Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Informacje
Aktualizacja: 2015-02-06 14:40:30

Witamy - Rada Rycerzy Kolumba nr 16015 w Zduńskej Woli 

 

 Patron Zakonu Krzysztof Kolumb, który uosabia osobę świecką oddaną sprawą wiary

 

  Patron Rady 16015 - św. Maksymilian


Ksiądz Micheal J. Michael J. McGivney

  Czcigody Sługa Boży Ksiądz Michael J. McGivney był 29-letni wikary w kościele Maryi Panny w New Haven, w stanie Conneticut, kiedy w 1881 roku założył Rycerzy Kolumba. Świętość życia księdza McGivneya, jego oddanie posłudze kapłańskiej i pracy w obronie życia rodzinnego, wywarły ogromny wpływ na Rycerzy, ich rodziny i rozwijającą się katolicką wspólnotę.

Rycerze Kolumba założyli Gildię księdza McGivneya, aby szarzyć informacje o jego życiu, działalności i duchowości.

 Proces kanonizacyjny księdza McGivneya został otwarty w 1997 roku przez Daniela A. Cronina, w tym czasie arybiskupa Hartford, Conn. Diecezjalny etap procesu został ukończony. Teraz Kongregacja d/s Świętych w Watykanie studiuje życie i działalność księdza McGivneya, a także prowadzi dochodzenie w sprawie cudów przypisywanych jego wstawiennictwu. 

 


 

Modlitwa o kanonizację księdza Michaela J. McGivneya

Boże, nasz Ojcze, opiekunie ubogich i obrońco wdów i sierot, Ty powołałeś Twojego kapłana Michaela J. McGivneya, aby stał się apostołem rodziny chrzescijańskiej i prowadził młodych do pełnej poświęcenia służby bliźnim. Spraw, aby przykład jego życia i cnót pomógł nam pełniej naśladować Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, wypełniając Jego przykazanie miłości i budować Jego Ciało, którym jest Kościół. Niech przykład Twojego Sługi natchnie nas większym zaufaniem Twojej miłości, abyśmy mogli kontynuować jego dzieło opieki nad potrzebującymi i odrzuconymi. Pokornie prosimy Cię, wynieś Twojego Sługę księdza Michaela J. McGivneya na ołtarze, jeśli taka jest Twoja wola. Za jego przyczyną, racz nam udzielić łaski o którą Cię prosimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu).

 


 

Z historii Rycerzy Kolumba

   2 października 1881 roku, mała grupka mężczyzn spotkała się w piwnicy kościoła Najświętszej Maryi Panny na alei Hillhouse w New Haven, w stanie Connecticut.

Z incjatywy proboszcza, 29-letniego księdza Micheala McGivneya, mężczyźni ci założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie katolicką, rodzinną organizacją bratnią. Znajdowali oni siłę w solidarności, poczucie bezpieczeństwa w jednomyślności i wspólnemu oddaniu się świętej sprawie: przysięgali bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary...

Łączył ich ideał Krzysztofa Kolumba, odkrywcy Ameryk, który przywiózł chrzescijańtwo do Nowego Świata.

Osiągneli swój cel, gdy 29 marca 1882 roku została zalegalizowana organizacja Rycerzy Kolumba. To byli pierwsi Rycerze Kolumba.

Zakon był nazywany "silną prawą ręką Koscioła" i wychwalany przez papieży, prezydentów i innych przywódców światowych za poparcie dla Kościoła, program ewangelizacji i katolickiej edukacji, zaangażowanie społeczne i pomoc potrzebującym.

Wizja księdza Mcgivneya obejmowała również program ubezpieczeniowy, aby zapewnić byt wdowom i sierotom po zmarłych rycerzach. Program ubezpieczeniowy Zakonu rozrósł się, aby lepiej służyć coraz liczniejszej organizacji. Rok po roku Rycerze Kolumba zdobywają najwyższe notowania za wypłacalność z A.M. Best oraz Standard & Poor's.

Zakon oferuje najwy z szej jakości usługi w zakresie ubezpieczenia, rent i długoterminowych programów dla członków rodzin, łącznie z wieloma innymi korzyściami wynikającymi z braterskiej pomocy.

Najwyższa Rada jeast organem zarządzającym Rycerzy Kolumba i jest odpowiedzialna za rozwój organizacji jako całości.

Obowiązki Najwyższej Rady obejmują: rozpoczynanie działalności Zakonu na nowych terenach, powoływanie władz regionalnych, określenie i propagowanie zasad i celów organizacji, rozpropagowanie informacji o misji Rycerzy Kolumba w świecie, a także troskę o dobro członków poprzez programy ubezpieczeniowe.

Większość działalności charytatywnej wykonują członkowie lokalnych i podporządkowanych rad.

Historia Zakonu wskazuje na proroczą wizję księdza McGivneya, którego proces beatyfikacyjny jest w trakcie przygotowywania przez Watykan. Wizja księdza McGineya przyczyniła się do stworzenia organizacji, która stała się wiodacą katolicką, bratnia organizacją wzajemnej pomocy na świecie. Rycerze Kolumba rozwineli się od jednej rady liczącej kilku członków do ponad 12000 rad i ponad 1,8 milona członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam i Saipan oraz w Polsce.

 

 

 

 


Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 908
Odwiedzin: 4586

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone