Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2018-10-02 20:57:03W niedzielę 30 września o godzinie 12.00 pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego – proboszcza parafii  rozpoczęła się uroczysta Eucharystia z okazji 140 – lecia powstania w Zduńskiej Woli Ochotniczej Straży Pożarnej. Kaznodzieja w sowim słowie podziękował strażakom za ich odwagę, trud i poświęcanie, a przede wszystkim za pomoc jaką niosą dla drugiego człowieka z narażeniem własnego życia. Również zwrócił uwagę na to, iż współcześnie brakuje ludzi, którzy pragną tak służyć dla drugiego. Po zakończonej Eucharystii wszyscy goście, a przede wszystkim strażacy w uroczystym szyku ulicami miasta przeszli na ul. Dąbrowskiego, aby tam dokonać poświęcenia nowego sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz odsłonić pamiątkową tablice upamiętniającą  tych, którzy oddali życie na służbie, oraz wydarzenia z przed 140 laty.

(fotorelacja w galerii) zdj. M.KaczmarekDodano: 2018-10-02 20:49:57

W 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej parafii w dniu 29 września 2018 r., o godz. 16.00 w Auli św. Maksymiliana odbył się koncert zespołu: „ZAYAZD”. Na scenie wystąpili: Lech Makowiecki – wokal – gitara; Bożena Makowiecka – wokal; Leszek Bolibok – skrzypce.
W auli zgromadzili się widzowie, którzy pragnęli przez śpiew piosenek i pieśni patriotycznych uczcić tę wielką rocznicę. Na koniec głos zabrał ksiądz proboszcz Dariusz Kaliński, który podziękował za tak piękne wykonanie utworów.

(fotorelacja w galerii) zdj. M.KaczmarekDodano: 2018-10-02 20:44:49

 

Zduńska Wola skrzyżowanie ulic Dąbrowskiego, Łaskiej i Alejek Kościuszki, przy pomniku świętego Jana Pawła II po raz kolejny zebrali się wierni naszego miasta, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W godzinę Miłosierdzia o 15.00 pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego – proboszcza Bazyliki mniejszej rozpoczęła się modlitwa. Ta modlitwa co roku przypomina nam wszystkim o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Jezus dał św. Faustynie. Był to czas publicznej modlitwy w środku miasta, by pokazać światu, że nie wszystko zależy od nas ludzi, ale zaufanie bogu, który jest Miłością.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-09-24 19:42:16Dożynki powiatowo – dekanalne w tym roku odbyły się w naszym parafialnym kościele. Uroczysta eucharystia, która była sprawowana w intencji rolników rozpoczęła się o godz. 12.00, której przewodniczył dziekan dekanatu ksiądz prałat Dariusz Kaliński, któremu towarzyszyli kapłani. Słowo powitania i pozdrowienia skierował starosta powiatu zduńskowolskiego Pan Wojciech Rychlik.
Bazylika była wypełniona wiernymi z całego powiatu, oraz gości z zagranicy m.in. z Ukrainy. W homilii ksiądz dziekan podkreślał rolę jedności i wzajemnego szacunku, oraz współpracy dla dobra całego społeczeństwa któremu się chce służyć. Dożynki to również czas, aby podziękować Bogu za zebrane plony, oraz podziękować za trud pracy rolnika. Po zakończeniu Mszy świętej uroczysty korowód z wieńcami przy akompaniamencie orkiestry dętej ruszył ulicami miasta, aby dotrzeć do Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej, gdyż tam odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-09-21 22:29:53

21 września 2018 r w Ośrodku św. Maksymiliana przy parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, odbyła się konferencja i wstępne szkolenie liderów wspólnot Zduńskowolskich w ramach otwarcia na nowe zadania misyjne w zakresie Nowej Ewangelizacji. Spotkanie poprowadził ks. Rafał Krauze MIC z Lichenia, oraz Renata Pluskota, a bezpośrednim powodem spotkania była inicjatywa Ewangelizacji Zduńskiej Woli którą przedstawił ks. Artur Biernat – wikariusz tutejszej parafii w imieniu gospodarza tego miejsca ks. Prałata Dariusza Kalińskiego .
Uczestnicy wspólnie starali się szukać odpowiedzi na pytania: jak ewangelizować współcześnie, kto jest do tego powołany i jaki generalnie jest cel tego działania.
Ks. Rafał, który jest członkiem Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji utworzonym przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii, na początku spotkania podkreślił że ewangelizacja nie jest niczym nowym w Kościele. Wskazywał na to już papież Paweł VI, mówiąc że: „nakaz głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom jest pierwszorzędnym i naturalnym posłannictwem Kościoła” (Evangelii Nuntiandi nr 14). Jednak sam termin „Nowa Ewangelizacja” został sformułowany przez św. Jana Pawła II w Nowej Hucie 9 czerwca 1979. Rozwinął ten termin w Encyklikach: Redemptoris Missio i Veritatis Splendor pisząc, że Nowa Ewangelizacja nie ma być nową ewangelią, ale jej nowość ma polegać na: nowym zapale, nowych metodach i nowych środkach wyrazu.
Liderzy wspólnot zaproszeni na spotkanie integrujące i konsolidujące, mogli dowiedzieć się, że każdy człowiek ochrzczony jest powołany do ewangelizacji, nawet jeśli budzi się w nim lęk o jej słabą jakość, a także czasami może wiązać się z trudnymi konsekwencjami odrzucenia, i niezrozumienia które przecież przewidywał sam Chrystus w Ewangelii. Bardzo ważna jest więc wspólna modlitwa, która ukierunkowuje wspólnotę na Chrystusa będącego siłą odradzającą do nowego życia w Duchu Świętym, a także poznanie konkretnych metod ewangelizacyjnych, które pozwolą na unikanie wszelkich błędów natury duchowej lub psychicznej osłabiających Dobrą Nowinę.
Bardzo owocne spotkanie zakończone modlitwą jest dopiero początkiem cyklu spotkań przygotowujących liderów do dzieła ewangelizacji południowej części naszej diecezji pod kierunkiem członków Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji. Za tak odpowiedzialne dzieło modlą się niedawno powołana Wspólnota Adoracyjna utworzona przy Bazylice Zduńskowolskiej, oraz wspólnoty naszego regionu.

  

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 1458
Odwiedzin: 8014

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone