Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2019-03-11 16:59:36

EUCHARYSTIA MŁODYCH

   

W dniu kobiet dnia 8 marca 2019 roku odbyła się kolejna w obecnym roku szkolnym Eucharystia Młodych w Bazylice pod przewodnictwem ks. Marcina Topolskiego który jest z ramienia ks. Biskupa - Rejonowym Duszpasterzem Młodzieży. Gościliśmy również ks. Karola Skrobickiego z parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli. Msza dla młodzieży była jednym z etapów formacji ciągłej która wpisuje się w cykl eucharystii  i katechez dla młodzieży, nie tylko tej przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania ale i młodzieży ze szkół średnich którzy pragną pogłębiać relacje z Panem Bogiem przez sakramenty i katechezę. ks. Marcin w homilii zaznaczył że Wielki Post jest niebywałą szansą aby odkryć Żywego Boga, który jak każdy z nas cierpi i walczy z pokusami, przez co staje się nam niesamowicie bliski. 

Po mszy panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czech zaprosiły młodzież na Agapę - poczęstunek, który okazał się bogaty i pożywny nie tylko w smaczne kanapki ale i wypieki najwyższej klasy za co pragniemy złożyć w imieniu młodzieży serdeczne i staropolskie - Bóg Zapłać. 

fot. M. KaczmarekDodano: 2019-03-09 20:32:43

II Spotkanie Formacyjne  "Nowej Ewangelizacji" rejonu Sieradzkiego w Zduńskiej Woli

W Ośrodku św. Maksymiliana działającym przy parafii p.w. Wniebowzięcia NMP dnia 7 marca miało miejsce kolejne spotkanie przedstawicieli Nowej Ewangelizacji wraz z kapłanami i liderami wspólnot działającymi w rejonie Sieradzkim naszej diecezji. Gospodarz miejsca ks. Prałat Dariusz Kaliński przywitał serdecznie uczestników i zaprosił do konstruktywnej i ożywionej dyskusji na temat ewangelizacji miast Zduńskiej Woli i Sieradza. Ks. Rafał Krauze MIC który poprowadził poprzednie spotkanie 21 września 2018 przypomniał, że wśród celów które postawił ks. Biskup Ordynariusz powołując Forum Nowej Ewangelizacji dla naszej diecezji jest:

  • wspieranie formacyjne ich członków
  • Kerygmat i Katechizacja ewangelizatorów i wspólnot
  • warsztaty i szkolenia ewangelizacyjne
  • Konsolidacja - budowanie jedności między środowiskami

Uczestnicy spotkania stwierdzili, że zanim powstaną konkretne plany ulicznej ewangelizacji wybranych miast, potrzeba najpierw poznania i zjednoczenia wszystkich środowisk i  wspólnot aby stanowić jedno. Zwrócono również uwagę, że modlitwa w tej sprawie jest fundamentem na którym trzeba budować wszystkie plany i zapał ewangelizatorski. ks.Dziekan zapowiedział w najbliższym czasie spotkanie kapłanów w tej sprawie aby również zaangażować wszystkie parafie i wypracować najlepsze rozwiązania. Bardzo pomocne będą również warsztaty i szkolenia zapowiedziane przez Renatę Pluskotę, ks. Rafała Krauze i ks. Piotra Stoleckiego którzy są członkami Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji utworzonym przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii. Ich zaangażowanie, wiedza i doświadczenie pozwolą na kolejnych spotkaniach formować ducha ewangelizacji i dać konkretne narzędzia do realizacji powołania do którego zostali wezwani.Dodano: 2019-03-05 19:36:35

Rejonowy dzień skupienia dla kapłanów naszej diecezji odbył się w poniedziałek 4 marca we wspomnienie św. Kazimierza, królewicza. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 konferencją ascetyczną, która poprowadził ojciec franciszkanin Ernest Siekierka z Poznania, On również wygłosił homilię w czasie Mszy świętej. Po zakończonej konferencji był czas na sakrament pokuty i pojednania, oraz przygotowanie się do Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Gębicki. Kaznodzieja przypomniał wszystkim rolę Wielkiego Postu w życiu kapłana, oraz misję jaką Bóg złożył w ich ręce. Eucharystię koncelebrowało 84 kapłanów z naszej diecezji, na której były również osoby świeckie. Po zakończonej modlitwie każdy z kapłanów mógł skorzystać z ciepłego posiłku przygotowanego w auli ośrodka św. Maksymiliana.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. Kaczmarek

Dodano: 2019-02-26 11:10:04

W murach Ośrodka św. Maksymiliana przy ulicy kościelnej 20 w Zduńskiej Woli dnia 23 lutego 2019 roku, o godzinie 16.30 odbył się spektakl o matce świętego Maksymiliana , o Mariannie Kolba. Twórcą przedstawienia był amatorski teatr „Cultus”, który już nie jednokrotnie debiutował na deskach naszej sceny. Można by powiedzieć, że artyści wiernie odtworzyli postacie z tamtej epoki, a przede wszystkim osobę Marianny Kolbe. Aula Ośrodka była wypełniona młodzieżą, dziećmi, a przede wszystkimi tymi osobami, które chciały jeszcze bliżej poznać osobę matki świętego Maksymiliana. Na koniec przedstawienia głos zabrał ks. Mariusz Budkiewicz, który w imieniu księdza proboszcza podziękował wszystkim za zaangażowanie, pracę i trud w przygotowaniu tego przedstawienia. Jak sam podkreślał, że to właśnie matka dbała o dobry duchowy rozwój sowich dzieci. Artyści zostali nagrodzeni ogromnymi oklaskami. 


(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2019-02-10 17:26:37

W sobotę 9 lutego w Auli Parafialnej od 17.00 gościliśmy dzieci i młodzież na balu karnawałowym i zabawę anielską wraz z konkursami które prowadził Michał Piekarski. Organizatorem i pomysłodawcą był ks. Marcin Topolski z parafii św. Maksymiliana. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie się na balu za anioła. Zaś w godzinach wieczornych na zabawę karnawałową zaprosiliśmy młodzież i starszych ale za to młodych duchem. Oj działo się działo...

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 356
Odwiedzin: 1273

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone