Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2018-09-04 10:45:41

02 wrzwśnia b.r. w niedziele odbył się grill Rycerzy Kolumba Rady Zduńskowolskiej połączony z meczem siatkówki. Imreza miała charakter integracyjny w ramach Rady Rycerzy Kolumba w Zduńskiej Woli. W przyszłości zapraszamy inne wspólnoty na czele z ministrantami z Bazyliki W.N.M.P. do wspólnej zabawy i świętowania.

WR Michał OwczarekDodano: 2018-05-29 11:07:01

W dniach 18-19 Maja 2018 odbyła się w Katowicach VIII Konwencja Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. Msze św. w piątek oraz sobotę odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytów z udziałem Hierarchów Kościoła Katolickiego między innymi : Arcybiskupa Metropolitę częstochowskiego Wacława Depo, Arcybiskupa katowickiego Damiana Zimonia, Arcbispupa Metropolitę lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego, Biskupa Pomocniczego katowickiego Adama Wodarczyka oraz Kapelanów Zakonu Rycerzy Kolumba z Polski, USA, Ukrainy i Litwy.

W trakcie obrad dokonaliśmy wyboru nowej Rady Stanowej oraz programu działania na nowy rok bratni. Od 1 Lipca 2018 posługę funkcjonariuszy Rady Stanowej będą pełnić:

br. Tomasz Wawrzkowicz - Delegat Stanowy

br. Krzysztof Zuba - Sekretarz Stanowy

br. Andrzej Stafaniuk - Skarbnik Stanowy

br. Dariusz Wolniak - Kustosz Stanowy

Z Rady 16015 im. Maksymiliana Kolbego uczestniczyli w obradach Brat Michał Owczarek - Zastępca Wielkiego Rycerza,  Brat Grzegorz Sapiejka - Powiernik II.

Bracie Kacprze... byłeś tam z nami

Zapraszamy na sronę internetową Rycerzy Kolumba w Polsce.

Brat Michał Owczarek ZWRDodano: 2018-05-29 10:38:09

W dniu 13 Maja 2018 roku odszedł do Pana Wielki Rycerz Rady nr 16015 - Brat Kacper Paczesny. 

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Dariusza Kalińskiego odbyła się 17 Maja o godzinie 12.00 w Bazylice W.N.M.P. w Zduńskiej Woli przy ulicy Kościelnej 20. Uroczystość zgromadziła licznie najbliższą rodzinę Brata Kacpra, przyjaciół, znajomych i Rycerzy Kolumba z Uniejowa, Sieradza, Zduńskiej Woli i Łodzi. Obecni byli Delegaci Stanowi m.in. Piotr Mec, który wygłosił mowę pożegnalną w imieniu Zakonu.

Brat Kacper swoim życiem ucieleśniał ideały Rycerzy Kolumba; miłosierdzie, jedność, braterstwo, patriotyzm.

W pierwszym roku funkcjonowania Rady pełnił funkcję Kanclerza, a następnie przez kolejne trzy lata funkcję Wielkiego Rycerza. Zrobił wiele dobrego dla Parafii i społeczności zduńskowolskiej.

Dziełem, z którego był najbardziej dumny i które przyniosło mu najwięcej radości było sprowadzenie relikwii Św. Siostry Faustyny do Sanktuarium Chrztu i Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli.

Dla wielu był Przyjacielem i po ludzku będzie nam go brakowało. Najbardziej możemy uczcić jego pamięć kontynuując jego pracę.

Vivat Jezus Bracie Kacprze!!

Brat Michał Owczarek ZWRDodano: 2018-02-11 10:56:15

Dnia 10 lutego  do  naszej parafii zawitały w ramach ogólnopolskiej perygrynacji relikwie św. brata Alberta, gdzie  spotkały sie z relikwiami św. siostry Faustyny i św. Maksymiliana M. Kolbego których relikwie są w bazylice na stałe. Relikwie  św. brata Alberta odwiedzają te parafie przy ktorych  działają Rady rycerzy Kolumba. Relikwie przywiezione z parafii w Uniejowie zostały uroczyście przyjęte na mszy św.  o godz. 18-tej. W uroczystej procesjij w towarzystwie dwóch obrazów - -portretu Brata Alberta  (autorstwa L.Wyczółkowskiego) i Ecce Homo - autorstwa Adama Chmielowskiego niesionych prez rycerzy zostały ustawione w prezbiterium bazyliki. Po wprowadzeniu dokonanym przez ks. Prałata D. Kalińskiego - proboszcza  parafii, powitania reliwii dokonał br. Kacper Paczesny - Wielki Rycerz Rady 16015. Wspomniana została droga życiowa  Adama Chmielowskiego powstańca, artysty, a wkońcu zakonnika calkowicie poświęcającemu się ubogim, a cieszącego się wielką estymą  u  Karola Wojtyły, późniejszego papieża św. Jana Pawła II.  zabrzmiały mocno słowa e sztuki  "Brat mojego Boga" :

Jesteś jednakże straszliwie niepodobny do tego, którym jesteś
Natrudziłeś się w każdym z nich.
Zmęczyłeś się śmiertelnie.
Wyniszczyli Cię -
To się nazywa miłosierdzie.
Przy tym pozostałeś piękny.
Najpiękniejszy z synów ludzkich.
Takie piękno nie powtórzyło się już nigdy później -
O, jakież trudne piękno, jak trudne.
Takie piękno nazywa się Miłosierdzie.

Kilka zdjęć z tego wydarzenia w galerii i na  stronie rycerzy na facebookuDodano: 2018-01-06 20:54:00

W dniu 5 stycznia br. grupa Rycerzy Kolumba z  naszej Rady wraz z x. Proboszczem Dariuszem Kalińskim wyjechała do Krakowa Łagiewnik po relikwie św. Siostry Faustyny. Po przybyciu na miejsce i załatwieniu spraw proceduralnych wzięliśmy udział w Mszy św. której przewodniczył x. Kaliński. W jej trakcie przekazane nam zostały relikwie I stopnia ex ossibus w przepięknym relikwiarzu. Przekazane zostały na ręce Rycerzy Kolumba którzy zostali  Strażnikami Relikwi.  Po  ceremonii został odczytany akt zawierzenia parafii, miasta i dekanatu opiece św.Siostrze Faustynie, wraz z obietnicą dalszego głoszenia prawdy o Bożej Miłości przez rozwijanie nabożeństwa Bożego Miłosierdzia i szerzenie kultu św. Siostry Faustyny.  Pełni radości  zwiadziliśmy Sanktuarium oraz udaliśmy się  ze słowami  modlitwy do centrum św. Jana Pawła II. 

 

 

W specjalnie uroczysty sposób relikwie św. Siostry Faustyny zostaną intronizowane w bazylice dnia 7 stycznia podczas Mszy św. o godz. 12.oo

Zdjęcia z tego wydarzenia  znajdziemy w galerii oraz na stronie   rady na facebooku


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 908
Odwiedzin: 4580

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone