Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2019-11-13 10:52:51

W sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada br., nasza Bazylika o godz. 10.30, została wypełniona przez wiernych, młodzież, przedstawicieli władz naszego  miasta, powiatu, gminy, oraz z województwa łódzkiego, po to, aby podziękować Bogu za dra wolności naszego kraju, pomodlić się za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Polski, oraz uczcić Niepodległość Ojczyzny.  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mariusz Budkiewicz, wikariusz parafii, był obecny ks. Andrzej Jaworski proboszcz parafii św. Pawła ze Zduńskiej Woli. Homilista podkreślał rolę patriotyzmu w życiu młodego człowieka, przestrzegał przed zapominaniem własnej historii i tożsamości narodowej. Eucharystia zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego, oraz „Boże coś Polskę”. Następnie poczty sztandarowe, wraz z wiernymi i przedstawicielami władzy wyruszyli w pochodzie listopadowym w kierunku Placu wolności, aby tam przy pomniku Marszałka Polski Józefa Piłsudzkiego złożyć kwiaty.

     Dodano: 2019-11-02 14:35:50

Owocem ostatnich misji świętych odbywających się w naszej parafii jest ostatnia środa każdego miesiąca, podczas której odbywa się obrzęd egzorcyzmowanie wody i soli, oraz nabożeństwo z modlitwą o uświęcenie naszych rodzin. Tym razem 30 października 2019r. w ostatnią środę podczas mszy świętej odbyła się uroczystość włączenia do służby liturgicznej nowych chłopców, którzy po półtorarocznej kandydaturze dostąpili do udziału w tej szczególnej posłudze. Liturgii przewodniczył ks. Damian Sochacki, a homilię wygłosił ks. Mariusz Budkiewicz, który przybliżył wszystkim znaczenie służby i rolę rodziców, jaką spełniają w wypełnianiu Bożego planu zbawczego w domach, wychowując dzieci. Na liturgii byli obecni Rycerze Kolumba, którzy od kilku lat działają w naszej wspólnocie parafialnej.

(fotorelacja w galerii)


    Dodano: 2019-11-02 14:33:10

24 października 2019 r, w kończącym się tegorocznym tygodniu papieskim w stowarzyszeniu „Podkowa” odbyło się niecodzienne spotkanie członków i członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Czechów. Obchodzony w tym roku XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”, był zaczerpnięty z papieski książki św. Jana Pawła II. Tego dnia wieczorem około godz. 18.00 przy śpiewie „Barki” rozpoczęło się spotkanie, które poprowadziła Pani Ula Sakiewa przewodnicząca Koła Gospodyń w Czechach. Na początku powitała zebranych gości, sołtysa Pana Wojciecha Kosińskiego, Pana prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Czechach Włodzimierza Ignaczaka, oraz ks. Mariusza Budkiewicza, który miał prelekcję na temat osoby św. Jana Pawła II. Wykład ks. Mariusza był przerywany poezją i prozą, papieża Jana Pawła II, którą czytał i recytował ks. Damian Sochacki. Całość spotkania zakończył wspólny śpiew pieśni ku czci Matki Bożej.

(fotorelacja w galerii)


    Dodano: 2019-10-16 12:48:22

W niedzielę 13 października 2019 r. w naszej parafii i mieście rozpoczęły się XXIV Dni Świętego Maksymiliana. Eucharystii o godz. 10.30 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mariusz Budkiewicz, wikariusz parafii, który przypomniał wszystkim postać św. Maksymiliana i św. Jana Pawła II. Była to szczególna niedziela, gdyż w tym dniu przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski, podczas którego młodzież zbierała przed świątynią zbierała ofiary do puszek na stypendia dla biednej, a uzdolnionej młodzieży.  Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Z racji Dni Maksymilianowych w naszej Bazylice o godz. 19.00 odbył się koncert organowy ze Szkoły Muzycznej II stopnia z Lutomierska. Całość koncertu była prowadzona przez dyrektora szkoły ks. Kazimierza Dąbrowskiego. Wykonawcami koncertu byli: Stanisław Jeżka, Paweł Kalata, Dominik Ordon, Michał Laskowski. To dzięki stowarzyszeniu katolickiemu „Civitas Christiana”, można było skorzystać z takiego wydarzenia. Na zakończenie koncertu swoje uznanie i podziękowanie skierował ks. parł. Dariusz Kaliński, proboszcz parafii dziękując za piękne wydarzenie i za trud włożony w przygotowanie tego koncertu.

(fotorelacja w galerii)

     Dodano: 2019-10-11 17:56:42

Tradycją lat ubiegłych w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana patrona naszego miasta i powiatu, w czwartek 10 października, o godz. 12.00 był sprawowana Eucharystia dziękczynna za dar Ojca Maksymiliana, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla miasta i jego mieszkańców. Liturgia zgromadziła włodarzy miasta Zduńskiej Woli, prezydenta Pana Konrada Pokorę, wraz z samorządowcami, Panią starostę Hennę Iwaniuk, poczty sztandarowe i mieszkańców naszego miasta. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. parł. Dariusz Kaliński proboszcz i kustosz parafii.  Jak podkreślał, że potrzeba dużo sił fizycznych i duchowych w prowadzeniu miasta. Dziękował wszystkim za to, że pamiętamy o tej wyjątkowej osobie jaką jest św. Maksymilian, który 125 lat temu w Bazylice Mniejszej przyjął Sakrament Chrztu Świętego. Po zakończonej Liturgii wszyscy zgromadzili się przed pomnikiem ojca Maksymiliana, gdzie delegacje złożyły kwiaty.

(fotorelacja w galerii)

     

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 662
Odwiedzin: 3560

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone