Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00

Aktualności - Rycerze Kolumba


Dodano: 2018-10-28 11:40:47

W dniach 5-6 października miała miejsce kolejna już Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba do Najświętszej Panny na Jasną Górę. 

Rycerze zgromadzili się bardzo licznie wraz ze swoimi rodzinami. Szacowana ilość uczestników to około 1000 osób.

W piątek odbył się Różaniec w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, apel Jasnogórski oraz czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu. 

Sobota była dniem obrad. W czasie Konferencji w Sali Ojca Kordeckiego miały miejsce następujące wydarzenia:

- Spotkanie z JE Ks. Abp. Wacławem Depo, Kapelanem Stanowym Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

- Słowo Brata Tomasza Wawrzykowicza, Delegata Stanowego Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

- Spotkanie z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem

- Spotkanie z Ks. Tomaszem Kancelarczykiem z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina

- Uczczenie 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

- Wręczenie nagród Rady Najwyższej dla Rad Lokalnych

Po Konferencji Rycerze udali się na Mszę św. do Kaplicy Cudownego Obrazu, która odbyła się pod przewodnictwem JE Ks. Abp. Wacława Depo.

Następnie tradycyjnie już odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Pielgrzymkę zakończliśmy przy pomniku św. Jan Pawła.

Na pielgrzymkę Rycerze przywieźli dary dla potrzebujących matek i dla ich małych dzieci. To w wielu przypadkach dzieci uratowane od aborcji, których matki zdecydowały się urodzić. Należy podziwiać za tę odwagę, za to, że zmieniły tragiczną w skutkach decyzję, na decyzję jakże wspaniałą. 

Przeprowadzona zbiórka darów miała pomóc tym matką wychować te wpaniałe dzieci. Ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina bardzo podziękował za hojnośc Rycerzy, jednak chociaż samochód odbierający dary musiał wykonać kilka kursów, aby je zabrać , zaznaczył, że jest to kropla w morzu i że potrzeby są ogromne.Dlatego kończę ten wpis apelem, aby wspomagać podobne dzieła. Nasza Rada Rycerzy Kolumba wspiera Dom Samotnej Matki w Ciechocinku, zapraszamy do współpracy. Za naszym pośrednictwem można przekazywać dary w postaci kosmetyków pielęgnacyjnych, jak np. kremy , pudry, szampony, oliwki, mydełka dla dzieci, i oczywiście pieluchy dziecięce w róznych rozmiarach.

Brat Michał Owczarek WRDodano: 2018-10-28 11:06:07

W dniu 29 września nasza Rada im. Św. Maksymiliana Kolbe była gospodarzem i współorganizatorem  Incjacji Braci na 4 Stopień Partiotyczny Rycerzy Kolumba. 

O godzinie 10.00 odbyła się msza Rycerska w Bazylice Mniejszej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Dariusza Kalińskiego z udziałem przedstawicieli Rady Stanowej oraz Korpusu Reprezentacyjnego. O godzinie 11.00 w ośrodku Św. Maksymiliana miała miejsce ceremonia przyjęcia Braci do Stopnia Patriotycznego. 

Na znak przynależności mianowani Bracia otrzymali pendent i okolicznościową odznakę. Pedent to rodzaj pasa zakładanego przez ramię i pierś równoważącego obciążenie bronią boczną, zwykle białą. Rycerze zobowiązali, że będą z godnością krzewić postawy patiotyzmu w swoich rodzinach, wspólnotach zakonnych i parafialnych wszystkich zakątków ojczyzny. Przywielejem i zaszczytem Rycerzy tego stopnia jest możliwość przywdziania galowego stroju rycerskiego, którego będą mogli używać podczas uroczystości zakonnych i kościelnych, tworząc jednocześnie tzw,. Korpus Reprezentacyjny Rycerzy Stopnia Patriotycznego.

W stopień patriotyczny może wstąpić Rycerz Trzeciego Stopnia, który ukończył 18 lat, jest obywatelem państwa, w którym mieszka i praktykującym katolikiem w jedności ze Stolicą Apostolską.

Brat Michał Owczarek WR

 Dodano: 2018-09-04 10:45:41

02 wrzwśnia b.r. w niedziele odbył się grill Rycerzy Kolumba Rady Zduńskowolskiej połączony z meczem siatkówki. Imreza miała charakter integracyjny w ramach Rady Rycerzy Kolumba w Zduńskiej Woli. W przyszłości zapraszamy inne wspólnoty na czele z ministrantami z Bazyliki W.N.M.P. do wspólnej zabawy i świętowania.

WR Michał OwczarekDodano: 2018-05-29 11:07:01

W dniach 18-19 Maja 2018 odbyła się w Katowicach VIII Konwencja Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. Msze św. w piątek oraz sobotę odbyły się w kościele pw. Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytów z udziałem Hierarchów Kościoła Katolickiego między innymi : Arcybiskupa Metropolitę częstochowskiego Wacława Depo, Arcybiskupa katowickiego Damiana Zimonia, Arcbispupa Metropolitę lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego, Biskupa Pomocniczego katowickiego Adama Wodarczyka oraz Kapelanów Zakonu Rycerzy Kolumba z Polski, USA, Ukrainy i Litwy.

W trakcie obrad dokonaliśmy wyboru nowej Rady Stanowej oraz programu działania na nowy rok bratni. Od 1 Lipca 2018 posługę funkcjonariuszy Rady Stanowej będą pełnić:

br. Tomasz Wawrzkowicz - Delegat Stanowy

br. Krzysztof Zuba - Sekretarz Stanowy

br. Andrzej Stafaniuk - Skarbnik Stanowy

br. Dariusz Wolniak - Kustosz Stanowy

Z Rady 16015 im. Maksymiliana Kolbego uczestniczyli w obradach Brat Michał Owczarek - Zastępca Wielkiego Rycerza,  Brat Grzegorz Sapiejka - Powiernik II.

Bracie Kacprze... byłeś tam z nami

Zapraszamy na sronę internetową Rycerzy Kolumba w Polsce.

Brat Michał Owczarek ZWRDodano: 2018-05-29 10:38:09

W dniu 13 Maja 2018 roku odszedł do Pana Wielki Rycerz Rady nr 16015 - Brat Kacper Paczesny. 

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Dariusza Kalińskiego odbyła się 17 Maja o godzinie 12.00 w Bazylice W.N.M.P. w Zduńskiej Woli przy ulicy Kościelnej 20. Uroczystość zgromadziła licznie najbliższą rodzinę Brata Kacpra, przyjaciół, znajomych i Rycerzy Kolumba z Uniejowa, Sieradza, Zduńskiej Woli i Łodzi. Obecni byli Delegaci Stanowi m.in. Piotr Mec, który wygłosił mowę pożegnalną w imieniu Zakonu.

Brat Kacper swoim życiem ucieleśniał ideały Rycerzy Kolumba; miłosierdzie, jedność, braterstwo, patriotyzm.

W pierwszym roku funkcjonowania Rady pełnił funkcję Kanclerza, a następnie przez kolejne trzy lata funkcję Wielkiego Rycerza. Zrobił wiele dobrego dla Parafii i społeczności zduńskowolskiej.

Dziełem, z którego był najbardziej dumny i które przyniosło mu najwięcej radości było sprowadzenie relikwii Św. Siostry Faustyny do Sanktuarium Chrztu i Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli.

Dla wielu był Przyjacielem i po ludzku będzie nam go brakowało. Najbardziej możemy uczcić jego pamięć kontynuując jego pracę.

Vivat Jezus Bracie Kacprze!!

Brat Michał Owczarek ZWR


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 444
Odwiedzin: 992

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone