Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności
← Powrót

XXIV Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli wyruszyła na Jasną Górę

Dodano: 2014-08-22 12:17:10

Już po raz XXIV tradycyjnie we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, wyruszyła Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli na Jasną Górę.

O godz. 7.00 w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński – proboszcz i Kustosz Bazyliki, kazanie wygłosił ks. kan. Janusz Gozdalik – proboszcz parafii św. Anny w Korczewie. Kaznodzieja mówił o wyjściu z codzienności, aby przyjrzeć się swojemu życiu. Spojrzeć na swoje życie z perspektywy drogi, z perspektywy pielgrzymiego szlaku. Aby odkryć na nowo te wartości, które są w życiu najważniejsze, a które wypływają z Ewangelii. Pielgrzymka ma uczyć miłości do drugiego człowieka, dzięki tej bratniej miłości człowiek ma otwierać się na Boga.

W koncelebrze wziął udział cały zastęp kapłanów: ks. prał. Ryszard Kucharski – proboszcz par. św. Maksymiliana w Zdunskiej Woli, ks. kan. Piotr Czopiński – proboszcz par. św. Wojciecha w Sieradzu (Męka), ks. Krzysztof Miś FDP – proboszcz parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, ks. Jan Salamon - rektor Seminarium Duchownego w Pińsku (pochodzący z parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli), ks. Piotr Kowalski – wikariusz parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli (ojciec duchowny pielgrzymki), ks. Łukasz Ściślewski – wikariusz parafii sw. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, ks. Sławomir Wysocki – wikariusz parafii św. Wojciecha w Sieradzu (Męka), ks. Maciej Pawlak – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, oraz księża rezydenci i emeryci: ks. prał. Janusz Ogrodowczyk, ks. prał. Bolesław Kawczyński, ks. kan. Józef Boniecki.

W tym roku kierownikiem pielgrzymki jest ks. Mariusz Danielewski - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli.

Swoją obecnością na Mszy św. zaszczycił również ks. Marek Molewski - diecezjalny dyrektor pieszej pielgrzymki na Jasna Górę.

Pielgrzymować będą również osoby przygotowujące się do kapłaństwa: ks. diakon Przemysław Dominiak – WSD Łódź, alumn Adam Perkowicz – WSD Włocławek oraz alumn Piotr Wolny – WSD Włocławek.

Po błogosławieństwie 270 pielgrzymów (zapisy trwają nadal) wyruszyło na Jasna Górę, przeżyć swoistego rodzaju rekolekcje w drodze.

Pielgrzymi nie pozostają osamotnieni podczas swojej drogi, każdego dnia w parafiach w Zduńskiej Woli wierni, którzy nie wybrali się na pielgrzymkę będą gromadzić się na Apelach Jasnogórskich, modląc się w intencji pielgrzymów, łącząc się z nimi duchowo.
24 sierpnia, wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, która przywita pieszych pielgrzymów w Częstochowie. Powrót do Zduńskiej Woli i powitanie w Bazylice wracających pielgrzymów, przewidziane jest na piątek 29 sierpnia, ok. godziny 17.30. 

 

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 553
Odwiedzin: 2127

Copyright © 2012 - 2023, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone