Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Domowy Kościół
Aktualizacja: 2018-03-06 18:45:45

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie                                     

W dniu 03 marca 2018 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Domowego Kościoła - Rejonowy Dzień Wspólnoty w temacie „Oddanie się Niepokalanej”.

W Dniu Wspólnoty uczestniczyły małżeństwa wraz z dziećmi, oraz młodzież z naszego Rejonu Sieradzkiego tj. Sieradza, Zduńskiej Woli,  parafii Kamionacz, Warty wraz z opiekunem kręgu Ks. Jackiem Borowskim. Dzień rozpoczęliśmy modlitwą - śpiewem do Ducha Świętego, po której nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Ksiądz proboszcz Ryszard Kucharski z parafii św. Maksymiliana ze Zduńskiej Woli, która była gospodarzem spotkania, serdecznie powitał naszą wspólnotę i usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od księdza i miło nam, że błogosławi naszej wspólnocie.

Na spotkaniu gościliśmy członka Diakonii Ewangelizacyjnej Ruchu Światło Życie Macieja Komorowskiego. Maciej zaprosił naszą wspólnotę do uczestnictwa w zaplanowanych na miesiąc maj rekolekcjach oraz wysłuchaliśmy Jego  pięknego świadectwa , które poruszyło wszystkich uczestników.

Następnie Ksiądz Marcin Topolski - Moderator Rejonowy w wygłoszonej konferencji wprowadził nas w temat naszego spotkania „Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem nowego człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu, dlatego oddaję się Jej, rozważam z Nią w różańcu tajemnice zbawienia i naśladuję Ją’’. Zainspirowani myślami z konferencji udaliśmy się na rozmowy w grupach, gdzie pod okiem animatorów i kapłanów ubogacaliśmy się wzajemnie doświadczeniami osobistego oddania się z Niepokalaną Jezusowi w swoim życiu osobistym.

W samo południe spotkaliśmy się na Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Marcina a po uczcie duchowej poszliśmy na Agapę posilić nasze ciała. Był to czas na spokojne rozmowy, spotkania i nawiązanie bliższych znajomości. Dzień wspólnoty zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy lokalnej parafii (św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli) za gościnność i otwartość serca.

Bożena i Zdzisław – Para Rejonowa Rejonu Sieradzkiego

                                 

                    

 


 

 

JEŻELI CHCECIE ...

  • umacniać swoją wiarę

  • pielęgnować miłość małżeńską

  • nauczyć się rozwiązywania konfliktów

  • nawiązać głębszy kontakt z dziećmi

  • doświadczyć życia we wspólnocie

... ZAPRASZAMY !

 

Krótka HISTORIA

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END). Założycielem DK jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987).
W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyła się pierwsza Oaza rodzin, która zapoczątkowała rozwój Ruchu.

CZŁONKOWIE DK

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać. "Równi usługują równym" (Humane vitae, 26).

DUCHOWOŚĆ

DK zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
DK dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez wdrażanie do:

  • życia słowem Bożym, aby stawało się ono słowem życia,

  • życia modlitwą, jako osobistego spotkania z Chrystusem, swoim Zbawicielem,

  • życia sakramentalnego, zwłaszcza eucharystycznego,

  • dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie, rodzinie i wobec innych ludzi,

  • postawy służby we wspólnocie Kościoła według otrzymanych darów.

Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą elementy formacyjne.

Dzięki wprowadzaniu w życie elementów formacyjnych następuje indywidualne zbliżenie się małżonków do Boga i wzrastanie na drodze duchowości małżeńskiej.

KRĄG

Krąg tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa - dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza moderatora - doradcy i opiekuna duchowego. 

Spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu.

 

 

DOŁĄCZCIE I WY DO NASZEJ WSPÓLNOTY

(kontakt: 730 012 551)

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 221
Odwiedzin: 947

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone