Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2021-06-21 12:22:53

W niedzielę 20 czerwca br., w naszej bazylice odbyła się Uroczystość Strażaków. Liturgii Eucharystycznej o godz. 14.00, w której uczestniczyły wszystkie jednostki Straży Pożarnej naszego powiatu,  przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński, który jako kapelan Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli rozpoczął swoje obowiązki, homilię wygłosił ks. Adam Stańdo wojewódzki duszpasterz Straży Pożarnej województwa Łódzkiego. Uroczystość ta odbywa się każdego roku 4 maja, ale z powodu epidemii koronawirusa została ona przełożona na czerwca. Kaznodzieja w swojej homilii dziękował strażakom za ich odwagę i poświęcenie swojego życia dla bliźniego. Po zakończonej Eucharystii wszyscy uczestnicy przeszli na dziedziniec przy Ośrodku św. Maksymiliana i uczestniczyli w apelu, na którym wręczono odznaczenie oraz awanse na wyższe stopnie. Podczas apelu odczytano poszczególne rozkazy personalne, wręczono akty nadania wyższych stopni służbowych.

(fotorelacja w galerii)

     Dodano: 2021-06-21 08:59:58

We wspomnienie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 12 czerwca br., w naszej bazylice o godz. 11.00 odbyła się uroczystość przyjęcia przez młodzież Sakramentu Bierzmowania. Liturgii przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, homilię wygłosił ks. prał. Sławomir Deręgowski, który przypomniał młodzieży czym jest wiara i miłość do Jezusa i do Matki Bożej. Grupę młodzieży przygotowywał ks. Sebastian Jankowski, wraz z katechetami naszej parafii.

(fotorelacja w galerii)

     Dodano: 2021-06-16 18:48:20

W środę 23 czerwca, po mszy świętej wieczornej, rozpoczniemy dzieło Jerycha różańcowego, w którym będziemy trwać na modlitwie, w sposób rotacyjny, przez siedem dni i nocy, z odmawianiem różańca. Zachęcamy, aby ofiarować jedną godzinę adoracji przed Najświętszym Sakramentem, z modlitwą różańcową. Na stoliku przed bazyliką dostępne są listy, na których możemy wpisać się jako dyżurni trwający na modlitwie. Do modlitwy o każdej porze mogą włączyć się wszyscy chętni, bez zapisywania, jednakże, ze względów bezpieczeństwa potrzeba jest potwierdzenia konkretnej osoby dyżurującej. Każdy z nas, każda rodzina w naszej parafii, nasze miasto i cała Polska, bardzo potrzebuje daru modlitwy. Wierzymy, że dzięki tej modlitwie wyprosimy wiele potrzebnych łask i pomożemy wielu osobom odnaleźć Boga i pojednać się z Nim.

Podejmujemy tę szczególną formę modlitwy w intencji przemiany serc przede wszystkim wszystkich parafian a także wszystkich Polaków a nawet wszystkich ludzi na świecie, aby odnaleźli w swoim życiu  Jezusa Chrystusa jedynego Zbawiciela świata, w którego Sercu zawarta jest cała pełnia bóstwa i poznanie jedynego Boga w Trójcy Osób.


Dodano: 2021-06-10 22:23:15

Relikwie bł. o. Rafała Chylińskiego na stałe w bazylice zduńskowolskiej

W czwartek 10 czerwca, podczas uroczystości 30 rocznicy beatyfikacji bł. Rafała Chylińskiego w sanktuarium w Łodzi – Łagiewnikach, na ręce księdza proboszcza i przedstawicieli Franciszkańskiego Zakonu Święckich, przekazane zostały relikwie bł. Rafała, które na stałe będą przechowywane w naszej bazylice. Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Rafała odbędzie się w późniejszym czasie.Dodano: 2021-06-09 12:49:12

W niedzielne popołudnie 6 czerwca, o godz. 14.00 w kaplicy w Czechach została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. Marka Wawrzyniaka, seniora naszej parafii. Kaznodzieja przypomniał nam wszystkim czym jest miłość do Boga. Jakie znaczenie ma wspólnota i którą droga najlepiej dość do Jezusa Eucharystycznego. Po zakończonej Mszy świętej wyruszyła procesja Eucharystyczna ulicami wsi do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przez miejscowych parafian. W liturgii uczestniczyli wierni, asysta, dziewczynki sypiące kwiatkami, oraz druhowie Ochotniczej straży Pożarnej w Czechach, Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Czech. Po procesji przy ostatnim ołtarzu został zaśpiewany hymn Te Deum, oraz Boże coś Polskę… a wszystko zostało uwiecznione na wspólnej fotografii. 

(fotorelacja w galerii)

     

     

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 553
Odwiedzin: 2498

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone