Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2018-05-29 11:07:01

W dniach 18-19 Maja 2018 odbyła się w Katowicach VIII Konwencja Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. Msze św. w piątek oraz sobotę odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytów z udziałem Hierarchów Kościoła Katolickiego między innymi : Arcybiskupa Metropolitę częstochowskiego Wacława Depo, Arcybiskupa katowickiego Damiana Zimonia, Arcbispupa Metropolitę lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego, Biskupa Pomocniczego katowickiego Adama Wodarczyka oraz Kapelanów Zakonu Rycerzy Kolumba z Polski, USA, Ukrainy i Litwy.

W trakcie obrad dokonaliśmy wyboru nowej Rady Stanowej oraz programu działania na nowy rok bratni. Od 1 Lipca 2018 posługę funkcjonariuszy Rady Stanowej będą pełnić:

br. Tomasz Wawrzkowicz - Delegat Stanowy

br. Krzysztof Zuba - Sekretarz Stanowy

br. Andrzej Stafaniuk - Skarbnik Stanowy

br. Dariusz Wolniak - Kustosz Stanowy

Z Rady 16015 im. Maksymiliana Kolbego uczestniczyli w obradach Brat Michał Owczarek - Zastępca Wielkiego Rycerza,  Brat Grzegorz Sapiejka - Powiernik II.

Bracie Kacprze... byłeś tam z nami

Zapraszamy na sronę internetową Rycerzy Kolumba w Polsce.

Brat Michał Owczarek ZWRDodano: 2018-05-29 10:38:09

W dniu 13 Maja 2018 roku odszedł do Pana Wielki Rycerz Rady nr 16015 - Brat Kacper Paczesny. 

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Dariusza Kalińskiego odbyła się 17 Maja o godzinie 12.00 w Bazylice W.N.M.P. w Zduńskiej Woli przy ulicy Kościelnej 20. Uroczystość zgromadziła licznie najbliższą rodzinę Brata Kacpra, przyjaciół, znajomych i Rycerzy Kolumba z Uniejowa, Sieradza, Zduńskiej Woli i Łodzi. Obecni byli Delegaci Stanowi m.in. Piotr Mec, który wygłosił mowę pożegnalną w imieniu Zakonu.

Brat Kacper swoim życiem ucieleśniał ideały Rycerzy Kolumba; miłosierdzie, jedność, braterstwo, patriotyzm.

W pierwszym roku funkcjonowania Rady pełnił funkcję Kanclerza, a następnie przez kolejne trzy lata funkcję Wielkiego Rycerza. Zrobił wiele dobrego dla Parafii i społeczności zduńskowolskiej.

Dziełem, z którego był najbardziej dumny i które przyniosło mu najwięcej radości było sprowadzenie relikwii Św. Siostry Faustyny do Sanktuarium Chrztu i Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli.

Dla wielu był Przyjacielem i po ludzku będzie nam go brakowało. Najbardziej możemy uczcić jego pamięć kontynuując jego pracę.

Vivat Jezus Bracie Kacprze!!

Brat Michał Owczarek ZWRDodano: 2018-02-11 10:56:15

Dnia 10 lutego  do  naszej parafii zawitały w ramach ogólnopolskiej perygrynacji relikwie św. brata Alberta, gdzie  spotkały sie z relikwiami św. siostry Faustyny i św. Maksymiliana M. Kolbego których relikwie są w bazylice na stałe. Relikwie  św. brata Alberta odwiedzają te parafie przy ktorych  działają Rady rycerzy Kolumba. Relikwie przywiezione z parafii w Uniejowie zostały uroczyście przyjęte na mszy św.  o godz. 18-tej. W uroczystej procesjij w towarzystwie dwóch obrazów - -portretu Brata Alberta  (autorstwa L.Wyczółkowskiego) i Ecce Homo - autorstwa Adama Chmielowskiego niesionych prez rycerzy zostały ustawione w prezbiterium bazyliki. Po wprowadzeniu dokonanym przez ks. Prałata D. Kalińskiego - proboszcza  parafii, powitania reliwii dokonał br. Kacper Paczesny - Wielki Rycerz Rady 16015. Wspomniana została droga życiowa  Adama Chmielowskiego powstańca, artysty, a wkońcu zakonnika calkowicie poświęcającemu się ubogim, a cieszącego się wielką estymą  u  Karola Wojtyły, późniejszego papieża św. Jana Pawła II.  zabrzmiały mocno słowa e sztuki  "Brat mojego Boga" :

Jesteś jednakże straszliwie niepodobny do tego, którym jesteś
Natrudziłeś się w każdym z nich.
Zmęczyłeś się śmiertelnie.
Wyniszczyli Cię -
To się nazywa miłosierdzie.
Przy tym pozostałeś piękny.
Najpiękniejszy z synów ludzkich.
Takie piękno nie powtórzyło się już nigdy później -
O, jakież trudne piękno, jak trudne.
Takie piękno nazywa się Miłosierdzie.

Kilka zdjęć z tego wydarzenia w galerii i na  stronie rycerzy na facebookuDodano: 2018-01-06 20:54:00

W dniu 5 stycznia br. grupa Rycerzy Kolumba z  naszej Rady wraz z x. Proboszczem Dariuszem Kalińskim wyjechała do Krakowa Łagiewnik po relikwie św. Siostry Faustyny. Po przybyciu na miejsce i załatwieniu spraw proceduralnych wzięliśmy udział w Mszy św. której przewodniczył x. Kaliński. W jej trakcie przekazane nam zostały relikwie I stopnia ex ossibus w przepięknym relikwiarzu. Przekazane zostały na ręce Rycerzy Kolumba którzy zostali  Strażnikami Relikwi.  Po  ceremonii został odczytany akt zawierzenia parafii, miasta i dekanatu opiece św.Siostrze Faustynie, wraz z obietnicą dalszego głoszenia prawdy o Bożej Miłości przez rozwijanie nabożeństwa Bożego Miłosierdzia i szerzenie kultu św. Siostry Faustyny.  Pełni radości  zwiadziliśmy Sanktuarium oraz udaliśmy się  ze słowami  modlitwy do centrum św. Jana Pawła II. 

 

 

W specjalnie uroczysty sposób relikwie św. Siostry Faustyny zostaną intronizowane w bazylice dnia 7 stycznia podczas Mszy św. o godz. 12.oo

Zdjęcia z tego wydarzenia  znajdziemy w galerii oraz na stronie   rady na facebookuDodano: 2017-11-20 21:04:13

Kolejny raz już, przedstawiciele nasze rady Lokalnej wzięli udział wraz z małżonkami w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rycerzy Kolumba na Jasnej Gorze. Program pobytu to Msza św.  Koncelebrowana pod przewodnictwem  arcybiskupa Wacława Depo - Kapelana Stanowego Rycerzy, w trakcie  odczytano akt zawierzenia zakonu Mace Bożej. Po śniadaniu odbyła się konferencja ogólna,  w której wzięły udział siostry Albertynki, oraz starszy zakonu albertynów, Wystąpienia były przeplatane  sesjami wręczania nagród Rady Najwyższej dla różnych Rad. Mamy  kolejny raz  zaszczyt otrzymania takiej nagrody. Myślimy że jest to wspaniały przyczynek do  rozszerzenia  naszego działania w kolejnym roku bratnim.  Po niewielkiej przerwie odprawiona została na wałach rycerska Droga Krzyżowa. Widok kilkuset pielgrzymów  był iście imponujący i podnoszący na duchu. na zakończenie odbyła się ceremonia przyjęć. Z naszej rady  I stopień w drodze do pełni rycerstwa przyjął x. Artur Biernat. zacnemu księdzu życzymy  spełnienia na tej obranej drodze.

Zdjęcia na stronie naszej rady na  facebooku i w galerii

Br. Waldek KofC IV


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 356
Odwiedzin: 1319

Copyright © 2012 - 2019, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone