Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności
← Powrót

Życzenia

Dodano: 2014-12-25 19:37:35

            „Gdy się Chrystus rodzi […] ciemna noc w światłościach brodzi”, tak śpiewamy w jednej z pięknych polskich kolęd. Mówi ona o zmianie, jaka dokonuje się w świecie wszędzie tam, gdzie obecny jest Bóg Wcielony – Jezus Chrystus. Noc jaśniejąca światłem jest czymś niespotykanym, niezwykłym, ale Bóg nigdy nie przychodzi w ciemnościach. Nawet jeśli Jego przyjście do nas, przed wiekami w Betlejem, było zakryte przez człowieczeństwo i blask Jego chwały skrywało ludzkie ciało, które przyjął, to i tak jasność towarzyszyła Jego narodzeniu, bo całe niebo z Aniołami przybyło adorować Boga, w Dziecinie, do groty betlejemskiej.

            Aniołowie śpieszyli z nowiną i ze światłością do wszystkich ludzi dobrej woli, aby oznajmić wielką radość, że narodził się Zbawiciel świata. To Oni, nasi niebiańscy Przyjaciele przyprowadzili pasterzy do żłóbka i czuwali nad bezpieczną drogą Trzech Króli, śpieszących oddać hołd Królowi całego stworzenia.

            Drodzy Siostry i Bracia - Przyjaciele Boga, Bóg również i dziś, w święta Bożego Narodzenia 2014 roku, pragnie dotrzeć do każdego z nas ze swoim światłem. Dziś już niezwykłe niebiańskie światło nie rozświeca mroków nocy w sposób nadzwyczajny, bo dziś Bóg przynosi nam inne, bardziej wartościowe światło, a jest nim światło łaski i zbawienia, które Bóg nam ofiaruje. Dziś nasz Zbawiciel chce świecić w naszych duszach, aby uczynić nas szczęśliwymi ludźmi już tu na ziemi. Kto żyje w świetle Boga, już teraz i tutaj, mimo przeróżnych trudności i kłopotów, które dotykają nas na co dzień, potrafi być szczęśliwy i przeżywa poczucie spełnienia, które uzdalnia, aby dzielić się z innymi ludźmi dobrem i miłością Bożą.

            Drodzy Siostry i Bracia – Przyjaciele Boga, niech przeżycie tych kolejnych świąt w naszym życiu sprawi, aby w naszych sercach pojawiło się poczucie sensu życia, który daje pewność, że warto żyć, a szczególnie, że warto żyć dla Boga i każdego człowieka, szczególnie dla najbliższych. Niech dzięki Bożemu Narodzeniu, które w tajemnicy tych świąt przeżywamy, przede wszystkim w świętej liturgii eucharystycznej, nie zabraknie w naszych sercach pragnienia dzielenia się wartościami, radością z poczucia sensu życia, a szczególnie Bożą miłością, którą wyraża dzielenie się wigilijnym opłatkiem.

                                                                                              Ks. Dariusz Kaliński - proboszcz

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 3

Unikalnych wizyt: 125
Odwiedzin: 375

Copyright © 2012 - 2020, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone