Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności
← Powrót

Podwyższenie Krzyża Świętego

Dodano: 2014-09-25 18:56:15

14 września Kościół katolicki przeżywa święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii stało się już tradycją, że tego dnia sprawowana jest Msza św. w kaplicy na cmentarzu, przy ul. Łaskiej. Za przebieg tej mszy (przewodniczący celebry, kaznodzieja) odpowiedzialni są wikariusze dekanatu zduńskowolskiego, którzy w dekanacie posługują najkrócej. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył ks. Michał Szczypek FDP wik. parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, a kazanie wygłosił ks. Maciej Pawlak wik. parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Aby młodzi księża nie czuli się osamotnieni msze koncelebrował  ks. Janusz Kęsicki wik. parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, jako najdłużej posługujący wikariusz w dekanacie. I tak przy ołtarzu mieliśmy połączenie najmłodszego z najstarszym pokoleniem księży wikariuszy w naszym dekanacie.

Kaznodzieja wskazał na wielkie znaczenie krzyża, jako znaku chrześcijaństwa i uświadomienia, że nie możemy go traktować jedynie, jako dekoracji mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów codziennego stroju. Z chwilą śmierci Chrystusa na krzyżu stał się on znakiem zwycięstwa nad szatanem i grzechem, znakiem zbawienia, chwały, chluby, mocy i nadziei. To, dlatego krzyżowi przysługuje szczególny kult.

Tegorocznym uroczystościom na cmentarzu sprzyjała bardzo ładna pogoda, co z pewnością przyczyniło się do tak licznej frekwencji wśród parafiach i gości. Nie mógł tego również nie zauważyć ks. prałat Dariusz Kaliński, dziekan dekanatu zduńskowolskiego, który dziękował wszystkim za tak liczne przybycie i równocześnie zaprosił wszystkich na święto Podwyższenia Krzyża Świętego na przyszły rok. 

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 545
Odwiedzin: 2087

Copyright © 2012 - 2023, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone