Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2017-05-25 12:06:54

!!go maja br Rycerze Kolumba rady 16015  im. św. Maksymiliana marii Kolbego wzięli udział w  obchodach  uroczystości rocznicy powstania  parafii. Poza uczestnictwem w liturgii jako asysta biskupa włocławskiego złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą  na frontonie bazyliki, która to tablica poświęcona jest fundatorowi parafii.  26 maja o  godz. 16.30 Rycerze odsłonią ufundowany przez siebie pomnik PAMIĘCI DZIECI UTRACONYCH na cmentarzu przy ul. Łaskiej. Serdecznie zapraszamy

br. Waldek - dyr. d/s programowychDodano: 2017-05-06 10:36:55

Dnia 03 Maja 2017 roku, jak co roku obchodziliśmy kolejną bo już 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św w kosciele św. Antoniego uczestnicy przemaszerowali pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Rycerze Kolumba łącząc swój obowiązek stanowy z obchodami Najświętszej Maryi Panny Królowej Narodu Polskego - głównej Patronki Polski - również złożyli kwiaty pod pomnikiem.

(zdjęcia M. Olejniczak ze strony www.zdunskawola.nasze miasto.pl)

Br Kacper WRDodano: 2017-04-15 12:32:33

W miniony piątek  ulicami przez  Zduńską Wolę od parafiii WNMP do par.  pw. św. Antoniego przeszla Droga Krzyżowa prowadzona przez ks.  Dariusza Kalińskiego. Asystę Krzyża pełnili cały czas Rycerze Kolumba  naszej rady.  Cieszy mimo  niesprzyjającej pogody liczny udział mieszkańców miasta.

 relacja fotograficzna znajduje się na stronie www.facebook.com/Rada-16015-w-Zduńskiej-Woli-im-św-Maksymiliana-Marii-Kolbego-624176964386688/

a także w galerii.

Br. Waldekr Dyr. d/s ProgramowychDodano: 2017-04-03 20:09:52

Kolejny raz bracia rycerze  zakończyli zbiórkę  artkułów potrzebnych do pięlęgnacji małuszków, zawożąc  do Domu Samotnej Matki  partię  zebranych rzeczy w większości pieluch, ale i środków czystości, czy odżywek. Dary zostały przyjęte z  ogromną radością, a my mamy satysfakcję, że nasze działania  są pomocne zgodnie z ideą naszego założyciela ks. Mc Givney'a.

Na ręce Wielkiego Rycerza Siostra Przełożona złożyła serdeczne podziękowanie wszystkim naszym rycerzom. Każdy może się właczyć w dzieło rycerskie  w ostatnim tygodniu maja by wspomóc  DSM na czas wakacyjny.

 Br. Waldek - Dyr. d/s programowych

 Dodano: 2017-03-22 18:59:20

W naszej działalności kierujemy się czterema podstawowymi wartościami. Są to:

Miłosierdzie – wiara uczy nas, że mamy „miłować bliźniego, jak siebie samego”. Członkowie Rycerzy Kolumba okazują miłość bliźniego poprzez zbieranie żywności dla lokalnych jadłodajni dla ubogich, poprzez pomoc przy Olimpiadach Specjalnych i pomoc materialną i duchową dla samotnych matek. Misja naszego Zakonu i nasza wiara wymaga od nas czynnego zaangażowania. Nie ma lepszego sposobu na wyrażenie miłości i współczucia jak poprzez czyn, przez pomoc potrzebującym. Jest to powołanie, które podejmujemy każdego dnia.

Jedność – nikt sam nie jest w stanie szerzyć dobra w takim stopniu, w jakim możemy to czynić działając wspólnie. Członkowie Rycerzy Kolumba dobrze wiedzą, że wspólnie możemy osiągnąć o wiele więcej. Tak więc trzymamy się razem… wspieramy siebie nawzajem. To nie znaczy, że zawsze zgadzamy się ze sobą, że nie ma różnic w opiniach. Ale znaczy to, iż Ty– jako Rycerz Kolumba – w swojej pracy dla dobra parafii i wspólnoty możesz zawsze liczyć na wsparcie i pomoc braci Rycerzy.

Braterstwo – Czcigodny Michael J. McGivney założył Rycerzy Kolumba głównie po to, by zapewnić pomoc wdowom i sierotom w wypadku śmierci, często przedwczesnej, żywiciela rodziny. Najwyższej jakości program ubezpieczeniowy Zakonu czyni to po dziś dzień, jak również czynią to indywidualni Rycerze, którzy w ubiegłym roku poświęcili ponad 10 milionów godzin, by pomóc chorym lub niepełnosprawnym członkom i ich rodzinom. W naszej organizacji Rycerzy Kolumba troszczymy się o siebie nawzajem.

Patriotyzm – Członkowie Rycerzy Kolumba, czy są to Amerykanie, Kanadyjczycy, Meksykanie, Kubańczycy, Filipińczycy, Polacy czy Obywatele Republiki Dominikańskiej są patriotami. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy oddani Bogu i Ojczyźnie i wierzymy, że mamy bronić tych wartości. Czy to w życiu publicznym, czy prywatnym, Rycerze przypominają światu, że katolicy wspierają swój naród i mogą stanowić przykład wspaniałej postawy obywatelskiej.

Dlatego też wypełniając  powyższe postanowienia 11 marca br. w Łomiankach -  ponad 50  kapelanów i  braci z całej Polski, w tym 7 braci z naszej rady dostąpiło  zaszczytu przyjęcia  najwyższego stopnia w zakonie - stopnia patriotycznego. Przed uroczystą ceemonią  uczestniczyli w Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem kard. Nycza który wygłosił również homilię. Nawiązał w niej do głównych treści najbliższego czasu czyli miłosierdzia i rodziny.  

Stopien patriotyczny  otzrymali: ks. Dariusz Kaliński, ks. Maciej Pawlak, bracia rycerze W. Choiński,W. Kulda,  M. Owczarek, K. Paczesny, W.Wasiak.

Zacnym braciom  serdecznie gratulujemy

br. Kacper WR


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 3

Unikalnych wizyt: 682
Odwiedzin: 2209

Copyright © 2012 - 2017, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone