Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2018-03-17 08:31:40

 

V Niedziela Wielkiego Postu – „B”

 

Ogłoszenia parafialne

 

18 marca 2018 roku

 

1.         Dziś, jak co roku, przed świątynią przeprowadzana jest zbiórka ofiar, na rzecz ubogich w naszym środowisku. Opiekę nad zbiórką sprawuje Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym.

 

2.         Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dziś na spotkanie modlitewno-formacyjne, o godz. 15.30. W przyszłą niedzielę 25 marca o godz. 16.00, na spotkanie zaprasza Koło Żywego Różańca.

 

3.         Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Wojciech Borowski, dyrektor Caritas w Elblągu. Dorosłych, zapraszamy na mszę świętą z nauką rekolekcyjną do środy włącznie o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź dla dorosłych będzie sprawowana w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed mszą świętą. Plan rekolekcji znajdziemy w gablotach, w internecie oraz w Głosie. Ofiary zbierane w środę, w ostatnim dniu rekolekcji, przeznaczamy na dzieła duszpasterskie prowadzone przez księdza rekolekcjonistę.

 

4.         Na mszę świętą rekolekcyjną z Sakramentem Namaszczenia zapraszamy chorych, we wtorek o godz. 18.00. Chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni i nie korzystają z I piątków miesiąca, odwiedzimy w domach, w sobotę 24 marca od godz. 9.00. Odwiedziny chorych można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

 

5.         Dzieci i młodzież ze szkół na terenie miasta, przeżywają rekolekcje do środy włącznie. Dzieci od IV do VI klasy szkoły podstawowej zapraszamy na godz. 12.00; młodzież klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjalną i szkół ponadgimnazjalnych na godz. 10.30; dzieci najmłodsze do III klasy szkoły podstawowej, z rodzicami, na godz. 16.30. Szkoła w Czechach będzie przeżywać rekolekcje w czwartek i piątek, w kaplicy w Czechach. Dzieci do klasy VI zapraszamy o godz. 10.00, a młodzież klasy VII i gimnazjalną o godz. 11.00.

 

6.         W środę, w ostatnim dniu rekolekcji, będzie możliwość zyskania łaski odpustu zupełnego i okazji do przeznaczenia go, jako świątecznego daru, zmarłym. Jeśli nasi bliscy zmarli nie potrzebują już takiego wsparcia, wtedy w miłosierdziu Boga, jest ono przekazywane innej osobie, przeżywającej stan czyśćca.

 

7.         Droga Krzyżowa po ulicach miasta, będzie odprawiona w piątek 23 marca, po mszy świętej o godz. 18.00. Nabożeństwo rozpoczniemy w kościele św. Antoniego. Uczestnicząc w tej Drodze Krzyżowej dajemy świadectwo naszej wiary i przypominamy innym o potrzebie nawrócenia i duchowego przygotowania do świąt wielkanocnych. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w tym nabożeństwie, będzie odprawiona Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 17.15.

 

8.         Za tydzień przeżywamy Niedzielę Palmową. Obrzęd poświęcenia palm będzie dokonany na rozpoczęcie każdej mszy świętej. Na uroczystą procesję z palmami z udziałem dzieci, zapraszamy o godzinie 12.00.

 

9.         Z ofiar składanych do puszki „jałmużna wielkopostna”, pod chórem, nasza parafia ufundowała półroczne wsparcie dla rodziny chrześcijańskiej w Syrii, w ramach programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Także wszyscy księża posługujący w naszej parafii, ufundowali, każdy innej rodzinie chrześcijańskiej w Syrii, półroczne utrzymanie. Podobnie półroczne utrzymanie dla jednej rodziny ufundowali, ze swoich składek, Rycerze Kolumba. Zachęcamy inne grupy parafialne i poszczególne rodziny, aby także włączyć się tę inicjatywę.

 

10.     Święta wielkanocne przeżywamy już od Wielkiego Czwartku. Msza święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek oraz Liturgia Wielkiego Piątku, będą sprawowane o godz. 18.00. Liturgię Wigilii Paschalnej w sobotę, rozpoczniemy o godz. 21.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszamy na Jutrznię o godz. 8.00.

 

11.     Polecamy lekturę czasopisma „Idziemy”: o św. Józefie i mężczyznach, o pracy ks. Zbigniewa Raja, naszego parafianina, o nowych szafarzach Komunii św. Polecamy też nowy numer Głosu Maksymilianowego.

 

12.     W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli: śp. Anna Kaczmarek, Bożena Olejnik, Wiesława Cichowicz, Piotr Tracewski, Alina Rychlik. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

13.     Na dni skupienia rekolekcyjnego życzymy, aby przez trud pokuty i nawrócenia, Chrystus znalazł w nas otwarte serca i mógł nas obdarzyć darem życia wiecznego. Szczęść Boże.

 

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 2190
Odwiedzin: 16314

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone