Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2018-11-10 08:18:39

XXXII Niedziela zwykła – „B”

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

Ogłoszenia parafialne

11 listopada 2018 roku

1.         Przeżywamy dziś setną rocznicę Odzyskania Niepodległości i polecajmy Bogu, przez przyczynę Bogarodzicy Królowej Polski, nasz Naród i Ojczyznę. Zachęcamy do udekorowania naszych domów i balkonów barwami narodowymi. Nasza Bazylika, z okazji rocznicy setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jako świątynia zasłużona w naszym regionie w dziele umacniania suwerenności i niepodległości naszego państwa i narodu, otrzymała od pana premiera Mateusza Morawieckiego, flagę w barwach narodowych, którą prezentujemy przy starej ambonie wraz z listem prezentowanym na stoliku w prezbiterium.

2.         Stowarzyszenie Patriotyczne i Civitas Christiana w Zduńskiej Woli, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zapraszają dziś o godz. 19.00 na koncert Wiesława "Gumy" Rychlika, w Ośrodku św. Maksymiliana Kolbego. Zaproszone są całe rodziny, szczególnie młode rodziny z dziećmi, z radością będzie widziana młodzież. Na uczestników koncertu czekają słodkie przysmaki Marszałka Józefa Piłsudskiego.

3.         Dziś przed świątyniami zbierane są ofiary do puszek, na pomoc chrześcijanom będącym w potrzebie. W tym roku wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę w Pakistanie. Bardzo poruszająca jest historia uniewinnionej przez sąd pakistańskiej chrześcijanki, pani Asji Bibi, uwolnionej po ośmiu latach z celi śmierci za to, że napiła się wody z muzułmańskiej studni. Dziękujemy członkom Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Ofiary zbierane dziś w świątyni, z racji drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczamy na prace remontowo-konserwatorskie w parafii i Bazylice.

4.         Duszpasterstwom Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek 13 listopada o godz. 18.00, na kolejną konferencję i spotkanie dyskusyjne.

5.         W środę 14 listopada, zapraszamy chętnych do zgłębiania Pisma Świętego, do udziału w Kole Biblijnym, po mszy świętej wieczornej. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie w niedzielę 18 listopada, o godz. 16.00 zaś w sobotę 1 grudnia, zaprasza na pielgrzymkę do grobu bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach. Zapisy u brata Stanisława Mewalda. Numer telefonu w gablocie po stronie kaplicy adoracji.

6.         W przyszłą niedzielę 18 listopada, na katechezę parafialną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, po mszy świętej o godz. 10.30 oraz dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej z rodzicami, po mszy świętej o godz. 12.00.

7.         W przyszłą niedzielę, podczas mszy świętej godz. 12.00, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki od niedzieli 18 listopada będą dostępne w kiosku przy Bazylice a także w kancelarii parafialnej i w kaplicy w Czechach. Ofiary składane przy opłatku, będą przeznaczone na utrzymanie Ośrodka św. Maksymiliana.

8.         Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Janiszewicach w przyszłą niedzielę obchodzić będzie swoją uroczystość odpustową. Uroczysta suma będzie sprawowana o godz. 11.00.

9.         W Kiosku przy Bazylice można nabywać już świece Caritas na stół wigilijny, dzięki którym pomagamy ubogim dzieciom oraz kalendarze na 2019 rok.

10.     Polecamy lekturę czasopisma „Idziemy”, szczególnie teksty o: okolicznościach odzyskania niepodległości; o źródłach siły Polski; o zagadnieniach, którymi zajmował się ostatni synod o młodzieży.

11.     W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyła: śp. Aleksandra Rubajczyk. Rodzinie i przyjaciołom zmarłej wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny …

12.     W radosną uroczystość odzyskania niepodległości, życzymy wszystkim umiejętności dzielenia się z potrzebującymi i poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę. Szczęść Boże.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 448
Odwiedzin: 1023

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone