwencji wśród parafiach i gości. Nie mógł tego również nie zauważyć ks. prałat Dariusz Kaliński, dziekan dekanatu zduńskowolskiego, który dziękował wszystkim za tak liczne przybycie i równocześnie zaprosił wszystkich na święto Podwyższenia Krzyża Świętego na przyszły rok. Dodano: 2014-09-02 21:46:11

W niedzielę 31 sierpnia 2014 r., w naszej parafii odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony - Dożynki Diecezji Włocławskiej i Województwa Łódzkiego.

Całość uroczystości rozpoczęła Msza św. o godz. 12.00 sprawowana przez J.E. Ks. Bp. Wiesława A. Meringa przy współudziale przybyłych księży dziekanów, proboszczów jak i wikariuszy, z całej diecezji włocławskiej.

We Mszy św. uczestniczyli także licznie zgromadzeni przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych, przedstawiciele sołectw i poczty sztandarowe.

Gospodarzami dożynek, którzy serdecznie przywitali przybyłych gości, byli starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik oraz ks. prałat Dariusz Kaliński, proboszcz naszej parafii.

W wygłoszonej homilii Biskup Ordynariusz zwrócił uwagę na potrzebę wdzięczności. Jest ona piękna, ale i rzadka wśród ludzi. Wdzięczność winniśmy okazywać za to, co otrzymujemy od ludzi, ale przede wszystkim powinniśmy być wdzięczni za osoby, które okazują nam dobro. Rolnicy zasługują na wdzięczność całego społeczeństwa.

Po Mszy św. uczestnicy dożynek przeszli ulicami miasta w barwnym korowodzie na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości: prezentacja wieńców dożynkowych, obrzęd dzielenia chleba, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz występy artystyczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i zatroszczyli się o podniosły i uroczysty wymiar Eucharystii, podczas której dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony.  

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 272
Odwiedzin: 1151

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone