Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2019-08-31 08:28:15

Tegoroczne dni naszego świętego Maksymiliana miała wyjątkowy charakter. Przed dzień Jego Mszy prymicyjnej 25 sierpnia nasza parafia i bazylika gościła ojca Mirosława Kopczewskiego, franciszkanina z Niepokalanowa, który poprzez swoją obecność i głoszoną homilię przybliżał wszystkich postać naszego świętego patrona. Na zakończenie każdej Eucharystii, była możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana, oraz następował akt oddania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Był to szczególny moment, a przede wszystkim wzruszająca chwila, gdy w postawie klęczącej następował taki akt. Na każdej Mszy świętej było mnóstwo wiernych, którzy pragnęli podziękować Bogu za dar ojca Kolbego. 

(fotorelacja w galerii) fot. M.Kaczmarek

    
Dodano: 2019-08-23 11:05:48

Jedną z form łączności z Pielgrzymami udającymi się w pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę są apele o 21.00 w Bazylice. Św. Jan Paweł II uczył nas tej pięknej formy modlitwy gdy wpatrzeni w oczy Matki Bożej śpiewamy uroczyście Apel Janogórski i wypowiadamy wobec naszej Matki to co kryją nasze serca. Aż do 28 sierpnia zapraszamy do wspólnej modlitwy którą staramy się ubrać w piękną oprawę muzyczną. Nasze spotkania prawadzi kapłan który po rozważaniu apelowym odmawia ze wszystkimi dziesiątkę różańca obejumując intencje pielgrzymów duchowych i pieszych naszej pielgrzymki. 

  

 

   Dodano: 2019-08-22 12:06:55

     22 sierpnia br., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, pod hasłem: „W Mocy Bożego Ducha”, po Mszy św. sprawowanej w bazylice mniejszej w Zduńskiej Woli, wyruszyła na Jasna Górę XXIX Piesza Pielgrzymka. Eucharystii przewodniczył ks. prał. dr Dariusz Kaliński, proboszcz i kustosz sanktuarium, a koncelebrowało 15 kapłanów z całego dekanatu.
      Homilię wygłosił ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła, który ukazał rolę pielgrzymowania w życiu człowieka wierzącego, podkreślając, że każdy chrześcijanin powinien wyruszyć choć raz w życiu na pątniczy szlak. „W tym roku jest to szczególna pielgrzymka, gdyż pątnicy chcą przebłagać Boga i Matkę Najświętszą za wszelkie zniewagi, dokonane w naszym kraju”, mówił kaznodzieja.
      W tym roku do tronu Czarnej Madonny wyruszyło 230 pątników. Wśród nich jest 9 kapłanów i 1 osoba na wózku inwalidzkim. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Damian Sochacki.
      Całe miasto wyszło by pożegnać swoich bliskich i życzyć im wytrwałości na szczególny czas rekolekcji w drodze.
      Główną intencją tegorocznej pielgrzymki jest modlitwa o pokój w ojczyźnie, na świecie, jak również dziękczynienie Bogu za osobę św. Maksymiliana Marii Kolbego, z racji przypadającej w tym roku 125. rocznicy jego urodzin i chrztu oraz 100 rocznicy prymicyjnej Mszy św. o. Maksymiliana, sprawowanej w przyszłej bazylice zduńskowolskiej. 

      

  Dodano: 2019-08-16 09:08:33

„Maryja, wzięta z ciałem i duszą do nieba, ukazuje, że każdy z nas, odrodzony z wody i Ducha Świętego na życie wieczne w sakramencie chrztu świętego, jest w drodze do wieczności. Jesteśmy przeznaczeni do tego, żeby żyć z Bogiem na wieki. I dlatego święto Wniebowzięcia NMP pozwala nam patrzeć w górę i odpowiadać na to pytanie, które kiedyś – jak czytamy w Dziejach Apostolskich – postawili aniołowie uczniom po Wniebowstąpieniu Jezusa, „dlaczego stoicie i patrzycie się w niebo?” -  wołał kaznodzieja.

Nasza parafia 15 sierpnia przeżywała swój odpust parafialny ku czci swojej patronki Matki Wniebowziętej. Tego dnia uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył ks. parał. Tadeusz Lewandowski – proboszcz parafii Obrowo. Na początku liturgii słowo powitania skierował ks. prał. Dariusz Kaliński – proboszcz naszej parafii, który powitał wszystkich parafian, gości, Pana prezydenta miasta Zduńska Wola Konrada Pokorę, wraz ze swoimi współpracownikami, Panią starostę Hannę Iwaniuk, wójta gminy Zduńska Wola Henryka Staniuchę, oraz przedstawicieli władz.  Cała Bazylika i na placu kościelnym była wypełniona wiernymi, którzy tego dnia pragnęli uczcić swoją Matkę i patronkę. Ksiądz kaznodzieja dodał, że wpatrujemy się w niebo, bo tam „jest Chrystus zmartwychwstały, jest tam Jego Matka Wniebowzięta i to jest cel naszej ziemskiej wędrówki, naszej ziemskiej pielgrzymki”. – I dlatego też jesteśmy ludźmi, którzy w abstrakcyjny sposób żyją, patrząc tylko w perspektywę nieba. Ale droga do nieba jest dla nas czymś konkretnym, gdy żyjemy w sposób dobry, mądry, roztropny, poprzez różne wybory, które podejmujemy tutaj na ziemi, poprzez nasze zaangażowanie, poprzez realizację przykazania miłości Boga i bliźniego – wyjaśnił hierarcha. 

Po zakończonej Mszy świętej z Bazyliki wyruszyła Eucharystyczna procesja wokół świątyni, a następnie odśpiewano hymn: „Te Deum” – Ciebie Boga wysławimy…, po której rozpoczął się śpiew: „Boże coś Polskę…” Po wyjściu z Bazyliki władze samorządowe i wierni pod pomnikiem św. Maksymiliana złożyli kwiaty.

(fotorelacja w galerii) fot. M.Kaczmarek

 Dodano: 2019-08-14 09:16:38W dniu 14 sierpnia Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego OFMConv, prezbitera i męczennika (1894-1941).

Rajmund Kolbe urodził się w Zduńskiej Woli w roku 1894. Wstąpił do zakonu franciszkanów konwentualnych i w roku 1918 otrzymał święcenia kapłańskie. Gorliwy czciciel Matki Bożej założył stowarzyszenie “Milicja Maryi Niepokalanej” (Rycerstwo Niepokalanej) i powołał do życia największy w II Rzeczypospolitej klasztor i wydawnictwo prasy oraz książki religijnej w Niepokalanowie k. Warszawy oraz klasztor i wydawnictwo w Nagasaki w Japonii (Mugenzai no Sono). W roku 1941 został przez Niemców osadzony w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, gdzie dawał wszystkim przykład cierpliwości. Dobrowolnie ofiarował swoje życie za współwięźnia – Franciszka Gajowniczka. Zmarł 14 sierpnia 1941 roku w bunkrze głodowym KL Auschwitz, dobity zastrzykiem trucizny.

Beatyfikowany w 1971 r. przez bł. papieża Pawła VI, kanonizowany w 1982 r. jako męczennik przez św. papieża Jana Pawła II.

Parafia św. Maksymiliana w w dniu 14 sierpnia obchodzi swoją uroczystość odpustową. Uroczysta msza święta odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.00.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 1273
Odwiedzin: 7790

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone