Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2020-09-15 20:44:20

14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego wierni Zduńskowolskich parafii zgromadzili się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Łaskiej, by uczestniczyć w Eucharystii. Jak podaje historyczny przekaz, że na tym cmentarzu był kiedyś kościół pod wezwaniem Krzyża Świętego, rozebrany w czasie wojny. Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godzinie 18.00 pod przewodnictwem ks. Sebastiana Jankowskiego, wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który w swoim słowie nawiązał do Krzyża, który dla niektórych osób jest głupstwem, lub wyrzutem sumienia, iż życie to nie cierpienie, ale przyjemność z życia. Liturgia zgromadziła wielką rzeszę wiernych, którzy pragnęli oddać cześć Krzyżowi Świętemu.    

(fotorelacja w galerii)

    Dodano: 2020-09-14 22:38:31

W niedzielę 13 września br., w kaplicy na Czechach odbyła się uroczysta Eucharystia dziękczynna za tegoroczne plony. Liturgii o godz. 8.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński. Modlitewne spotkanie rozpoczęto przy pomniku Obrońców Ojczyzny, skąd wyruszył dożynkowy korowód, w którym niesiony był wieniec dożynkowy, przez Druchów Ochotniczej Straży Pożarnej z Czechów, w swym wykonaniu nawiązujący do 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i tegorocznego hasła roku liturgicznego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ubrane w swoje tradycyjne stroje, w koszach przyniosły dary pól, łąk, sadów i ogrodów. Kaplica w Czechach była wypełniona wiernymi, którzy dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory. Starostami dożynek byli Elżbieta Furmanotowicz i Janusz Sakiewa. Kaznodzieja zatroskaniem mówił o pracy na roli, która jest ciężka i niedoceniona. Ale również przestrzegał, żebyśmy nie byli ślepo zapatrzeni w to co się dzieje we współczesnym świecie, tylko mądrze korzystali z tego co proponuje nam świat i drugi człowiek. Na zakończenie liturgii ksiądz prałat pobłogosławił i poświęcił chleb, wieniec, oraz dary przyniesione na Eucharystię, po czym wszyscy zostali obdarowani poświęconym chlebem.

(fotorelacja w galerii)

    Dodano: 2020-08-31 22:47:44

W niedzielę 30 sierpnia odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia powstania NSZZ Solidarność rozpoczęto o godzinie 10.30 w Bazylice Mniejszej Liturgią Eucharystyczną w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. prał. Dariusza Kalińskiego proboszcza parafii. Mszę świętą koncelebrował ks. Andrzej Jaworski proboszcz z parafii św. Pawła Apostoła. Eucharystia zgromadziła wiernych naszej parafii, uczestników wydarzeń sprzed 4o lat, oraz władze powiatu i miasta na czele z Panem Prezydentem Konradem Pokorą.  Po mszy nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej 40-lecie związku, na placu kościelnym. „Tę tablicę poświęcamy tym zduńskowolanom, którzy walcząc o prawa pracownicze i wolność Ojczyzny przypłacili swoją działalność zdrowiem a często pobytem w więzieniu” - mówił podczas uroczystości Janusz Parada, sekretarz Stowarzyszenia Patriotycznego w Zduńskiej Woli, które zorganizowało uroczystość. Tablicę poświęcił proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli ks. prałat dr Dariusz Kaliński, który został przed trzema laty odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność opozycyjną w czasach PRL. Tablicę odsłonili działacze opozycyjni i solidarnościowi Jan Brzozowski i Andrzej Szerypo oraz członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego w Zduńskiej Woli. Następnie przedstawiciele samorządów zduńskowolskich, służb mundurowych oraz stowarzyszeń złożyli kwiaty i zapalili znicze przed nową tablicą upamiętniającą 40-lecie powstania NSZZ Solidarność.

(fotorelacja w galerii)

 
 Dodano: 2020-08-31 22:38:22

Tłumy mieszkańców Zduńskiej Woli, wraz ze swoimi duszpasterzami witały w sobotę 29 sierpnia wracających uczestników 30 Jubileuszowej Zduńskowolskiej Pieszej Pielgrzymki. Powitanie było niezwykle emocjonalne. Na pątników rzucano kwiaty, oraz witano ogromnymi oklaskami. Pątnicy pokonali 220 km, niosąc ze sobą intencje swoich bliskich i naszego miasta. Przy śpiewie pieśni: „Czarna Madonno… pątnicy wkroczyli w mury bazyliki gdzie zostali powitani przez ks. prał. Dariusza Kalińskiego, proboszcza parafii i dziekana naszego dekanatu. Słowo podziękowania wobec służb pielgrzymkowych tj. medycznej, drogowej, technicznej, muzycznej i bagażowej skierował ks. kierownik Damian Sochacki. Na koniec powitania wspólnie razem zaśpiewano Apel Jasnogórski, by podziękować Matce Najświętszej za ten piękny czas rekolekcji w drodze i udzielono błogosławieństwo.

(fotorelacja w galerii)

  
 Dodano: 2020-08-31 22:29:34

Tegoroczna XXX Jubileuszowa Zduńskowolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyglądała inaczej niż dotychczas. Również duchowe towarzyszenie pątnikom było inne.  Przez wszystkie dni trwania Pieszej Pielgrzymki wierni gromadzili się w sercu naszego miasta, bazylice mniejszej, by uczestniczyć o godz. 20.30 w Liturgii Eucharystycznej, zakończonej Apelem Jasnogórskim. Przez te dni duchowej łączności z pielgrzymami modlitwie przewodniczył ksiądz z poszczególnych parafii naszego dekanatu. Bazylika wypełniała się wiernymi by prosić przez ręce Maryi potrzebne łaski dla pątników, swoich rodzin i naszej Ojczyzny. Jak mówili duchowi pielgrzymi był to czas wspólnoty, czas jedności, a przede wszystkim czas modlitwy.

(fotorelacja w galerii)

     

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 872
Odwiedzin: 7241

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone