Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2021-08-03 12:51:57


plakat do pobrania


- W piątek 13 sierpnia przed mszą świętą o godz. 17.30 zapraszamy na otwarcie wystawy o św. Maksymilianie, na placu przed bazyliką, przygotowanej przez łódzki oddział IPN.

- W sobotę 14 sierpnia, w 80 rocznicę męczeństwa św. Maksymiliana, zapraszamy na mszę świętą w bazylice o godz. 7.009.00 i 18.00. Od godz. 14.00 do 16.00 zapraszamy na panel dyskusyjny o św. Maksymilianie w auli Ośrodka, zaś o godz. 16.30 na mszę świętą polową przy Muzeum Domu Urodzenia św. Maksymiliana i piknik rodzinny po mszy świętej, na który sami organizujemy przynosząc własne produkty i naczynia – gorąca herbata będzie dostępna na miejscu. W tym dniu nawiedzając bazylikę lub Dom Urodzin św. Maksymiliana możemy zdobyć łaskę odpustu zupełnego.Dodano: 2021-07-14 12:17:26

Międzynarodowy dzień odnowienia przyrzeczeń sakramentu Małżeństwa i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej

 

We wtorek 13 lipca 2021 roku, podczas mszy świętej o godz. 19.00, w bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli sprawowana była msza święta wotywna ku czci Matki Bożej Fatimskiej, podczas której 33 pary małżeńskie odnowiły uroczyście swoje przyrzeczenia sakramentu Małżeństwa. Inicjatorem tego dzieła jest Zakon Rycerzy Kolumba, który zwrócił się do Stolicy Apostolskiej o ustanowienie tego wydarzenia.

Mszy świętej przewodniczył ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, kazanie wygłosił ks. prałat Dariusz Kaliński, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Kaznodzieja przypomniał, że w lipcowym dniu objawień Matki Bożej w Fatimie dzieci doświadczyły wizji piekła, aby zachęcić ich do bardziej gorliwej modlitwy o nawrócenie każdego człowieka. Dziś szczególny atak sił piekielnych zwrócony jest przede wszystkim w małżeństwo i rodzinę, które stanowią fundament Bożego porządku w świecie. Kazanie zakończyło się obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Po zakończonej mszy świętej w bazylice Wniebowzięcia NMP ulicami Zduńskiej Woli przeszła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, w której uczestniczyło ok. 300 osób.

Fotografie dostępne w Galerii w zakładce parafialnej - RYCERZE KOLUMBADodano: 2021-07-06 09:09:04

Rozpoczynamy przygotowania do XXXI Pieszej Pielgrzymki Zduńskowolskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do odważnego rozważenia swojego udziału w pielgrzymce, która jest przecież formą ofiary, jaką składamy Bogu wraz z zanoszonymi prośbami i błaganiem pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów. W pielgrzymce będzie mogła wziąć udział grupa 300 osób bez szczepień przeciw covid-19 plus osoby w pełni zaszczepione bez limitu. Kierownik Pieszej Pielgrzymki, ks. Damian Sochacki, zaprasza także aby zgłaszać się do wolontariatu pielgrzymkowego w służbach: medycznej, porządkowej, drogowej, administracyjnej. Do tronu Królowej Polski pątnicy zanoszą intencje naszych rodzin i całego miasta. Wielu boryka się z niedostatkiem materialnym czy utratą pracy w związku z pandemią, dlatego, jak w poprzednich latach, w niedzielę 8 sierpnia poprosimy we wszystkich parafiach zduńskowolskich o wsparcie materialne pielgrzymki do puszek, po każdej mszy świętej.Dodano: 2021-06-21 12:22:53

W niedzielę 20 czerwca br., w naszej bazylice odbyła się Uroczystość Strażaków. Liturgii Eucharystycznej o godz. 14.00, w której uczestniczyły wszystkie jednostki Straży Pożarnej naszego powiatu,  przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński, który jako kapelan Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli rozpoczął swoje obowiązki, homilię wygłosił ks. Adam Stańdo wojewódzki duszpasterz Straży Pożarnej województwa Łódzkiego. Uroczystość ta odbywa się każdego roku 4 maja, ale z powodu epidemii koronawirusa została ona przełożona na czerwca. Kaznodzieja w swojej homilii dziękował strażakom za ich odwagę i poświęcenie swojego życia dla bliźniego. Po zakończonej Eucharystii wszyscy uczestnicy przeszli na dziedziniec przy Ośrodku św. Maksymiliana i uczestniczyli w apelu, na którym wręczono odznaczenie oraz awanse na wyższe stopnie. Podczas apelu odczytano poszczególne rozkazy personalne, wręczono akty nadania wyższych stopni służbowych.

(fotorelacja w galerii)

     Dodano: 2021-06-21 08:59:58

We wspomnienie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 12 czerwca br., w naszej bazylice o godz. 11.00 odbyła się uroczystość przyjęcia przez młodzież Sakramentu Bierzmowania. Liturgii przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, homilię wygłosił ks. prał. Sławomir Deręgowski, który przypomniał młodzieży czym jest wiara i miłość do Jezusa i do Matki Bożej. Grupę młodzieży przygotowywał ks. Sebastian Jankowski, wraz z katechetami naszej parafii.

(fotorelacja w galerii)

     

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 814
Odwiedzin: 4047

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone