Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2021-10-20 23:22:03

30 października organizujemy Bal Wszystkich Świętych dla dzieci z naszej parafii.
Zachęcamy dzieci do przebrania się za wybranego świętego. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone. Tego dnia spotkanie rozpoczniemy o godzinie 17.30 w Bazylice, gdzie dzieci zaprezentują się w przygotowanym stroju. O 18.00 Msza święta, po której udamy się do Auli
św. Maksymiliana na Bal, który zakończy się ok. 21.00. Chętne osoby (nie tylko rodzice dzieci)
do pomocy (opieka nad dziećmi, przyniesienie czegoś słodkiego)
prosimy o kontakt z ks. Sebastianem pod nr. tel. 609 092 415.Dodano: 2021-10-19 11:51:08

W niedzielę 17 października 2021 roku, parafialna wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli przeżywała uroczystość rocznicy 800-lecia fundacji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Radość miejscowej wspólnoty jest tym większa, że podczas mszy świętej o 7.00, do bazyliki Wniebowzięcia NMP zostały wprowadzone relikwie bł. o. Rafała Chylińskiego, franciszkanina, patrona franciszkanów świeckich rejonu łódzkiego, które przekazane zostały do zduńskowolskiej bazyliki z sanktuarium bł. Rafała w Łagiewnikach, w Łodzi.

            Wprowadzenia dokonał proboszcz parafii ks. Dariusz Kaliński, w asyście o. Stanisława Ziemińskiego OFM Conv., opiekuna Franciszkańskiego Zakonu Święckich w rejonie łódzkim, który podczas mszy świętej wygłosił okolicznościowe kazanie przybliżając wiernym sylwetkę bł. Rafała oraz w asyście o. Ireneusza Urbana OFM z Warty. Relikwie bł. Rafała były prezentowane wiernym w prezbiterium bazyliki podczas każdej mszy świętej w niedzielę.

            Msza święta o godz. 18.00 w bazylice, pod przewodnictwem proboszcza ks. Dariusza Kalińskiego, w której uczestniczyła cała parafialna wspólnota franciszkanów świeckich, kończyła obchód jubileuszowych uroczystości i zawierała jednocześnie obrzęd uroczystego przyjęcia do nowicjatu we FZŚ, brata Mariana Kaczmarka a także obrzęd uroczystego złożenia ślubów wieczystych przez siostrę Monikę Owczarek.

Po zakończeniu mszy świętej wieczornej, relikwie bł. Rafała Chylińskiego zostały procesjonalnie przeniesione do bocznej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie są na stałe zainstalowane i dostępne wszystkim wiernym, którzy za wstawiennictwem bł. o. Rafała będą zanosić uwielbienia i modlitwy przed tron Boży.

 

(fotorelacja w galerii) Dodano: 2021-10-11 19:59:20

10 października w XXI Niedzielę Papieską rozpoczęliśmy XXVI dni św. Maksymiliana. Civitas Christiana (przedstawiciele) składała dziękczynienie Bogu za patrona św. Maksymiliana na mszy świętej o godz. 10.30. zaś podczas mszy świętej o godz. 12.00, przez przyczynę św. Maksymiliana, polecaliśmy Bogu mieszkańców Zduńskiej Woli i władze samorządowe. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.00 przewodniczył wikariusz parafii ks. Krzysztof Kurant, który wygłosił również okolicznościową homilię, a ks. Damian Sochacki – były wikariusz parafii – tę Mszę Świętą koncelebrował. Na Eucharystii oprócz licznie zgromadzonych wiernych obecni byli: Pan Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora wraz z Zastępcą Panem Pawłem Szewczykiem, Pani Starosta Hanna Iwaniuk z Wicestarostą Wojciechem Rychlikiem wraz z Zarządem Powiatu, Przewodniczący Rady Miasta i Rady Powiatu, Radnych Miejscy i Powiatowi, Przedstawiciele spółek miejskich, Urzędu Miasta oraz jednostek organizacyjnych miasta i powiatu, Nauczyciele i uczniowie szkół miejskich i powiatowych, Przedstawiciele stowarzyszeń i grup nieformalnych, Poczty sztandarowe Straży Miejskiej, Powiatowej Komendy Policji oraz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Rycerze Kolumba. Ks. Kurant w wygłoszonej homilii zaznaczył, że naturalnym jest to, że szukamy sposobów na udane życie, bo przecież mamy je tylko jedno. Mając na karku ileś tam przeżytych lat, mamy świadomość dokonanych złych wyborów, niewłaściwych decyzji czy porażek, których się zwyczajnie wstydzimy. I każdemu z nas chodzi, by uniknąć podobnych błędów w przyszłości i faktycznie – na ile to jeszcze możliwe – dobrze przeżyć swoje życie. Na koniec kaznodzieja stwierdził, że szukając odpowiedzi na egzystencjalne pytanie: „Jak dobrze przeżyć swoje życie?”, trzeba najpierw zidentyfikować to wszystko, co nam przeszkadza wyjściu z własnej wygody. Nie bójmy się oddać tego wszystkiego Chrystusowi, który w zamian obiecuje nam stokroć więcej w perspektywie doczesnej i życie wieczne w przyszłości. Warto dodać, że podczas tej Mszy Świętej została przekazana parafii w darze ołtarza od Miasta Zduńska Wola nowa sygnaturka, która w bazylice, od przyszłej niedzieli będzie ogłaszać rozpoczęcie mszy świętej i nabożeństw. Po uroczystej mszy, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy, złożono kwiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana przed Bazyliką. Tego dnia dzieci z Rycerstwa Niepokalanej przedstawiły na Mszach świętych o godzinie 10.30 i 12.00 Teatrzyk Japoński na temat św. Maksymiliana z racji rocznicy jego kanonizacji. Zakończenie Dni św. Maksymiliana nastąpi w przyszłą niedzielę 17 października o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli.

 

(fotorelacja w galerii) 

        Dodano: 2021-08-17 09:19:20

W niedzielę 15 sierpnia za Ośrodkiem św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu „Jordan” i przyjaciół. Koncert ten uwieńczył piknik rodzinny, który odbywał się na terenie naszej parafii. Został on zorganizowany przez województwo łódzkie i parafię Wniebowzięcia NMP. W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć dobrze nam znane pieśni i piosenki religijne. Do wspólnego uwielbienia Jezusa i Jego Matki Maryi zapraszał ks. Damian Sochacki, który poprowadził cały koncert. W trakcie trwania koncertu ks. prał. Dariusz Kaliński, wraz z innymi kapłanami, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlili się o wylanie Ducha Świętego. Wspólna modlitwa została zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, po czym nastąpiło wspólne zaśpiewanie „Z dawna Polski Tyś Królową”. 

(fotorelacja w galerii) 

     Dodano: 2021-08-16 11:00:14

W niedzielę 15 sierpnia przypadała Uroczystość Wniebowzięcia NMP, oraz odpust parafialny. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył ks. dr Paweł Jasica. Uroczystą liturgię poprzedziło poświęcenie figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, która została umiejscowiona na placu przed Bazyliką. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli członkowie rycerstwa Niepokalanej, oraz nasi parafianie. Ta figura to wotum wdzięczności za dar ojca Maksymiliana w jego 80 rocznicę męczeńskiej śmierci w komrze głodu w Oświęcimiu. Po modlitwie błogosławienia i poświęceniu, w Bazylice rozpoczęła się liturgia Eucharystyczna. Kaznodzieja w  homilii zachęcał wiernych, by patrzyli na osobiste krzyże  w świetle wiary Maryi, oraz czyli się akceptacji, mądrości i męstwa znoszeniu tego, co spotyka człowieka, a co często jest ciężkie do przyjęcia. Dokonano również poświecenia przyniesionych do świątyni kwiatów, ziół i kłosów zbóż. Po mszy świętej wierni przeszli w procesji Eucharystycznej wokół świątyni, by uczcić Jezusa. Na zakończenie liturgii wspólnie zaśpiewano pieśń :”Boże coś Polskę…”

(fotorelacja w galerii)

     

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 204
Odwiedzin: 950

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone