Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2019-05-05 11:34:01

W sobotę 27 kwietnia 2019 roku obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, nawiedził Bazylikę Mniejszą w Zduńskiej Woli dzięki staraniom Rycerzy Kolumba w Polsce. Dwa obrazy wizerunku Matki Bożej przemierzają nasz kraj jeden w części północnej, drugi w częsci południowej. Rada nr 16015 im. Św. Maksymiliana Kolbe ma zaszczyt adorować obraz wraz z parafianami w dniach 27.042019 do 04.05.2019 r. Obraz przybył z Rady z Tomaszowa Mazowieckiego, został wprowadzony w uroczystej procesji, następnie odprawiono mszę swiętą sprawowaną przez Kapelana Rady księdza Prałata Dariusza Kalińskiego, księdza Mariusza Budkiewicza, księdza Kan. Jana Dominiaka. Bracia z Rady 16015 licznie uczestniczyli w liturgii, czytali Słowo Boże, Modlitwę Powszechną oraz posługiwali przy Ołtarzu. Po zakończeniu mszy świętej Rycerze odmówili wraz z resztą Wiernych różaniec w intencji prześladowanych. 

Modlitwa w intecji Prześladowanych Chrześcijan jest w obecnym czasie koniecznością, ponieważ to właśnie wyznawcy Chrystusa są dziś bardzo piętnowani za swoją wiarę. Ostatnie wydarzenia mające miejsce na Cejlonie (Sri Lanka) potwierdzają tę smutną prawdę.

Módlmy się więc wykorzystując dobrze ten czas obecności wizerunku Maryi - od 27.04.2019 do 04.05.2019 w Bazylice W.N.M.P. po każdej mszy świętej wieczornej o godz. 18:00 dziesiątką różańca i modlitwą, której treść jest bardzo prouszająca:

MODLITWA ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

Boże wszystkich narodów,

Boże jedyny, który byłeś, jesteś i zawsze będziesz!

W swojej opatrzności zapragnołeś swój Kościół

złaczyć z cierpieniem Twojego Syna.

Wejrzyj z miłosierdziem na swoich poddanych,

którzy są prześladowani za wiarę w Ciebie.

Daj im wytrwałość i odwagę,

by byli godnymi naśladowcami Chrystusa.

Udziel swej mądrości przywódcom narodów,

aby działali na rzecz pokoju między wszystkimi ludzmi.

Niech Twój Duch natchnie do nawrócenia tych,

którzy sprzeciwiają się Twojej woli, 

abyśmy mogli żyć w zgodzie.

Daj nam łaskę bycia zjednoczonymi w prawdzie i wolności 

i abyśmy zawsze szukali Twojej woli w naszym życiu.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Matko Boża Wspomożycielko

Przesladowanych Chrześcijan, módl się za nami.Dodano: 2019-04-15 12:09:07

W piątek 12 kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta Zduńska Wola. Nabożeństwo rozpoczeło się w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończyło w parafii Świętego Antoniego. Wierni wzieli w nim liczny udział manifestując swoją wiarę.

Bracia z Rady 16015 im. Świętego Maksymiliana Kolbe w dużym stopniu przyczynili się do oprawy Nabożeństwa. Większą część rozważań stacji Drogi Krzyżowej czytali Rycerze Kolumba, zatroszczyli się również o sprawne, nabożne niesienie Krzyża. Postaraliśmy się jednak i o to, aby pozostałe wspólnoty miały swoją reprezentację. 

Dziękujemy za wspólną modlitwę Księżom, Wszystkim Parafianom i Wspólnotom między innymi: Domowemu Kościołowi, Rycerzom Jana Pawła II, Zakonowi Franciszkańskiemu Świeckich oraz Rycerstwu Niepokalanej. Dziękuję wszystkim Braciom za zaangażowanie, a całej Wspólnocie Wiernych w Zduńskiej Woli za piękne świadectwo wiary.

Vivat Jezus!!

Brat Michał Owczarek WRDodano: 2018-11-25 10:46:42

11.11.2018 roku w naszej parafii odbyły się główne uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodlełości. O godzinie 10.30 rozpoczeła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. prałata Dariusza Kalińskiego. Następnie miał miejsce przemarsz wszystkich delegacji pod pomnik Józefa Pisudskiego. Mileliśmy zaszczyt jako Rycerze Kolumba brać udział w tych uroczystościach. Nasza delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem. Dziękujemy za 100 lat Niepodległości.

W.R. Michał OwczarekDodano: 2018-10-28 11:40:47

W dniach 5-6 października miała miejsce kolejna już Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba do Najświętszej Panny na Jasną Górę. 

Rycerze zgromadzili się bardzo licznie wraz ze swoimi rodzinami. Szacowana ilość uczestników to około 1000 osób.

W piątek odbył się Różaniec w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, apel Jasnogórski oraz czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu. 

Sobota była dniem obrad. W czasie Konferencji w Sali Ojca Kordeckiego miały miejsce następujące wydarzenia:

- Spotkanie z JE Ks. Abp. Wacławem Depo, Kapelanem Stanowym Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

- Słowo Brata Tomasza Wawrzykowicza, Delegata Stanowego Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

- Spotkanie z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem

- Spotkanie z Ks. Tomaszem Kancelarczykiem z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina

- Uczczenie 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

- Wręczenie nagród Rady Najwyższej dla Rad Lokalnych

Po Konferencji Rycerze udali się na Mszę św. do Kaplicy Cudownego Obrazu, która odbyła się pod przewodnictwem JE Ks. Abp. Wacława Depo.

Następnie tradycyjnie już odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymkę zakończliśmy przy pomniku św. Jan Pawła.

Na pielgrzymkę Rycerze przywieźli dary dla potrzebujących matek i dla ich małych dzieci. To w wielu przypadkach dzieci uratowane od aborcji, których matki zdecydowały się urodzić. Należy podziwiać za tę odwagę, za to, że zmieniły tragiczną w skutkach decyzję, na decyzję jakże wspaniałą. 

Przeprowadzona zbiórka darów miała pomóc tym matką wychować te wpaniałe dzieci. Ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina bardzo podziękował za hojnośc Rycerzy, jednak chociaż samochód odbierający dary musiał wykonać kilka kursów, aby je zabrać , zaznaczył, że jest to kropla w morzu i że potrzeby są ogromne.Dlatego kończę ten wpis apelem, aby wspomagać podobne dzieła. Nasza Rada Rycerzy Kolumba wspiera Dom Samotnej Matki w Ciechocinku, zapraszamy do współpracy. Za naszym pośrednictwem można przekazywać dary w postaci kosmetyków pielęgnacyjnych, jak np. kremy , pudry, szampony, oliwki, mydełka dla dzieci, i oczywiście pieluchy dziecięce w róznych rozmiarach.

Brat Michał Owczarek WRDodano: 2018-10-28 11:06:07

W dniu 29 września nasza Rada im. Św. Maksymiliana Kolbe była gospodarzem i współorganizatorem  Incjacji Braci na 4 Stopień Partiotyczny Rycerzy Kolumba. 

O godzinie 10.00 odbyła się msza Rycerska w Bazylice Mniejszej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Dariusza Kalińskiego z udziałem przedstawicieli Rady Stanowej oraz Korpusu Reprezentacyjnego. O godzinie 11.00 w ośrodku Św. Maksymiliana miała miejsce ceremonia przyjęcia Braci do Stopnia Patriotycznego. 

Na znak przynależności mianowani Bracia otrzymali pendent i okolicznościową odznakę. Pedent to rodzaj pasa zakładanego przez ramię i pierś równoważącego obciążenie bronią boczną, zwykle białą. Rycerze zobowiązali, że będą z godnością krzewić postawy patiotyzmu w swoich rodzinach, wspólnotach zakonnych i parafialnych wszystkich zakątków ojczyzny. Przywielejem i zaszczytem Rycerzy tego stopnia jest możliwość przywdziania galowego stroju rycerskiego, którego będą mogli używać podczas uroczystości zakonnych i kościelnych, tworząc jednocześnie tzw,. Korpus Reprezentacyjny Rycerzy Stopnia Patriotycznego.

W stopień patriotyczny może wstąpić Rycerz Trzeciego Stopnia, który ukończył 18 lat, jest obywatelem państwa, w którym mieszka i praktykującym katolikiem w jedności ze Stolicą Apostolską.

Brat Michał Owczarek WR

 


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 338
Odwiedzin: 1327

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone