Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2020-04-04 17:37:10

Niedziela Palmowa - „A”

Ogłoszenia parafialne

5 kwietnia 2020 roku

 1. Niedziela Palmowa, którą przeżywamy, rozpoczyna Wielki Tydzień i wprowadza nas w tajemnice paschalne, przez świętowanie uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz słuchanie opisu Męki Pańskiej.
 2. Ze względu na ograniczenie liczby osób, które mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych, w tej nadzwyczajnej sytuacji, w czasie zarazy, można wzbudzać akt żalu doskonałego, który pozwala nam, z usprawiedliwionym sercem przystąpić do Komunii świętej bez spowiedzi, zaś samą spowiedź świętą koniecznie należy odprawić dopiero po zniesieniu ograniczeń. Szczegółowe informacje odnośnie do tego, jak zastosować akt żalu znajdziemy w komunikacie Kurii Diecezjalnej na parafialnej witrynie internetowej.
 3. Informacja Komisji do spraw Kultu Bożego dla osób praktykujących dziewięć pierwszych piątków miesiąca i pięć pierwszych sobót, które nie mogły przyjąć ostatnio Komunii świętej: „Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców pod warunkiem dokończenia jej zaraz, gdy będzie to możliwe, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc”.
 4. Sakrament Pokuty w Bazylice będzie sprawowany w tym tygodniu do środy włącznie podczas mszy świętej o godz. 7.00 i o godz. 18.00.Na konferencję chrzcielną, zapraszamy rodziców i chrzestnych w środę, według godzin umówionych wcześniej.
 5. Przeżywanie świąt wielkanocnych rozpoczynamy w Wielki Czwartek, obchodząc ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 rozpoczniemy mszę świętą Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek będzie trwała do godz. 21.00.
 6. W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę śmierci Chrystusa. O godz. 15.00 pamiętajmy o przeżywaniu „Godziny Miłosierdzia”. Przed wieczorną liturgią, rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Najważniejszym wydarzeniem Wielkiego Piątku jest adoracja krzyża podczas liturgii o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek będzie trwała do godz. 21.00.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zarówno jakościowy jak ilościowy.
 7. Wielka Sobota to dzień czuwania przy Grobie Jezusa i rozważania tajemnicy Jego zstąpienia do piekieł. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Grobu Pańskiego rozpocznie się od godz. 9.00. Od godz. 9.00 do 18.00, w otwartej cały dzień świątyni, w każdej chwili będą czuwać kapłani. z posługą sakramentalną i błogosławieństwa. Można będzie podejść do kapłana i poprosić o błogosławieństwo, dlatego prosimy, aby zaplanować krótki czas na wizytę w świątyni i umożliwić innym możliwość choć krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00.
 8. W Wielkanoc pierwsza msza święta będzie sprawowana o godz. 7.00 i dalej jak w niedzielę. W kaplicy w Czechach zapraszamy na mszę świętą o godz. 9.00. W Poniedziałek Wielkanocny msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego. Aby umożliwić uczestnictwo we mszy świętej większej liczbie wiernych, w święta msza święta będzie sprawowana równolegle także w auli św. Maksymiliana.
 9. Tygodnik „Idziemy dostępny jest jedynie w wersji elektronicznej, na witrynie www.eprasa.pl, lub www.egazety.pl.
 10. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli: śp. Jarosław Matusiak, Andrzej Wojdaszkiewicz, Wojciech Rygulski, Marianna Woźniakowska. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
 11. Na rozpoczęty Wielki Tydzień życzymy wszystkim zjednoczenia z męką Zbawiciela i głębokiego przeżywania tajemnic paschalnych. Szczęść Boże.
Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 4

Unikalnych wizyt: 791
Odwiedzin: 3788

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone