Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2020-06-16 17:34:42

13 czerwca 2020 roku, z parafii św. Pawła po mszy świętej o godz. 19:00, wyruszyła procesja wiernych z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Bazyliki. Wierni po raz pierwszy w tym roku uczestniczyli w takim nabożeństwie, gdyż w miesiącu maju ze względu na panujący zakaz urządzania zgromadzeń wiernych nie było takiej możliwości. Eucharystii przewodniczył ks. Karol Skrobicki, a homilię wygłosił ks. prał Janusz Ogrodowczyk, który przypomniał wszystkim o objawieniach Maryi w Portugalskiej wiosce i o ich znaczeniu dla świata. Po dotarciu do Bazyliki wierni odśpiewali Apel Jasnogórski otrzymali Boże błogosławieństwo.

(fotorelacja w galerii)

                             Dodano: 2020-06-16 17:03:25

W liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy 13 czerwca w naszej Bazylice odbyła się uroczystość udzielenia przez ks. Bp Wiesława Meringa Sakramentu Bierzmowania.  Witając Dostojnego Gościa w parafialnej świątyni, ks. prał. Dariusz Kaliński zaznaczył, iż uczniowie klas VIII przyjmują sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w wyjątkowych okolicznościach do których należy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II i 100-lecie Bitwy Warszawskiej, tak bardzo ważnej dla Polski i Europy, oraz światowa pandemia koronawirusa. Mszę św. z Księdzem Biskupem koncelebrowali: ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz naszej wspólnoty parafialnej, oraz ks. prał. Ryszard Kucharski proboszcz parafii św. Maksymiliana i ojciec duchowny naszego dekanatu. W okolicznościowej homilii Ordynariusz Włocławski szczególną uwagę młodych ludzi skierował na fakt, iż: „prawdziwy świadek Chrystusa nie wstydzi się swojej wiary gdziekolwiek się znajdzie; nie wstydzi się przyznać, że chodzi co niedzielę do Kościoła na Mszę Świętą. Prawdziwy świadek Chrystusa swoją wiarę potrafi zamienić również na język Miłości, a więc przebaczyć krzywdy bo po tym właśnie poznaje się człowieka wierzącego”. Po homilii 89 młodych ludzi zostało naznaczonych niezatartym znamieniem  Ducha Świętego. W dalszej części uroczystej liturgii, młodzież przygotowała modlitwę wiernych i procesję z darami, wśród których nie zabrakło tradycyjnego bochna chleba, owoców, chleba eucharystycznego oraz wody i wina. Na zakończenie uroczystości, nowo bierzmowani podziękowali wszystkim,  którzy pomogli im przygotować się do tego dnia. Do tego wyjątkowego sakramentu dojrzałości młodych ludzi przygotowywał ks. Artur Biernat, wikariusz naszej parafii.

(fotorelacja w galerii)

                              Dodano: 2020-06-12 11:44:31

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana też świętem Bożego Ciała, została ustanowiona dla podkreślenia realnej obecności Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Sednem obchodów Bożego Ciała jest publiczna manifestacja wiary poprzez procesję wiernych do czterech ołtarzy, składających się m. in. z czytania fragmentów Ewangelii oraz kapłańskim błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była wyjątkowa, niecodzienna, ponieważ w tym roku po raz pierwszy na ulice naszego miasta nie wyszła procesja. Powód takiej sytuacji to choroba koronawirusa, oraz panujące obostrzenia.  Uroczysta liturgia Eucharystyczna rozpoczęła się o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. prał. Dariusza Kalińskiego, proboszcza parafii, który w homilii podkreślał wartość Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina, że bez pokarmu z ołtarza nie ma życia. Kaznodzieja zachęcił, aby w tym trudnym czasie panowania choroby koronawirusa przylgnąć do Chrystusa, Który dziś wychodzi ze świątyń, aby każdego z nas pokrzepić i nakarmić swoją obecnością. Po Mszy świętej z Bazyliki wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, które były przygotowane na placu przy kościele. Pierwszy ołtarz był przygotowany przez „Organizację Cech Rzemiosł Różnych z Zduńskiej Woli”, drugi ołtarz przygotowany przez wiernych z wizerunkiem św. Jana Pawła II z racji jego 100 rocznicy urodzin. Trzeci ołtarz, który ukazał nam wizerunek Matki Bożej z Gadalupe, przygotowali „Rycerze Kolumba”. Jak podkreślali Maryja z Gadalupe jest patronką życia poczętego, oraz to, ze w tym roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Jej sanktuarium w Meksyku. Czwarty ołtarz został przygotowany przez „Rycerstwo Niepokalanej” przy pomniku św. Maksymiliana. Na zakończenie procesji na schodach przed wejściem do Bazyliki zostało udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Po czym odśpiewano pieśń: „Boże coś Polskę”, po niej zaniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji.

(fotorelacja w galerii)

                Dodano: 2020-05-30 08:46:13

W związku ze zniesieniem przez władze państwowe obostrzeń dotyczących limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, z dniem 30 maja 2020 r. biskup włocławski Wiesław Mering odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
 
Zniesienie dyspensy oznacza, że wierni zobowiązani są do uczestnictwa w kościele w Mszy św. niedzielnej i święta nakazane. Nie będzie już usprawiedliwione uczestnictwo we Mszy św. w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu. Obecność na Mszy jest obowiązkowa i bez ważnego powodu nie można jej opuścić, gdyż takie zachowanie jest grzechem.Dodano: 2020-05-27 15:25:56

Od soboty 30 maja, zniesione zostały limity i restrykcje związane z epidemią koronawirusa, odnoszące się do udziału wiernych w liturgii. Liczba osób w światyni nie jest już ograniczana. Pozostaje natomiast obowiązek zakrywania ust i nosa.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 2085
Odwiedzin: 16018

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone