Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2018-11-27 11:08:2823 listopada 2018 roku w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w auli Ośrodka św Maksymiliana z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotycznego i Rycerzy Kolumba odbył się koncert w wykonaniu Norberta Smolińskiego „Smoły”, z akompaniamentem zespołu „Contra Mundum”.  Aula ośrodka zgromadziła tych, którzy poprzez śpiew i wyświetlane filmy pragnęli uczcić naszą wolną Ojczyznę. Artysta ukazał wszystkim uczestnikom koncertu historię naszego narodu w piosenkach patriotycznych, napisanych przez Niego samego lub innych autorów. Aula była wypełniona ludźmi w różnym wieku. Na koniec ogromnymi oklaskami publiczność podziękowała wszystkim artystom za piękny czas wspólnego śpiewania, oraz przypomnienia piosenek, których już nikt nie pamięta.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-11-13 16:50:02

11 listopada 2018 roku przejdzie do historii jako wyjątkowa chwila dla wszystkich uczestników Dnia Niepodległości. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego proboszcza i dziekana rozpoczęła się o godzinie 10.30 w naszej Bazylice. W tej podniosłej uroczystości Mszy świętej uczestniczyli proboszczowie zduńskowolskich parafii, władze miasta, gminy, powiatu i starostwa. Bazylika została wypełniona przez wiernych, którzy pragnęli podziękować Bogu za dar wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. Homilie wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński, który podkreślał wartość wspólnoty i pracy dla całego narodu. Przypominał o sumiennej i uczciwej służbie dla drugiego człowieka. Wołał, aby 100 rocznica odzyskania Niepodległości przypomniała nam wszystkim o historii naszego narodu i chrześcijańskiej tożsamości, ze nie tylko jest mieć, ale być odpowiedzialnym za losy narodu. Po zakończeniu Eucharystii uroczysta procesja ze sztandarami, udała się na Plac Wolności pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego, aby tam, o godzinie 12.00 jak w całym kraju zaśpiewać hymn naszej Ojczyzny. Po czym przy pomniku Marszałka delegacje złożyły kwiaty.


 

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-11-13 16:46:48

W sobotę 10 listopada o godzinie 11.00 w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, wokół Chrystusowego ołtarza spotkali się na wspólnej Eucharystii wszyscy kapłani dekanatu zduńskowolskiego oraz wierni, aby modlić się za zmarłych kapłanów. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ksiądz Andrzej Jaworski. Homilię wygłosił ks. Ryszard Kucharski proboszcz parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Kaznodzieja podkreślał rolę modlitwy za zmarłych, iż każdy z nas zobowiązany jest do daru z siebie dla drugiego człowieka.

 

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-10-29 22:56:36

28 września 2018 roku w Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła w naszej bazylice Eucharystią wieczorną pod przewodnictwem ks. Damiana Sochackiego – wikariusza parafii zakończyły się tegoroczne XXIII Dni św. Maksymiliana. Homilię wygłosił ks. Andrzej Jaworski proboszcz parafii św. Pawła ze Zduńskiej Woli, który podkreślał rolę świątyni w której gromadzą się wierni na sprawowaniu sakramentów i słuchaniu słowa Bożego. Kaznodzieja przypomniał również, że każdy z nas ludzi wierzących jest świątyni Boga, o którą musimy dbać, poprzez sakrament pokuty i pojednania. Zwieńczeniem Dni Maksymilianowych po zakończonej Eucharystii był koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej ze Zduńskiej Woli.   

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-10-02 21:05:02


Od października w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli ruszyła prawdopodobnie pierwsza w naszej diecezji Parafialna Szkółka Gitarowa pod kierunkiem tutejszego wikariusza - ks. Artura Biernata. Pomysł jej powstania zrodził się spontanicznie po pielgrzymce Zduńskowolskiej, po której powstało pytanie: kto kiedyś w przyszłości zastąpi młodzież grającą dziś na gitarach podczas pielgrzymek, w scholce i we wspólnotach modlitewnych? Wydaje się oczywistym, że jeśli chcemy mieć w przyszłości oprawę muzyczną na dobrym poziomie w naszych wspólnotach parafialnych to już dziś trzeba o tym pomyśleć. Jak się okazało pracujących nieodpłatnie pedagogów do Szkółki nie trzeba było szukać długo. Od 11 października pod okiem wspaniałych animatorów muzycznych ze sporym doświadczeniem, którzy nieodpłatnie zgodzili się uczyć, naszą młodzież i dzieci będą zdobywać nowe umiejętności podparte wielkim zapałem. Okazuje się, że granie akordami na gitarze nie jest jakąś bardzo trudną umiejętnością i daje bardzo szybko efekty, które widać już po kilku lekcjach nauki. W praktyce wystarczy poświęcić na naukę kilka minut dziennie, aby po miesiącu zagrać pierwszą piosenkę. Zajęcia odbywają się nieodpłatnie w bardzo miłej atmosferze raz w tygodniu w salce parafialnej. Życzymy dzieciom i młodzieży wiele wytrwałości i radości z nauki, licząc też że kiedyś będą mogli służyć swoim nowym talentem Panu Bogu.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 1462
Odwiedzin: 8138

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone