Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2014-12-25 19:37:35

            „Gdy się Chrystus rodzi […] ciemna noc w światłościach brodzi”, tak śpiewamy w jednej z pięknych polskich kolęd. Mówi ona o zmianie, jaka dokonuje się w świecie wszędzie tam, gdzie obecny jest Bóg Wcielony – Jezus Chrystus. Noc jaśniejąca światłem jest czymś niespotykanym, niezwykłym, ale Bóg nigdy nie przychodzi w ciemnościach. Nawet jeśli Jego przyjście do nas, przed wiekami w Betlejem, było zakryte przez człowieczeństwo i blask Jego chwały skrywało ludzkie ciało, które przyjął, to i tak jasność towarzyszyła Jego narodzeniu, bo całe niebo z Aniołami przybyło adorować Boga, w Dziecinie, do groty betlejemskiej.

            Aniołowie śpieszyli z nowiną i ze światłością do wszystkich ludzi dobrej woli, aby oznajmić wielką radość, że narodził się Zbawiciel świata. To Oni, nasi niebiańscy Przyjaciele przyprowadzili pasterzy do żłóbka i czuwali nad bezpieczną drogą Trzech Króli, śpieszących oddać hołd Królowi całego stworzenia.

            Drodzy Siostry i Bracia - Przyjaciele Boga, Bóg również i dziś, w święta Bożego Narodzenia 2014 roku, pragnie dotrzeć do każdego z nas ze swoim światłem. Dziś już niezwykłe niebiańskie światło nie rozświeca mroków nocy w sposób nadzwyczajny, bo dziś Bóg przynosi nam inne, bardziej wartościowe światło, a jest nim światło łaski i zbawienia, które Bóg nam ofiaruje. Dziś nasz Zbawiciel chce świecić w naszych duszach, aby uczynić nas szczęśliwymi ludźmi już tu na ziemi. Kto żyje w świetle Boga, już teraz i tutaj, mimo przeróżnych trudności i kłopotów, które dotykają nas na co dzień, potrafi być szczęśliwy i przeżywa poczucie spełnienia, które uzdalnia, aby dzielić się z innymi ludźmi dobrem i miłością Bożą.

            Drodzy Siostry i Bracia – Przyjaciele Boga, niech przeżycie tych kolejnych świąt w naszym życiu sprawi, aby w naszych sercach pojawiło się poczucie sensu życia, który daje pewność, że warto żyć, a szczególnie, że warto żyć dla Boga i każdego człowieka, szczególnie dla najbliższych. Niech dzięki Bożemu Narodzeniu, które w tajemnicy tych świąt przeżywamy, przede wszystkim w świętej liturgii eucharystycznej, nie zabraknie w naszych sercach pragnienia dzielenia się wartościami, radością z poczucia sensu życia, a szczególnie Bożą miłością, którą wyraża dzielenie się wigilijnym opłatkiem.

                                                                                              Ks. Dariusz Kaliński - proboszczDodano: 2014-12-12 20:40:24

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
"Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą"
"Pasowanie na Rycerzy i Giermków Niepokalanej"

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2014-12-12 20:14:53

W dniach od 5 do 7 grudnia 2014 w naszej parafii odbywały się rekolekcje adwentowe, głosił je ks. Piotr Ochotny – student filozofii przyrody UKSW w Warszawie.  Rekolekcjonista podjął temat naszej kondycji duchowej pytając się o stan naszej wiary. Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na pytanie: na którym miejscu w naszym życiu znajduje się Bóg. Nieustannie wzywani jesteśmy do nawrócenia, nie możemy rozpamiętywać przeszłości, planować przyszłości lecz skupić się na teraźniejszości – dniu dzisiejszym. Nie możemy uwikłać się w struktury grzechu, gdyż wtedy tracimy relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Jedynym uzdrowieniem są sakramenty: spowiedź i Eucharystia stanowiąca centrum naszego życia duchowego. Starajmy się ją przeżywać tak jakby była pierwszą, jedyną i ostatnią Eucharystią w naszym życiu.

W sobotę, ku zaskoczeniu wszystkich, nawiedził nas niespodziewany gość, był nim sam św. Mikołaj – biskup.

(fotorelacja w galerii)Dodano: 2014-11-22 21:51:10

 

 W sobotę 22 listopada w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach odbył się Miedzyparafialny Turniej Piłki Halowej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział sześć drużyn reprezentujących parafie rejonu sieradzkiego naszej diecezji. Obecna była również drużyna z naszej parafii w składzie: Maria Bilska, Karolina Janicka, Natalia Kolasa, Monika Lesiak, Patrycja Malinowska, Karolina Piękna, Magdalena Skoczylas.

 Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, widać było ogromne zaangażowanie i wole walki w każdej z drużyn. Nasze reprezentantki rozpoczęły turniej od dwóch spotkań grupowych wygrywając kolejno z reprezentacjami Szadku (4-0), a następnie z drużyną z par. św. Maksymiliana (4-1). Dwa zwycięstwa w fazie grupowej dały naszej drużynie komplet punktów i awans z pierwszego miejsca do kolejnej fazy turnieju. Spotkanie w kolejnej fazie, było zarazem meczem półfinałowym, zakończonym zwycięstwem naszej drużyny nad par. z Sieradza  (7-1).

W finale, po bardzo wyrównanym meczu wygrała reprezentacja par. Janiszewice pokonując naszą parafie 4-2.

Gratulujemy młodzieży bardzo dobrego drugiego miejsca, choć pewnie pozostał mały niedosyt gdyż finał mógł się zakończyć na naszą korzyść gdybyśmy wykorzystali te kilka dogodnych sytuacji, które mieliśmy szczególnie w końcówce spotkania.

 Cieszmy się razem z naszymi piłkarkami z tego jakże wspaniałego drugiego miejsca, wiedząc, iż nie jedna drużyna biorąca udział w dzisiejszym turnieju chciałaby być na naszym miejscu.

Dzisiejszy turniej po raz kolejny pokazał, że warto organizować takie spotkania, angażować młodzież i poprzez sport i zabawę uczyć i wychowywać młode pokolenie. Oby jak najwięcej takich inicjatyw dla naszej ,kochanej” młodzieży. Dodano: 2014-09-25 21:45:36

W dniach 18-20 września br. nasza parafia przeżywała peregrynacje kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, który znajduje się w Bazylice Katedralnej Notre-Dame de Québec w Kanadzie. Niepokalana w sposób szczególny czczona jest przez Zakon Rycerzy Kolumba, którego lokalna rada znajduje się również przy naszej parafii.

Powitanie kopii obrazu nastąpiło w czwartek podczas wieczornej mszy św. o godz. 18.00, podczas której homilie wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz naszej parafii. Zwrócił On uwagę na wielką więź, jaka łączyła św. Maksymiliana z Niepokalaną, który zawierzył i całkowicie oddal swoje życie właśnie Niepokalanej.

W piątek, podczas drugiego dnia peregrynacji o godz. 17.30 odbyło się nabożeństwo różańcowe. Modlitwie przewodniczył ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, rezydent naszej parafii. Obecni byli Rycerze Kolumba jak i licznie zgromadzeni parafianie, którzy wspólnie zanosili modlitwy do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej.

W sobotę podczas mszy św. o godz. 7.00 nastąpiło pożegnanie, kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.

Miejmy nadzieje, że kult Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, nie ograniczy się jedynie do tych trzech dni, podczas których gościliśmy, kopie obrazu w naszej parafii, ale na stałe wpisze się w nasze życie, jak to miało miejsce w życiu św. Maksymiliana.

Więcej na temat Zakonu Rycerzy Kolumba i Obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia

http://www.rycerzekolumba.com/

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 4

Unikalnych wizyt: 774
Odwiedzin: 3700

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone