Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2018-10-02 21:05:02


Od października w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli ruszyła prawdopodobnie pierwsza w naszej diecezji Parafialna Szkółka Gitarowa pod kierunkiem tutejszego wikariusza - ks. Artura Biernata. Pomysł jej powstania zrodził się spontanicznie po pielgrzymce Zduńskowolskiej, po której powstało pytanie: kto kiedyś w przyszłości zastąpi młodzież grającą dziś na gitarach podczas pielgrzymek, w scholce i we wspólnotach modlitewnych? Wydaje się oczywistym, że jeśli chcemy mieć w przyszłości oprawę muzyczną na dobrym poziomie w naszych wspólnotach parafialnych to już dziś trzeba o tym pomyśleć. Jak się okazało pracujących nieodpłatnie pedagogów do Szkółki nie trzeba było szukać długo. Od 11 października pod okiem wspaniałych animatorów muzycznych ze sporym doświadczeniem, którzy nieodpłatnie zgodzili się uczyć, naszą młodzież i dzieci będą zdobywać nowe umiejętności podparte wielkim zapałem. Okazuje się, że granie akordami na gitarze nie jest jakąś bardzo trudną umiejętnością i daje bardzo szybko efekty, które widać już po kilku lekcjach nauki. W praktyce wystarczy poświęcić na naukę kilka minut dziennie, aby po miesiącu zagrać pierwszą piosenkę. Zajęcia odbywają się nieodpłatnie w bardzo miłej atmosferze raz w tygodniu w salce parafialnej. Życzymy dzieciom i młodzieży wiele wytrwałości i radości z nauki, licząc też że kiedyś będą mogli służyć swoim nowym talentem Panu Bogu.Dodano: 2018-10-02 20:57:03W niedzielę 30 września o godzinie 12.00 pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego – proboszcza parafii  rozpoczęła się uroczysta Eucharystia z okazji 140 – lecia powstania w Zduńskiej Woli Ochotniczej Straży Pożarnej. Kaznodzieja w sowim słowie podziękował strażakom za ich odwagę, trud i poświęcanie, a przede wszystkim za pomoc jaką niosą dla drugiego człowieka z narażeniem własnego życia. Również zwrócił uwagę na to, iż współcześnie brakuje ludzi, którzy pragną tak służyć dla drugiego. Po zakończonej Eucharystii wszyscy goście, a przede wszystkim strażacy w uroczystym szyku ulicami miasta przeszli na ul. Dąbrowskiego, aby tam dokonać poświęcenia nowego sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz odsłonić pamiątkową tablice upamiętniającą  tych, którzy oddali życie na służbie, oraz wydarzenia z przed 140 laty.

(fotorelacja w galerii) zdj. M.KaczmarekDodano: 2018-10-02 20:49:57

W 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej parafii w dniu 29 września 2018 r., o godz. 16.00 w Auli św. Maksymiliana odbył się koncert zespołu: „ZAYAZD”. Na scenie wystąpili: Lech Makowiecki – wokal – gitara; Bożena Makowiecka – wokal; Leszek Bolibok – skrzypce.
W auli zgromadzili się widzowie, którzy pragnęli przez śpiew piosenek i pieśni patriotycznych uczcić tę wielką rocznicę. Na koniec głos zabrał ksiądz proboszcz Dariusz Kaliński, który podziękował za tak piękne wykonanie utworów.

(fotorelacja w galerii) zdj. M.KaczmarekDodano: 2018-10-02 20:44:49

 

Zduńska Wola skrzyżowanie ulic Dąbrowskiego, Łaskiej i Alejek Kościuszki, przy pomniku świętego Jana Pawła II po raz kolejny zebrali się wierni naszego miasta, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W godzinę Miłosierdzia o 15.00 pod przewodnictwem księdza prałata Dariusza Kalińskiego – proboszcza Bazyliki mniejszej rozpoczęła się modlitwa. Ta modlitwa co roku przypomina nam wszystkim o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Jezus dał św. Faustynie. Był to czas publicznej modlitwy w środku miasta, by pokazać światu, że nie wszystko zależy od nas ludzi, ale zaufanie bogu, który jest Miłością.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. KaczmarekDodano: 2018-09-24 19:42:16Dożynki powiatowo – dekanalne w tym roku odbyły się w naszym parafialnym kościele. Uroczysta eucharystia, która była sprawowana w intencji rolników rozpoczęła się o godz. 12.00, której przewodniczył dziekan dekanatu ksiądz prałat Dariusz Kaliński, któremu towarzyszyli kapłani. Słowo powitania i pozdrowienia skierował starosta powiatu zduńskowolskiego Pan Wojciech Rychlik.
Bazylika była wypełniona wiernymi z całego powiatu, oraz gości z zagranicy m.in. z Ukrainy. W homilii ksiądz dziekan podkreślał rolę jedności i wzajemnego szacunku, oraz współpracy dla dobra całego społeczeństwa któremu się chce służyć. Dożynki to również czas, aby podziękować Bogu za zebrane plony, oraz podziękować za trud pracy rolnika. Po zakończeniu Mszy świętej uroczysty korowód z wieńcami przy akompaniamencie orkiestry dętej ruszył ulicami miasta, aby dotrzeć do Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej, gdyż tam odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych.

(fotorelacja w galerii) zdj. M. Kaczmarek

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 271
Odwiedzin: 2920

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone