Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2020-10-05 16:35:06

W sobotni wieczór ( 3 października) w Bazylice Mniejszej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II odbył się galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie”.

Organizatorami koncertu byli: ksiądz prałat Dariusz Kaliński – proboszcz Bazyliki oraz pan Jerzy Borucki – współwłaściciel firmy FORTUNA Sp. z o. o. Po przywitaniu i krótkim słowie księdza proboszcza przybyli zaciekawieni goście mogli wysłuchać m.in. utworów z opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”.

Podczas koncertu wystąpiły gwiazdy polskiej Opery Kameralnej: Małgorzata Kulińska –śpiewaczka operowa i operetkowa, sopranistka; Andrzej Niemierowicz - wybitny baryton, solista Teatru Wielkiego w Łodzi, wykładowca Akademii Muzycznej, należy do czołówki polskich śpiewaków; Andrzej Marian Jurkiewicz – wybitny polski tenor – solista śpiewak Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery i Operetki w Krakowie. Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współpracujący z Państwową Operą Śląską w Bytomiu; Bogusław Pikała - pianista, kameralista, pedagog, w 1972 r. ukończył studia w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu prof. Alfredy Działoszyńskiej oraz kameralistykę w klasie prof. Rajmunda Ambroziaka oraz Kazimierz Kowalski (wcielił się w rolę prowadzącego przywołującego postać św. Jana Pawła II, jako wielkiego miłośnika literatury oraz sztuki) - polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny, prezenter radiowy i telewizyjny.

To niecodzienne wydarzenie zgromadziło w Bazylice w Zduńskiej Woli sporą grupę miłośników muzyki operowej. Za każdy wykonany utwór słuchacze gratulowali artystom gromkimi brawami. Przy wspominaniu 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nie mogło zabraknąć podczas koncertu ukochanej pieśni naszego papieża „Barki” – artyści wraz z przybyłymi gośćmi bardzo radośnie i z przejęciem zaśpiewali „O Panie to Ty na mnie spojrzałeś…”.

Po godzinnym koncercie chętni mogli nabyć płyty gwiazd Polskiej Opery Kameralnej oraz otrzymać od artystów autografy.

(fotorelacja w galerii)

    Dodano: 2020-10-05 16:16:07

W pierwszą sobotę miesiąca 3 października 2020 r., w naszej Bazylice, o godz. 15.00 rozpoczęła się Eucharystia, która zgromadziła mężczyzn. Mszy świętej przewodniczył ks. Krzysztof Kurant, wikariusz parafii. Wszystkich zebranych powitał ks. prał. Dariusz Kaliński – proboszcz parafii. Kaznodzieja w swoim słowie podkreślał rolę ojca i męża w domu. W świecie, kiedy męskość staje się niepopularna, wyśmiewana, to dziś potrzeba poprzez modlitwę różańcową pokazać jak trzeba o nią się troszczyć. Na mszy świętej byli obecni Żołnierze Chrystusa, wraz z założycielem Żołnierzy Chrystusa w Polsce Panem Pawłem Jaworskim. Po liturgii Eucharystycznej wszyscy zebrani wierni wyruszyli z Bazyliki w kierunku parafii św. Pawła. Na czele spotkania była niesiona figura Matki Bożej Niepokalanej. Mężczyźni z różańcem w ręku przemaszerowali ulicami naszego miasta, by modlić się o świętość swoich rodzin, oraz w intencji naszej Ojczyzny. Męski Różaniec to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których tysiące mężczyzn w całej Polsce, wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi! Królowej Polski!. 

(fotorelacja w galerii)

                    Dodano: 2020-09-30 15:57:28

W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, już po raz 13 wierni naszego miasta spotkali się by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. 28 września o godzinie 15.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na skrzyżowaniu ulic Łaskiej, Dąbrowskiego i Alejek Kościuszki wierni zapraszali wszystkich do modlitwy, by stanąć na ulicy, połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników. W tym roku wśród intencji są m.in.: za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie, za oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za Prezydenta Andrzeja Dudę oraz wszystkich rządzących. W mieście modlitwie przewodniczył ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, a w Czechach przy pomniku obrońców Ojczyzny ks. prał. Dariusz Kaliński.

(fotorelacja w galerii)

    Dodano: 2020-09-16 11:07:18

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jako organizator pielgrzymki do Sanktuarium w Guadalupe w Meksyku pragnie poinformować wszystkich uczestników, iż pielgrzymka zostaje przełożona na termin 01-12 lutego 2021 r. Są jeszcze wolne miejsca, można zgłaszać swój udział bezpośrednio do ks. Damiana.Dodano: 2020-09-15 20:44:20

14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego wierni Zduńskowolskich parafii zgromadzili się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Łaskiej, by uczestniczyć w Eucharystii. Jak podaje historyczny przekaz, że na tym cmentarzu był kiedyś kościół pod wezwaniem Krzyża Świętego, rozebrany w czasie wojny. Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godzinie 18.00 pod przewodnictwem ks. Sebastiana Jankowskiego, wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który w swoim słowie nawiązał do Krzyża, który dla niektórych osób jest głupstwem, lub wyrzutem sumienia, iż życie to nie cierpienie, ale przyjemność z życia. Liturgia zgromadziła wielką rzeszę wiernych, którzy pragnęli oddać cześć Krzyżowi Świętemu.    

(fotorelacja w galerii)

    

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 1140
Odwiedzin: 6266

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone